Przeróbka Town Car-a z 88r.

Lincoln
Awatar użytkownika

SwietyJimmie
Posty: 58
Rejestracja: 30 lip 2013, 21:22
Samochód: Lincoln Mark VII
Skąd: Łódź

Re: Przeróbka Town Car-a z 88r.

Post autor: SwietyJimmie »

ROTFL! Ale kasztan!


Topic author
lincoln_88
Posty: 24
Rejestracja: 25 mar 2014, 09:34
Samochód: Dodge Caravan 3.3 V6
Skąd:

Re: Przeróbka Town Car-a z 88r.

Post autor: lincoln_88 »

Hmm. Z angielskim nie jest u mnie tak źle. W końcu się uczę go już ładnych parę lat, a nazwy techniczne zna mój tata, bo jednak na opakowaniu (np po łożysku) jest napisane to w wielu językach. A jak jest z tym rysowaniem? Mam bogatą wyobraźnię, ale fatalnie rysuję. Zna ktoś może kogoś, kto by to zrobił? Ew. na komputerze jako projekt.


Topic author
lincoln_88
Posty: 24
Rejestracja: 25 mar 2014, 09:34
Samochód: Dodge Caravan 3.3 V6
Skąd:

Lincoln Town Car 1988 renowacja

Post autor: lincoln_88 »

Witam. Zapewne wielu z Was pamięta mój chory pomysł z zeszłego roku co do tego Lincolna (aż szkoda przypominać, bo jak sam o tym pomyśle to nie wiem czy się śmiać czy płakać). W każdym razie zmądrzałem i mam teraz inną taktykę. Jako, że sprzedałem Dodga Caravana (był gdzieś mój temat w sprawie tego auta) i moja kupka pieniędzy się powiększyła, a po za tym niedługo będę miał całe wakacje mam zamiar się w końcu wziąć za Town Cara. W między czasie muszę jeszcze skończyć 125p za którego się wziąłem, ale to taki szczegół :P Historii tego auta nie będę przedstawiał (wystarczy odszukać mój poprzedni temat z zeszłego roku). Przyjąłem teraz taktykę, aby zrobić auto do perfekcji i przywrócić do oryginału (nie wiem co mi od*ebało z tym pick-upem...). Oczywiście we wszystko jest wplątane skrócenie, ale tym razem nie chcę nic po za tym przerabiać. Mam zamiar go rozebrać, wymalować całą ramę, pozabezpieczać itd. Nie mniej jednak mam nadal kilka dylematów, a mianowicie: Silnik był remontowany (generalka) 2 tys km przed wypadkiem, stąd ma nawet świeży olej. Nie mniej jednak auto stało ponad 10 lat i nie wiem w jakim jest stanie. Rok temu próbowaliśmy go nawet uruchomić, ale wyskakujący bendix, słaby akumulator i wszystko podpięte mniej więcej "na krótko" uniemożliwiły to. Teoretycznie przy renowacji powinno się go rozebrać profilaktycznie, ale w tym przypadku ciężko określić co się może dziać.

1) Tutaj pierwsze pytanie-co w tej sytuacji zrobić? Osobiście bym rozebrał, ale same uszczelki pod głowicę i planowanie to nie są małe koszta.

2) Kolejna sprawa to dach, który był winylowy. Problem jest jednak taki, że wypadało by zrobić drugi, ale nie mam zielonego pojęcia gdzie i ile takie coś kosztuje. Chciałbym go zrobić tak jak mi się podoba, jednak nie sram pieniędzmi.

3) Wypadało by też zainwestować w 4 oponki z białym paskiem. Niestety nie wiem o ile są droższe i gdzie takie dostać? Jak się dowiadywałem to trzeba kupić zwykłe i nakleić pasek, ale widziałem to i średnio mi się widzi.

4) Jak jesteśmy w temacie kół, to wiem, że kołpaki są szprychowe, ale 1 jest od Cadillaca i 1 od Buicka. Wiem, że to nie jest tania sprawa i ciężko je zdobyć, ale takie pytanie-czy można jakoś dorobić logo Lincolna i wkomponować w środek, bo wyglądem się nie różnią, tylko środkiem.

5) Jest jeszcze sprawa tego typu, że seryjny dźwięk tego auta mnie nie zadowala do końca. Myślałem, aby zrobić 2 wydechy, zamiast jednego, ale nie chcę, aby to było tak głośne, że przy 100 km/h będzie głośno jak w Dużym Fiacie. Chcę taki lekki pomruk V8 z akcentem jak mają auta z lat '60-tych.

6) Teraz mam kolejny problem: Mianowicie auto kiedyś było czarne, a potem zostało przemalowane na srebrne. Nic w tym dziwnego, bo osobiście mam zamiar go zrobić na czarno (metalic oczywiście :)), jednak problemem jest środek. Nie przystaje on na amerykańca, bo nie dość, że jest granatowy, to w dodatku welurowy :roll:. Fakt faktem, jest to Signature Series ma wszystkie dodatki od A do Z (chromy, otwieranie za pomocą kodu). Nie chcę zmieniać swojej koncepcji, ale czy według Was to będzie się jakoś komponowało? Do czarnego widzi mi się skóra i to raczej jasna, ale 5k na cały środek od A do Z zabraknie :/

7) Co do lakieru i wyglądu z zewnątrz chciałem zrobić taki bumerang na tylnej klapie-jest to w ogóle do dostania? Z tego co pamiętam, na dwóch pozostałych Lincolnach jakie mieliśmy, takie coś się znajdowało, ale nie mam pojęcia, jak to ktoś zdobył. Teoretycznie mamy sporo części z "dawcy", który był kiedyś kiedyś kupiony bez silnika, ale to nie załatwia sprawy. Na tę chwilę to chyba wszystko.

Poniżej podaję link do mojego profilu na Facebooku, bo przy obecnej prędkości neta, film "prezentacyjny" ładował by się ponad 3 godziny, ale postaram się wrzucić jakiś link do pobrania. Proszę nie sugerować się kierownicą, która zaszłą mchem, ani zardzewiałymi przełącznikami, bo zostanie to wszystkie naprawione (chromy pochromowane itd.).

Kod: Zaznacz cały

http://speedy.sh/KFNGh/Lincoln.3gp
" onclick="window.open(this.href);return false;

P.S Pytanie do admina. Dlaczego mój temat został podpięty pod ten o którym chciałbym zapomnieć? :)
odpowiedź moderatora: nie musisz się z niczego tłumaczyć, czy też wstydzić się za pomysły, to jest forum - a więc dyskusja. Jednym się podoba innym nie, tak było, jest i będzie. Fajnie, że piszesz dość zrozumiale jednak postaraj się jakość wypunktować pytania lub używać tabulatorów. Tym razem zrobiłem to za ciebie ;) Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