Mark VIII - pneumatyczne zawieszenie

Lincoln

Topic author
wlakir

Re: Mark VIII - pneumatyczne zawieszenie

Post autor: wlakir »

Witam , mam wiele rzeczy do poprawienia w moim Marku .Zacząłem od zawieszenia przedniego. Zdemontowałem przednie amory , miechy do wymiany .Czy ktoś podpowie gdzie regenerują takie amory.
Interesuje mnie wymiana miechów . Pozdrawiam

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: Mark VIII - pneumatyczne zawieszenie

Post autor: siwrelax »

Przednie miechy to niestety droga impreza.
Popytaj w firmie LIMAK z Wrocławia, ale nie liczyłbym na to, że się podejmą. Tutaj w grę wchodzi chyba jedynie kupno nowych lub używanych. Oczywiście szukaj miechów z 2gen AVS-16 i AVS-17, bo są dużo tańsze niż te do naszych Marków AVS-10 i AVS-11 i ponoć więcej wytrzymują.
Co się dzieje z Twoimi? Dziurawe są? Zawsze jeszcze można założyć sprężyny na wszystkie koła i zrezygnować z pneumatyki, zależy na czym Ci zależy.


Topic author
wlakir

Re: Mark VIII - pneumatyczne zawieszenie

Post autor: wlakir »

Wiem jaka impreza mnie czeka , jeżeli chodzi o nowe przednie pnewmoamory . Do LIMAKA dzwoniłem i nie tylko , kicha . Moje gumy zwietrzały , i chodziło by tylko o wymianę samych miechów.Bardzo prosta czynność . Problem polega na zdobyciu odpowiednich gum ( miechów). W ostateczności zamawiam nowe amory .Płacisz i masz ( Co prawdą jest , że trzeba jeszcze na nie poczekać ) . Ale to szkoda kasy .Gdybym namierzył odpowiedni gumy to sam to bym zrobił.
Tylko pytanie: gdzie je zdobyć u nas w Polsce ? Wiem że można założyć sprężyny , ale jednak zostawił bym tak jak jest w oryginale . Tylne poduchy mam w bardzo dobrym stanie , widać że były świeżo wymieniane . Czekam na podpowiedź innych użytkowników . Pozdrawiam .


Topic author
don Vito

Re: Mark VIII - pneumatyczne zawieszenie

Post autor: don Vito »

Jak ja robiłem rekonesans odnośnie części do Marka to nie trafiłem nigdzie w Polsce nowych gum.
Więc pozostaje kupno w stanach lub używka z alledrogo.

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: Mark VIII - pneumatyczne zawieszenie

Post autor: siwrelax »

don Vito pisze:Więc pozostaje kupno w stanach lub używka z alledrogo
Kiedy widziałeś ostatnio używkę na alledrogo?? W PL jest deficyt tych części i wg mnie pozostaje tylko rynek rodzimy - USA


Topic author
don Vito

Re: Mark VIII - pneumatyczne zawieszenie

Post autor: don Vito »

siwrelax pisze:
don Vito pisze:Więc pozostaje kupno w stanach lub używka z alledrogo
Kiedy widziałeś ostatnio używkę na alledrogo?? W PL jest deficyt tych części i wg mnie pozostaje tylko rynek rodzimy - USA
Aukcji dotyczącej samej poduchy defakto nie ma ale jest kliku co mają Marka 8 na części albo pozostałości po. Sam szukałem i szukam rożnych gratów i dzwoniłem do jednego i drugie co mieli w opisie że posiadają części do Lincolna. Trzeba być wytrwałym w poszukiwaniach ;)

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: Mark VIII - pneumatyczne zawieszenie

Post autor: siwrelax »

Te rozebrane Marki już dawno nie mają miechów ani lamp. Lampy przednie do Marka są równie (a nawet bardziej) niedostępne jak miechy. Choć jednak mi się udało w PL kupić komplet miechów przednich :)
Wlakir, jeśli jakimś cudem Ci się uda zregenerować poduchy w kraju, to daj znać gdzie co i ile.

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: Mark VIII - pneumatyczne zawieszenie

Post autor: siwrelax »

Takie inteligentne to moje auto - trzyma poziom bezwzględnie :)
Obrazek
Tak na tych płytach drugi dzień z rzędu parkuję i drugi raz tak się Lincoln ustawia. Normalnie miałby nos w górę wywalony, ale ze względu na nierówności terenu jest idealnie poziomo...
Dziś zaparkuję odwrotnie. Zobaczymy, czy też dupsko klapnie...

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12238
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Mark VIII - pneumatyczne zawieszenie

Post autor: RadAg! »

Zrób fotkę :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: Mark VIII - pneumatyczne zawieszenie

Post autor: siwrelax »

Wczoraj sobie trochę pojeździłem po tym kawałku podwórka i ciekawe rzeczy się działy :D
Samochód korygował pozycję natychmiast po zjechaniu tyłem z płyty i po wjechaniu z powrotem na płytę. Również po wjechaniu na kolejny stopień i zawsze po wyjeździe całym autem na trawę za każdym razem powtarzalnie i natychmiast. Fajne to pneumatyczne, komputerowo sterowane coś :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niestety rano znów zastałem go z dupskiem na ziemi. Muszę zatem parkować na równym i szybko zaopatrzyć się w nowe tylne poduchy... lub czujnik :]

ODPOWIEDZ