Interfejs/program do Continentala 95

Lincoln
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
kelpin
Posty: 135
Rejestracja: 13 mar 2013, 11:56
Samochód: Camaro4gen / ex 95'Continental V8/ 99'Trep /94 TC
Skąd: Wawa

Interfejs/program do Continentala 95

Post autor: kelpin »

Witajcie,
Jakim programem najlepiej połączyć się z Continentalem 95?
Jaki interfejs? Mam kabel ELM367 obd2 i takim "zwykłym" programikiem typu scnatool nie chciał się połączyć (w Chryslerze bez problemu).

Awatar użytkownika

duch_gdansk
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:28
Samochód: Camaro 86, Camaro 87
Skąd: Gdańsk

Re: Interfejs/program do Continentala 95

Post autor: duch_gdansk »

Ja się na fordach nie znam ale proste pytanie, OBD ile ma ten Conti? I nie chodzi mi o kształt wtyczki bo nie ma to znaczenia. W GM w 95r były wynalazki OBD 1,5 czyli tak naprawdę OBD1 z wejściem OBD2 i da to się sczytać interfejsem do Daewoo Lanosa ;D . Jak było w FoMoCo nie wiem.
Camaro 86 SC , Camaro 87 SC GMC Vandura 3500 6,5d 94

Awatar użytkownika

Jacekn8
Posty: 176
Rejestracja: 12 paź 2006, 14:50
Skąd: Brzostek

Re: Interfejs/program do Continentala 95

Post autor: Jacekn8 »

Próbuj FORScan. Jest to ciągle rozwijający się programik do Fordów, a także pochodnych aut Forda, czyli Mazda, Mercury, Lincoln...
Generalnie program ten wychodzi poza standard OBD2 (Kody P silnika i ewentualnie poduszek) i łączy się także z modułami klimy, drzwi, radia, itp. Z moim taurusem działa świetnie, można robić testy ABSu, PCMu, a nawet modułu komfortu. Tylko pytanie czy aby Lincolnek z 95r ma gniazdo OBD2 (a nie stare OBD) ? Ale skoro scantoolem coś kombinowałeś to pewnie ma...
FORscan jest darmowy i działa z ELM-327: http://forscan.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprawdź ustawienia portów
Pozdrawiam
1998 Ford Taurus Wagon SE 3.0 Vulcan
2009 Ford Mondeo 2.0 Klekot

ODPOWIEDZ