Automatyczne domykanie klaby bagażnika w Town Car

Lincoln
ODPOWIEDZ

Topic author
5th avenue
Posty: 52
Rejestracja: 13 paź 2010, 23:01
Skąd:

Automatyczne domykanie klaby bagażnika w Town Car

Post autor: 5th avenue »

Klapy bagażnika w TC są dociągane przez silniczek. Tzn lekko sie kładzie-domyka klapę a silniczek sam ją dociągnie jakieś 2-3cm.
Bardzo fajny bajer o ile działa :( Na bank jest to w moim modelu ( 95-97) czy w innych nie wiem. Dziś tak znikąd ten bajer u mnie zadziałał i chciałbym go miec zawsze sprawny. Czy grzebał już ktoś w tym kiedyś?
Silnicziki są jakby 2. Jeden na klapie (chyba od otwierania elektronicznego z panelu przy klamce) drugi w komorze bagażnika i ten dociąga właśnie klapę.
LINCOLN TOWN CAR LIMO 120" 4,6L 1997
Proszę nie umieszczać dużych zdjęć w podpisie


Z/28
Posty: 439
Rejestracja: 18 sty 2011, 20:35
Samochód: 1991 Chevy Camaro Z/28, 1972 Chevy Chevelle
Skąd:

Re: Automatyczne domykanie klaby bagażnika w Town Car

Post autor: Z/28 »

Ja miałem to w Camaro. Tylko któregoś dnia się popsuło na w czasie postoje na trasie. Otwożyłem bagażnik a zamknąć już nie mogłem... Silniczek który porusza zamkiem w góre i w dół żeby dociągać klapę zepsuł się i pozostał w dolnej pozycji więc zamek przy klapie nie dostawał do niego nawet jak mocno trzaskałem klapą... Po tym doświadczeniu przerobiłem to na normalny zamek w jednej pozycji i jest super... :)
1972 Chevrolet Chevelle 350
1991 Chevrolet Camaro Z/28 305 TPI
2002 Fiat Punto Sporting 1.2
;)


Topic author
5th avenue
Posty: 52
Rejestracja: 13 paź 2010, 23:01
Skąd:

Re: Automatyczne domykanie klaby bagażnika w Town Car

Post autor: 5th avenue »

Szkoda bo to pewno nic skomplikowanego:)
Przy moim tez widać że ktoś już grzebał. U mnie był w pozycji lekko za wysokiej bo klapa troszkę odstawała. Pomyślałem że może był bity z tyłu i tak odstaje. Jeszcze czekam aż ustąpią mrozy by się do niego dobrać :) Podejrzewam, że przesmarowanie silniczka i przeszlifowanie styków coś da. W ogóle obudowa tego silniczka jest u mnie przeźroczysta i widać w środku jakiś beżowo-rdzawy smar w znacznej ilości. Albo to pomaga przesuwać albo po prostu się tam dostało.
LINCOLN TOWN CAR LIMO 120" 4,6L 1997
Proszę nie umieszczać dużych zdjęć w podpisie

ODPOWIEDZ