Po zatankowaniu E85 (orlen) zapaliła się kontrolka silnika

Lincoln
ODPOWIEDZ

Topic author
drooeed

Po zatankowaniu E85 (orlen) zapaliła się kontrolka silnika

Post autor: drooeed »

Howdy wszystkim!

Mam małą zagwozdkę z moim krążownikiem. Lincoln Mark LT 2006 5.4 Triton FlexFuel (jak wynika z dokumentacji technicznej pojazdu). Po zatankowaniu jak w temacie pojawiła się kontrolka (żółta) check engine. Wcześniej ten problem (kontrolka) wystąpił tylko 1 raz przy awarii czujnika spalania stukowego. Co ciekawe na wlewie paliwa mam tylko oznaczenie Pb95. Ani słowa o E85... Nigdy wcześniej nie tankowałem E85. Zawsze Shell V-Power Racing lub najczęściej Pb95 na Neste.

Dziwne jest dla mnie to, że skoro w papierach jest, że FlexFuel to skąd ta kontrolka?

Dodam też, iż ogólnie prawa część silnika chodzi od jakiegoś czasu jak traktor. Trochę nierówno, trochę rzęzi. Mechanik (na razie "na ucho", bez rozbrajania motoru - USA Cars Center z Wa-wy z Łopuszańskiej 31) twierdzi wstępnie że to problem mechaniczny. Wyklucza elektronikę. Czy to może mieć wpływ na wskazanie kontrolki? Ciekawy też jestem możliwej przyczyny złej pracy prawej strony silnika.

Pozdrawiam wszystkich i proszę o opinie :D

Awatar użytkownika

hodik
Posty: 666
Rejestracja: 16 cze 2010, 18:38
Samochód: Oldsmobile Cutlass 79'
Skąd: WrocLove ( Tel: 661-219-855 )

Re: Po zatankowaniu E85 (orlen) zapaliła się kontrolka silni

Post autor: hodik »

Witaj ! ;)
Nie znam się na tych wszystkich FlexFuel i innych wymysłach, ale jedno co Ci mogę podpowiedzieć w sprawie złej pracy silnika, i pojawiającej się kontrolki - to po prostu podłącz auto pod kompa i wszystko powinieneś wiedzieć co go boli :D To chyba najlepszy sposób na rozwiązanie problemów niż szukanie po kolei co może boleć twojego Lincolna. - Podłączasz pod kompa wyskakuje błąd, wrzucasz go do nas i wtedy postaramy się pomóc, bo teraz ciężko cokolwiek stwierdzić. Pozdrawiam ;)
Oldsmobile Cutlass Calais 5.0 V8 79'

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Po zatankowaniu E85 (orlen) zapaliła się kontrolka silni

Post autor: KARLone »

Witaj na forum, ja ze swojej strony dodam, że błąd nie zawsze bezpośrednio wskazuje na przyczynę, czasami to jedynie skutek. Warto więc przeanalizować co może powodować taki efekt. Daj auto na komputer i nawet jak wypluje tylko nr to wrzuć go tu na forum.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Po zatankowaniu E85 (orlen) zapaliła się kontrolka silni

Post autor: RadAg! »

Albo na forum albo w google. Latwo znalezc (po angielsku) najczestsze powody pojawiania sie danego bledu. Skanowanie komputera jak sie pojawia CHECH ENGINE to najlepsza metoda na zdiagnozowanie problemu i kontrole stanu elementow odpowiedzialnych za emisje spalin.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

ODPOWIEDZ