Continental gaśnie...

Lincoln
Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: Continental gaśnie...

Post autor: siwrelax »

A obrotomierz się uspokoił? Bo jeśli nie to trochę zjebaliśmy diagnozę :P

Awatar użytkownika

Topic author
kelpin
Posty: 135
Rejestracja: 13 mar 2013, 11:56
Samochód: Camaro4gen / ex 95'Continental V8/ 99'Trep /94 TC
Skąd: Wawa

Re: Continental gaśnie...

Post autor: kelpin »

To znaczy? Obroty pokazuje ok, ale nie jeździłem nim bo gaśnie jak stoi i silnik chodzi 15-20 min, więc nie wiem jak się zachowa w czasie jazdy.
Masz może jakieś schematy PCM do mojego?

Nie wiem, którą mam wersje "zapłonu" podobno były dwie w tych latach (muszę sprawdzić, auto w garażu stoi):
1. CKP (crank sensor) -> PCM -> Coil Packs lub
2. CKP -> IGN Module -> PCM -> ING Module -> Coil Packs


piotrekzet

Re: Continental gaśnie...

Post autor: piotrekzet »

Sprawdź czujnik temperatury płynu chłodzącego. Masz dwa - jeden steruje wiatrakiem i jest mało istotny, drugi steruje chyba wszystkim i jego wskazanie jest na desce rozdzielczej. W każdym razie jeśli go odepniesz, to nie odpalisz samochodu, a na włączonym zgaśnie.

Awatar użytkownika

Topic author
kelpin
Posty: 135
Rejestracja: 13 mar 2013, 11:56
Samochód: Camaro4gen / ex 95'Continental V8/ 99'Trep /94 TC
Skąd: Wawa

Re: Continental gaśnie...

Post autor: kelpin »

Znalazłem tylko jeden czujnik temp. wody - koło alternatora, 2 piny - jak go odłączę to startują wentylatory i nie pokazuje temp. na desce... Gdzie może być drugi?


piotrekzet

Re: Continental gaśnie...

Post autor: piotrekzet »

Tak z pamięci to Ci nie powiem, ale bardzo podobny do tego od wentylatorów. Wydaje mi się, że gdzieś w pobliżu termostatu, ale bardziej zgaduję. Poszukaj na googlach :)

Awatar użytkownika

Topic author
kelpin
Posty: 135
Rejestracja: 13 mar 2013, 11:56
Samochód: Camaro4gen / ex 95'Continental V8/ 99'Trep /94 TC
Skąd: Wawa

Re: Continental gaśnie...

Post autor: kelpin »

Czujnik jest raczej jeden (wg manuala). Dziś wyciągnąłem i wyczyściłem styki PCM i ...niewiele to dało :) ale zaobserwowałem coś takiego. Zgasł oczywiście po kilkunastu minutach, zamieniłem przekaźnik od PCM - nie zagadał, odpiąłem czujnik temperatury i odpalił od razu (wentylatory też ruszyły) ... z tym, że zgasł po kilku minutach znowu. Skupić się na czujniku temp.?? - jest w takim miejscu, że nie podepnę się żeby sprawdzić rezystancję...

Mam schematy PCMa i pytanie czy warto sprawdzać kabelki (ciągłość, styki itp) skoro na zimnym chodzi bez problemu?


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Re: Continental gaśnie...

Post autor: brolcio »

To sprawdź rezystancje czujnika temperatury na złączu z PCM-em. Lata temu miałem podobny problem z Mercem (mechaniczny wtrysk BOSCHA K-jetronic) i z tego co pamiętam to problem tkwił w zapłonie.

Awatar użytkownika

Topic author
kelpin
Posty: 135
Rejestracja: 13 mar 2013, 11:56
Samochód: Camaro4gen / ex 95'Continental V8/ 99'Trep /94 TC
Skąd: Wawa

Re: Continental gaśnie...

Post autor: kelpin »

Coraz bardziej się przekonuję, że to alternator robi zakłócenia (diody?) (napięcie ładowania na gorącym silniku spadało mi do 13V - wymieniłem sam regulator ale nic nie dało.)...
Czytałem na amerykańskich forach, że może zakłócać prace czujników wałka i wału.

