Lincoln car town 2001 brak zasilań

Lincoln
ODPOWIEDZ

Topic author
lukaszmacher

Lincoln car town 2001 brak zasilań

Post autor: lukaszmacher »

Witam
Kupiłem Lincolna car town 4.6llitra rok 2001,samochód musiałem przycholowac poniewaz kupiłem go niesprawnego, nie odpala bo niema iskry i podobno było z nim tak ze poprzedni własciciel pojechał nim do mechanika wymienic rurki hamulcowe i cos tam robili przy lampach przednich i samochód juz nie wyjechał od mechanika,mechanik twierdzi ze auto odpaliło i po chwili zgasło,było juz przy nim paru elektryków i nik nie dał rady,problem jest taki ze niema zasilenia sterownika silnika bo nioe świeci dioda immo,brak kierunkowskazów,świateł,sterowania szybami elektrycznymi,stopu,wymieniłem juz sterownik,licznik i immo w komplecie i podmianka nic nie dała,sprawdziłem bezpieczniki,przekażniki,podmieniłem moduł komfortu,czujnik połozenia wału i nadal nic,czyzby był tam jakis wyłącznik bezieczenstwa czy jakiś drugi moduł komfortu???prosze o pomoc i z góry dzięki

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Lincoln car town 2001 brak zasilań

Post autor: RadAg! »

Chyba TOWN CAR. :D
Moze oddaj go do jakiegos NORMALNEGO serwisu a nie do jakich HENIOW od naprawiania fiatow duzych i malych.
Skad jestes?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Lincoln car town 2001 brak zasilań

Post autor: KARLone »

Sprawdziłeś awaryjny wyłącznik pompy paliwa? Powinien być w bagażniku. To jest łopatologiczna konstrukcja, bardzo łatwo dojść do tego co jest przyczyną. W skrzynce bezpieczników pod maską sprawdzisz wszystkie układy, czy dochodzą do nich napięcia. Może trzeba odkręcić kabel zasilający i przeczyścić. Generalnie wygląda mi to brak zasilania w skrzynce bezpieczników. Jak mi zgasł samochód właśnie przez brak zasilania dla ECM, to i tak lampy działały, bo to oddzielny układ, a nie sądzę, by w lincolnie wymyślali jakieś nowe patenty.


kurczak
Posty: 404
Rejestracja: 18 sie 2010, 19:02
Skąd:

Re: Lincoln car town 2001 brak zasilań

Post autor: kurczak »

heh standard zapraszam do mnie w celu usunięcia usterki. Dla pewności sprawdź bezpieczniki które są przy rozruszniku. Spotkałem się z wersjami w których kable zasilające auto szły od rozrusznika. Trochę może mało powiedziane cholernie duży problem z dostępem do tych bezpieczników a mało tego są zatopione całkowicie w plastiku wiec jedynym sposobem jest ich rwanie i zrobienie wymiennych oczywiście wsio w osłonkach przed wodą i syfem.


Topic author
lukaszmacher

Re: Lincoln car town 2001 brak zasilań

Post autor: lukaszmacher »

Witam
a gdzie dokładnie są te bezpieczniki??prosze o pomoc i z góry dzięki


kurczak
Posty: 404
Rejestracja: 18 sie 2010, 19:02
Skąd:

Re: Lincoln car town 2001 brak zasilań

Post autor: kurczak »

Jak popatrzysz na akumulator to musisz po kablu plusowym dojść do rozrusznika. I do jednego styku rozruchu jest przykręcony ten plusowy a do niego własnie te zasilające całe auto i dosłownie na nich przy rozruchu są te bezpieczniki.


Topic author
lukaszmacher

Re: Lincoln car town 2001 brak zasilań

Post autor: lukaszmacher »

Witam

szedłem po tym kablu od aku do rozrusznika i niema tam dodatkowego kabla przykreconego do rozruchu,poprostu do rozrusznika jest przykrecony ten gruby czerwony kabel od aku i ten cienki zółty od stacyjki i wiecej niewidac tam zadnych przewodów,czyzbym zle patrzył czy moze gdzies indziej sa te bezpieczniki???prosze o pomoc i z góry dzięki


Topic author
lukaszmacher

Re: Lincoln car town 2001 brak zasilań

Post autor: lukaszmacher »

Witam
prawdopodobnie brakuje mi jakiegoś zasilania przy module komfortu,miałby ktoś schemat zasileń modułu komfortu???prosze o pomoc

Awatar użytkownika

marek_rd
Posty: 185
Rejestracja: 01 kwie 2011, 11:28
Samochód: ex: LeSabre,Grand Marquis/ Volvo 740
Skąd: Wałbrzych/Wrocław

Re: Lincoln car town 2001 brak zasilań

Post autor: marek_rd »

poszukam może coś znajde serwisówce forda.


Topic author
Kubau814

Re: Lincoln car town 2001 brak zasilań

Post autor: Kubau814 »

Witam wszystkich !
Dwa miesiące temu kupiłem limuzynę Lincoln Town Car z 95 r. i jak dotychczas nie miałem z nią problemów dopiero wczoraj na stałe zapaliła mi się ikonka check engine i silnik zaczął jakoś nierówno pracować mna wolnych obrotach delikatnie nim telepie i pod spodem przy kolektorze wydaje inny dźwięk jaky coś delikatnie stukało, nie można również czasem wkręcić go na odpowiednie obroty, oraz zdaza się, że po puszczenu gazu gdy wraca na niskie obroty gaśnie... Prosze o pomoc co to może być ! pozdrawiam wszystkich i z góry dziekuję

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Lincoln car town 2001 brak zasilań

Post autor: RadAg! »

Zeskanuj kompa to prawde ci powie :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Lincoln car town 2001 brak zasilań

Post autor: KARLone »

1) pooglądaj stany płynów, czy coś nie wycieka i czy mają właściwą konsystencję
2) sprawdź szczelność dolotu
3) tak jak pisze RadAg! zeskanuj też kompa wtedy można zacieśnić obszar poszukiwań. Wystarczy że ktoś będzie miał skaner OBD2 a jak wyrzuci tylko nr błędu to wrzuć go tu na forum to Ci powiemy o co chodzi ;)


Topic author
Kubau814

Re: Lincoln car town 2001 brak zasilań

Post autor: Kubau814 »

Witam. Kod bledu to P1000 ...

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3285
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Lincoln car town 2001 brak zasilań

Post autor: cezar62 »

P1000 jest to kod, który mówi, że od ostatniego kasowania błędów auto nie przejechało, nie sprawdziło wszystkich systemów.
W sumie to nie błąd, tylko tak zwany kod gotowości (P1000 OBD Systems Readiness Test Not Complete).
Powinien zniknąć po przejechaniu testu drogowego, czyli kilkanaście cykli jazdy w specjalny sposób,
lub może zniknie po prostu z czasem, jak auto będzie w ruchu, co u ciebie akurat chyba nie jest możliwe...
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Lincoln car town 2001 brak zasilań

Post autor: RadAg! »

Znalazlem te same info co Cezar. To nie blad tylko informacja ze komputer nie byl w stanie zdiagnozowac ukladu - wykonac wszystkich testow od ostatniego zrestetowania. W Stanach gdzie badanie techniczne polega glownie na badaniu emisji spalin kod ten zapobiega oszukiwaniu przez wlascicieli aut.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

ODPOWIEDZ