Lincoln Town Car 2006 r. Radio z RDS-em

Lincoln
ODPOWIEDZ

Topic author
wynalazca
Posty: 8
Rejestracja: 26 cze 2014, 23:34
Samochód: brak
Skąd:

Lincoln Town Car 2006 r. Radio z RDS-em

Post autor: wynalazca »

Witam

W tym roku wymieniłem oryginalne radio w swojej Crown Victorii 99 r. na radio z tego samego modelu, tyle że z 2006 r. (widoczne na załączonym zdjęciu)

Raz przeglądając ogłoszenia motoryzacyjne na otomoto.pl natknąłem się na Lincolna Town Car, też 2006 r. (niestety ogłoszenia już nie ma). Na jednym ze zdjęć w tym ogłoszeniu widać było włączone radio w tym Lincolnie i miało ono działający w Polsce RDS.

Zwracam się do Was (głównie właścicieli Lincolnów Town Car 2003+) z uprzejmą prośbą o udzielenie mi odpowiedzi na pytanie, co trzeba zrobić, żeby dodać RDS-a do oryginalnego radia Ford/Lincoln 2006.

Ponadto dodam, że moje radio jest dostosowane do europejskich częstotliwości i NIE WYMAGA ono przestrajania. Chodzi mi TYLKO o dodanie RDS-a.

Myślę, że na płytce w moim radiu jest miejsce na moduł odpowiedzialny za RDS-a.

Pozdrawiam

P.S.
W przypadku, gdy udzielenie odpowiedzi na powyższe pytanie stanowi dla Ciebie problem, uprzejmie proszę o informację, czy jest możliwe "przeszczepienie" modułu RDS z radia od europejskiego Forda.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Lincoln Town Car 2006 r. Radio z RDS-em

Post autor: KARLone »

moim zdaniem to radio pochodzi z rocznika nie młodszego niż 2003r. Tak czy inaczej te radia nie miały RDS. Gdyby miały RDS to miały narysowany symbol RDS na panelu oraz takie oznaczenia funkcji RDS na przyciskach jak TI, PTY, AF. W ogóle w Stanach jest inny system RBDS, szczerze mówiąc jakoś nie zetknąłem się takim radiem i trudno powiedzieć czy to w EU w ogóle działa. Może wypowie się ktoś kto takie radio ma. Wątpię by twoje radio można było dostosować do RDS, Taniej i szybciej jest kupić normalne europejskie radio.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


piotrekzet

Re: Lincoln Town Car 2006 r. Radio z RDS-em

Post autor: piotrekzet »

Odpowiadając na pytanie - aby mieć radio z RDS trzeba takie kupić. Przeróbka będzie bardziej kosztowna, zakładając, że ktoś w ogóle się tego podejmie.
Pozdro


Topic author
wynalazca
Posty: 8
Rejestracja: 26 cze 2014, 23:34
Samochód: brak
Skąd:

Re: Lincoln Town Car 2006 r. Radio z RDS-em

Post autor: wynalazca »

Dzięki piotrekzet za odpowiedź, ale sęk w tym, że Ford nigdy nie produkował oryginalnego radia do Crown Victorii z europejskim RDS-em. W moim przypadku (chcę zachować oryginalne radio), przeróbka to konieczność.


piotrekzet

Re: Lincoln Town Car 2006 r. Radio z RDS-em

Post autor: piotrekzet »

A od żadnego innego forda/lincolna/mercurego nie pasuje? Szerokie to Twoje radio, ale może w jakimś europejczyku siedziało podobne? Jeśli chcesz koniecznie przerabiać, to moim zdaniem weź bebechy od radia forda z rds (są w europejskich, miałem takie, tyle że w "klasycznym" rozmiarze, a zostaw z oryginału ile się da. Ale to tylko zgadywanka z mojej strony, naprawdę może być problem.
Ewentualnie poszukaj czy w Europie działa amerykański rds, jeśli tak, to najtaniej i najprościej będzie sprowadzić z USA oryginał.
Widziałem podobne radio w pontiacu, ale PODOBNE, do tego dochodzi przeróbka wtyczek, bo ford ma swój własny patent.

Mercury grand marquis ma takie "krowiaste" radyjko, poszukaj w necie czy bywały z rds w europie :)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Lincoln Town Car 2006 r. Radio z RDS-em

Post autor: RadAg! »

Ja mam radio od Crown Victorii, jutro sprawdze czy ma RDS
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

ODPOWIEDZ