Rezystancji czujnika wody i kabelka nie mierzyłem, ale PCM na wierzchu to sprawdzę. A nie powinno być tak, że przegrzany silnik tez będzie chodził - włączą się wentylatory itp czy odetnie zapłon ???

PS ma ktoś alternator albo czujnik wałka sprzedać? :)

Awatar użytkownika

Topic author
kelpin
Posty: 135
Rejestracja: 13 mar 2013, 11:56
Samochód: Camaro4gen / ex 95'Continental V8/ 99'Trep /94 TC
Skąd: Wawa

Re: Continental gaśnie...

Post autor: kelpin »

...no to czekam do poniedziałku na czujnik wałka. zobaczymy :)

Awatar użytkownika

Topic author
kelpin
Posty: 135
Rejestracja: 13 mar 2013, 11:56
Samochód: Camaro4gen / ex 95'Continental V8/ 99'Trep /94 TC
Skąd: Wawa

Re: Continental gaśnie...

Post autor: kelpin »

I zobaczyłem, ...że nic nie dało :/
Sprawdzę jeszcze ten czujnik wody na złączu z PCM bo całkiem zapomniałem....
Sam PCM wydaje się być ok - SES gaśnie podczas kręcenia, wszystkie masy i kable do PCM są ok....

Jakieś dodatkowe sugestie??


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Re: Continental gaśnie...

Post autor: brolcio »

Spróbuj jeszcze jednego - podłącz kompa do ECM-u i rozgrzej silnik obserwując na bieżąco parametry pracy silnika - obserwuj co zacznie wariować tuż przed tym jak zgaśnie auto (warto by było to jakoś rejestrować - nie wiem jakim sprzętem dysponujesz). Wiem, że jest to kłopotliwe, ale może coś zasugerować.

Awatar użytkownika

Topic author
kelpin
Posty: 135
Rejestracja: 13 mar 2013, 11:56
Samochód: Camaro4gen / ex 95'Continental V8/ 99'Trep /94 TC
Skąd: Wawa

Re: Continental gaśnie...

Post autor: kelpin »

Dobry pomysł. Mam program Forscan, parametry mogę powłączać - tylko czy jakies konkretne bo trochę tego jest? Może czujniki wału, wałka, ciśnienie paliwa?

Awatar użytkownika

Topic author
kelpin
Posty: 135
Rejestracja: 13 mar 2013, 11:56
Samochód: Camaro4gen / ex 95'Continental V8/ 99'Trep /94 TC
Skąd: Wawa

Re: Continental gaśnie...

Post autor: kelpin »

Obserwacja na kompie nic ciekawego nie pokazała.... po prostu jakbyś go zgasił kluczykiem.

Możliwe, że czujnik wału musi być oryginalny?? (znam taki przypadek z alfy i nissana, że na zamienniku nie chciał chodzić...). Kupiłem na wymianę jedyny dostępny STANDARD USA - poleciałem na hasło z opakowania: "When OE fails ...trust STANDARD" ;)

Możliwe, że sterownik padł?

Jak działa "anti-theft" w Lincolnach?

Kolega akurat jest w stanach i muszę coś ustalić, żeby w razie czego przywiózł np. PCM bo u nas w życiu nie dostanę....

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: Continental gaśnie...

Post autor: siwrelax »

U mnie anti theft faktycznie odcina zapłon jeśli uzna że jest włam, ale on CHYBA działa tylko przed odpaleniem silnika. Do tej pory anti theft u mnie był całkiem odłączony (kostki z niego wypięte) bo włączał alarm bez przyczyny. Jeśli odepniesz u siebie moduł anti theft, to powinien śmigać bez problemu.

Awatar użytkownika

Topic author
kelpin
Posty: 135
Rejestracja: 13 mar 2013, 11:56
Samochód: Camaro4gen / ex 95'Continental V8/ 99'Trep /94 TC
Skąd: Wawa

Re: Continental gaśnie...

Post autor: kelpin »

Jak wygląda ten moduł? I gdzie go szukać? :) (dostęp do serwisówki dopiero wieczorem będę miał).... może warto spróbować? Chociaż czy odcinałby po jakimś czasie dopiero?

ODPOWIEDZ