Kupiłem Lincolna Town Car !

Lincoln

Topic author
alphamale
Posty: 25
Rejestracja: 08 wrz 2014, 21:50
Samochód: może lincoln
Skąd:

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: alphamale »

Z ciekawości ile wytrzymuje oryginalna sprężyna AIR ride ? przy okazji podpytam jak często załącza wam się kompresor, i jeden kolega nie odpowiedział mi na pytanie co oznacza dźwięk "oddechu" z kompresora po zakończonej jeździe i zamknięciu drzwi.

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: siwrelax »

Moje air springs z tyłu są jeszcze oryginalne - mają prawie 22 lata i 155 tyś mil nalatane, póki co dobrze trzymają... Na pytanie o to jak często włącza się kompresor mogę odpowiedzieć Ci tylko na podstawie doświadczenia z Mark VIII, ale algorytmy sterowania zawieszeniem w naszych modelach są raczej zupełnie różne.
U mnie kompresor załącza się za każdym razem jak wsiadam do auta i odpalam silnik. W trasie włącza się za każdym razem gdy przekroczę 60mph a następnie zwolnię poniżej 30mph. Włącza się też za każdym razem, gdy dorzucę obciążenie do auta. Czasem w trakcie jazdy też się załączy na chwilkę. Kompresor załącza się również podczas testu systemu, w celu sprawdzenia czy wszystko jest ok ;)
Nie wiem co masz na myśli przez dźwięk "oddechu", ale po wyłączeniu silnika i zamknięciu drzwi przy kompresorze powinno być słychać kliknięcie zaworu, spuszczanie powietrza i ponowne kliknięcie zaworu powodujące zamknięcie wylotu powietrza. W czasie spuszczania powietrza, czy tam "wydechu", "oddechu" czy jak to tam nazywasz powinno być zauważalne zmniejszanie się wysokości tylnego zawieszenia.

Air ride jest na prawdę bardzo prostym systemem mimo całego swojego skomplikowania :)


Topic author
alphamale
Posty: 25
Rejestracja: 08 wrz 2014, 21:50
Samochód: może lincoln
Skąd:

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: alphamale »

Dzięki za pomoć :) dźwięk przypomina mi westchnięcie, kompresor widzę że załącza się podobnie :) dźwięk to tak jak by ktoś westchnął :) przejechane nod nowości mam 250 tyś km. Ps miałeś problemy z szybami ? kolega tu wrzucił PDF z naprawą ale zastanawiam się czy naprawiać czy dać nowe silniczki bo są za grosze

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: siwrelax »

Problemów z szybami nie miałem.


piotrekzet

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: piotrekzet »

alphamale pisze:Dzięki za pomoć :) dźwięk przypomina mi westchnięcie, kompresor widzę że załącza się podobnie :) dźwięk to tak jak by ktoś westchnął :) przejechane nod nowości mam 250 tyś km. Ps miałeś problemy z szybami ? kolega tu wrzucił PDF z naprawą ale zastanawiam się czy naprawiać czy dać nowe silniczki bo są za grosze
A jesteś pewien, że to problem z silniczkami? Moim skromnym zdaniem to dość mało prawdopodobne, może masz zasyfiony/zardzewiały mechanizm i jest zablokowany? Silniczki - przynajmniej u mnie i w taurusie/sable mają wbudowane coś na kształt sprzęgła, więc robią kawalek obrotu i dopiero sie blokuje.

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: siwrelax »

Najczęściej takie rzeczy jak silniczki psują się jako ostatnie. Po drodze są cięgna, mechanizmy, kable, kostki, przekaźniki, śrubki itp, które zwykle okazują się przyczyną niesprawności układu. Po nitce do kłębka. Uszkodzenia elektryczne szuka się od końca układu, czyli w tym wypadku najpierw powinno się sprawdzić sam silnik. Tak czy inaczej najpierw demontaż drzwi, diagnostyka, później ewentualne zakupy ;)


Topic author
alphamale
Posty: 25
Rejestracja: 08 wrz 2014, 21:50
Samochód: może lincoln
Skąd:

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: alphamale »

Silniczki słyszę ale szyby nie chodzą, linka w jednych drzwiach nienapięta wcale jak silnik chodzi hmmm

