Problem z podświetleniem sufitu i foteli

Lincoln
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
mjacznik
Posty: 12
Rejestracja: 05 lut 2014, 17:15
Samochód: LINCOLN TOWN CAR 1997 4.6 limuzyn 9m
Skąd:

Problem z podświetleniem sufitu i foteli

Post autor: mjacznik »

Witam ponownie mam pytanie gdzie znajdują się bezpieczniki od podświetleń barku foteli z tyłu i sufitu itd.
Auto stało z wyjętym akumulatorem dobę i po włożeniu akumulatora nie mogę zapalić światełek w fotelach i suficie i świeci się check engine ( niewiem akurat czy to jest związane z tym.)
Podejrzewam że gdzieś jakiś bezpiecznik sie spalił przejżałem bezpieczniki pod kierownicą i te przy akumulatorze i wszystkie są dobre może jakiś przekaźnik.
Gdzie mogą być bezpieczniki od tylnego komfortu

Awatar użytkownika

Polak
Posty: 266
Rejestracja: 18 lis 2012, 17:14
Samochód: Lincoln Continental 1978, Lincoln Town Car 1994
Skąd:

Re: Problem z podświetleniem sufitu i foteli

Post autor: Polak »

To juz zalezy od firmy ktora budowała limo. Jak rozbieralem swoja na czesci to skrzynka z bezpiecznikami byla w scianie grodziowej za fotelem kierowcy, aczkowiek jak juz wspomnialem u Ciebie może być to inaczej rozwiazane
Obrazek

Awatar użytkownika

Topic author
mjacznik
Posty: 12
Rejestracja: 05 lut 2014, 17:15
Samochód: LINCOLN TOWN CAR 1997 4.6 limuzyn 9m
Skąd:

Re: Problem z podświetleniem sufitu i foteli

Post autor: mjacznik »

Dzięki za pomoc faktycznie skrzynka z bezpiecznikami była za fotelem pasażera ale nic to nie dało wszystkie bezpieczniki są dobre podświetlenie nadal nie działa przełącznik którym włączało się oświetlenie ( podpisany BAR ) działa ponieważ jak go włączam to coś szumi w ściance grodziowej za fotelem pasażera wcześniej też tak byłlo tylko teraz nic sie nie świeci

Awatar użytkownika

Topic author
mjacznik
Posty: 12
Rejestracja: 05 lut 2014, 17:15
Samochód: LINCOLN TOWN CAR 1997 4.6 limuzyn 9m
Skąd:

Re: Problem z podświetleniem sufitu i foteli

Post autor: mjacznik »

Ma ktoś jakiś pomysł. - góry dzięki

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Problem z podświetleniem sufitu i foteli

Post autor: RadAg! »

Jak dla mnie masz gdzies zwarcie, swiecilo ci CEL (Check Engine Light) wczesniej?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
mjacznik
Posty: 12
Rejestracja: 05 lut 2014, 17:15
Samochód: LINCOLN TOWN CAR 1997 4.6 limuzyn 9m
Skąd:

Re: Problem z podświetleniem sufitu i foteli

Post autor: mjacznik »

nic takiego się nie świeciło

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: Problem z podświetleniem sufitu i foteli

Post autor: siwrelax »

Do tego niestety trzeba dużo czasu, cierpliwości, demontażu wnętrza, multimetru, trochę wyobraźni i podstawowych wiadomości z dziedziny elektryki. Szukaj raczej przerwy w obwodzie, moim zdaniem nie masz zwarcia, bo bezpieczniki są całe. Szukanie zaczynaj od źródła (skrzynki rozdziału prądu) w stronę urządzenia które nie działa. U ciebie nie działa dużo rzeczy - to sugeruje przerwę blisko skrzynki rozdzielczej, jeśli są na tym samym obwodzie. Jeśli nie działa jedna rzecz, to szukanie rozpoczyna się od końca.
Niestety do Limo ciężko znaleźć schematy elektryczne. Ta serwisówka, którą mam również nie chce wyświetlić schematów do TC (o dziwo do Marka VIII '96 są wszystkie). Bez schematów i rysunków z rozłożeniem wiązek to trochę walka w ciemno. Nie masz też pewności, czy konstruktor limuzyny stosował kodowanie kolorami kabli, tak jak w wersjach bazowych. Bo może być też tak, że do każdego dodatkowego wyposażenia masz taki sam kolor kabli i wtedy to się za cholerę nie połapiesz.
Bez bebeszu wnętrza się nie obejdzie raczej.
Powodzenia!

ODPOWIEDZ