Awatar użytkownika

kitt94
Posty: 560
Rejestracja: 24 wrz 2012, 20:44
Samochód: '94 ZJ 5.2; '90 Skylark 3.3; '89 Ford Taurus
Skąd:

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: kitt94 »

Możliwe, że się zerwała. Albo - szyba nie jest w szynie. Da się ją opuścić ręką? Sprawdzałeś? Ostatnio w Jeep'ie przez przypadek wcisnąłem otwieranie tylnej szyby, przed samym uszczelnieniem usłyszałem potężny huk, okazało się - po rozebraniu boczka - że szyba wyleciała z szyny. Trochę silikonu silnikowego i zabawy z rozmontwaniem boczków uwaga na spinki, marne szanse by przetrwały) i hula jak nowa.
Knight Rider. A shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist. Michael Knight, a young loner on a crusade to champion the cause of the innocent, the helpless, the powerless, in a world of criminals who operate above the law.


piotrekzet

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: piotrekzet »

alphamale pisze:Silniczki słyszę ale szyby nie chodzą, linka w jednych drzwiach nienapięta wcale jak silnik chodzi hmmm
Masz mechanizm na lince? Myślałem, że jest tak jak w taurusie i sable, na zębatce...

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: siwrelax »

W moim Lincolnie też jest na zębatce i nie ma żadnych linek, ale Town Carowi do drzwi nie zaglądałem.


Topic author
alphamale
Posty: 25
Rejestracja: 08 wrz 2014, 21:50
Samochód: może lincoln
Skąd:

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: alphamale »

Cóż są jak byk :) na bank drzwi wcześniej nie były rozbierane żeby coś podmieniać. Faktycznie dziwne że wszystkie słychać silniki a szyba ani mru mru. Fakt Faktem auto jest od klolekcjonera i stało w garażu długoa, przebieg z 2004r 145 mil auto w 10 lat zrobiło niecale 20 tyś km.

Ps czy ktoś zna owego kolekcjonera z wrocławia lub ma namiar ? ponoć pan występował w jakimś programie telewizyjnym.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: RadAg! »

Jakby co mam mechanizm w całości otwierania szyby oraz silniczki :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

lincoln1998
Posty: 2057
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Samochód: 1996 Lincoln Town Car 4.6 V8 spełnione marzenie :)
Skąd: Kalisz

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: lincoln1998 »

alphamale,dlaczego nie aktualizujesz wątku ? Fotki please :P Jak się fura spisuje ?

Cholera,mam okazję powrócić do Town Cara-Postaram się tego nie przepuścić :D
Obecnie:

2005 Cadillac SRX 3.6 V6
2003 Lincoln Town Car "L" 4.6 V8
2007 Chrysler 300C 5.7 V8 HEMI
1996 Lincoln Town Car 4.6 V8
1976 Lincoln Continental Mark IV 7.5 V8

Ex:

1991 Lincoln Town Car 5.0 V8
1993 Chevrolet G20 5.7 V8
1999 Chrysler Town & Country 3.8 V6
2000 Chrysler Sebring Conv. 2.5 V6
1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 V8
1998 Chrysler Concorde 3.2 V6
1995 Chevrolet C1500 Pickup 4.3 V6
1998 Chrysler LHS 3.5 V6
1991 Chevrolet Caprice Classic 5.0 V8
1998 Lincoln Town Car 4.6 V8
2005 Chrysler Town&Country 3.8 V6
2005 Chrysler Sebring Conv. 2.4 R4
1999 Chrysler LHS 3.5 V6
2005 Chrysler Town&Country 3.8 V6
1992 Mercury Grand Marquis 4.6 V8
2001 Lincoln Town Car 4.6 V8
2002 Chevrolet Avalanche Z71 5.3 V8
2005 Chrysler 300C 3.5 V6
2001 Chrysler Town&Country 3.8 V6
2001 Chrysler LHS 3.5 V6
2002 Chrysler Grand Voyager 3.3 V6
2005 Cadillac SRX 3.6 V6
1999 Lincoln Town Car 4.6 V8
2003 Lincoln Town Car 4.6 V8
2005 Ford Crown Victoria 4.6 V8 - P71

ODPOWIEDZ