Kupiłem Lincolna Town Car !

Lincoln

Topic author
alphamale
Posty: 25
Rejestracja: 08 wrz 2014, 21:50
Samochód: może lincoln
Skąd:

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: alphamale »

zaraz po wyłączeniu silnika jest powyżej zakreskowanego, czysty jak łza, czerwonawy kolor.

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: siwrelax »

Ale poziom oleju w skrzyni sprawdzasz na pracującym silniku. Rozgrzany jest po przejechaniu jakiś 15 km, zimny zaraz po odpaleniu

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: RadAg! »

alphamale pisze:zaraz po wyłączeniu silnika jest powyżej zakreskowanego, czysty jak łza, czerwonawy kolor.
siwrelax pisze:Ale poziom oleju w skrzyni sprawdzasz na pracującym silniku. Rozgrzany jest po przejechaniu jakiś 15 km, zimny zaraz po odpaleniu
:hah:
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
alphamale
Posty: 25
Rejestracja: 08 wrz 2014, 21:50
Samochód: może lincoln
Skąd:

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: alphamale »

Co tak kolege rozbawiło ? :) nie słyszałem zeby na włączonym się sprawdzało....

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: RadAg! »

Koniecznie na odpalonym silniku. Polecam artykuł: http://www.roadrunners.pl/artykuly/72-a ... wanie.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
alphamale
Posty: 25
Rejestracja: 08 wrz 2014, 21:50
Samochód: może lincoln
Skąd:

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: alphamale »

Dziękuje za pomoc, wybaczcie ale dopiero raczkuje w temacie automatów.


Topic author
alphamale
Posty: 25
Rejestracja: 08 wrz 2014, 21:50
Samochód: może lincoln
Skąd:

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: alphamale »

Jeszcze jedno spostrzeżenie, pierwszych 3 biegów praktycznie nie czuje jak przerzuca, natomiast czuje szarpnięcie na ostatnim, raz się zdarzyło że przeciągnął mi na ostatnim jak odpuściłem gaz, ale nie byl nagrzany samochód. Mam już się martwić?

Awatar użytkownika

kelpin
Posty: 135
Rejestracja: 13 mar 2013, 11:56
Samochód: Camaro4gen / ex 95'Continental V8/ 99'Trep /94 TC
Skąd: Wawa

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: kelpin »

Jeszcze nie :) sprawdź dobrze poziom oleju a najlepiej go wymień i wtedy zobaczysz.
W gorszej opcji to konwerter już może się sypać, ale to też nic strasznego :) Skrzynią steruje masa różnych elementów silnika, które może trzeba wymienić/ wyregulować...

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: RadAg! »

alphamale pisze:Jeszcze jedno spostrzeżenie, pierwszych 3 biegów praktycznie nie czuje jak przerzuca, natomiast czuje szarpnięcie na ostatnim, raz się zdarzyło że przeciągnął mi na ostatnim jak odpuściłem gaz, ale nie byl nagrzany samochód. Mam już się martwić?
Szarpie ci jak wrzuca nadbieg czy jak z niego redukuje? Prawdopodobnie ślizga ci się OD band, popularna usterka tej skrzyni. Jeśli to dopiero początek to pełna wymiana oleju pomoże w 100%.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
alphamale
Posty: 25
Rejestracja: 08 wrz 2014, 21:50
Samochód: może lincoln
Skąd:

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: alphamale »

Szarpie ci jak wrzuca nadbieg czy jak z niego redukuje? Prawdopodobnie ślizga ci się OD band, popularna usterka tej skrzyni. Jeśli to dopiero początek to pełna wymiana oleju pomoże w 100%.
Jak wrzuca


Topic author
alphamale
Posty: 25
Rejestracja: 08 wrz 2014, 21:50
Samochód: może lincoln
Skąd:

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: alphamale »

Witajcie, skrzynia zaczęła sama z siebie chodzić jeszcze lepiej ( dolałem też czerwonego lubecrafta ) ale mam inne pytanie, zaczęło mi wyć na wolnych obrotach z rury dolotowej powietrza, po dodaniu gazu wycie znika, ktoś tak już miał ? podejrzewam przepływomierz . Mam jescze jedno pytanie, czy ujemne temp, nie specjalnie szkodzą na air ride ? poki co nic się nie dzieje i wszystko gra. Przy okazji więcej fotek ;) https://www.facebook.com/LincolnTorun


piotrekzet

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: piotrekzet »

Hej,
Przepływomierz nie wyje :)
Zdejmij obudowę filtra powietrza, obejrzyj filtr, może złapałeś jakiegoś liścia? Trudno coś więcej podpowiedzieć na podstawie samego określenia "wyje", bo równie dobrze może to być np. łożysko napinacza paska, może włącza Ci się wiatrak, a może cokolwiek... I skąd masz pewność, że to z rury dolotowej? Mam pewne podejrzenie, ale musiałbyś wrzucić fotę spod maski, na FB nie funkcjonuję, więc nawet jeśli tam coś dałeś to nie zobaczę :)
O air susp. nic Ci nie podpowiem, ale myślę, że można liczyć na innych kolegów z forum :)


Topic author
alphamale
Posty: 25
Rejestracja: 08 wrz 2014, 21:50
Samochód: może lincoln
Skąd:

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: alphamale »

To nie kwestia filtra bo jego wypiąłem na chwilę, mam pewność że to z rury gdzie jest przepływomierz. To jakie masz podejrzenie ? na pewno to nie łożysko. Poruszałem rurą i raz głośniej raz ciszej.


piotrekzet

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: piotrekzet »

Być może (ale na razie tylko zgaduję) masz problem z, nazwijmy to, "tłumikiem", takie prostokątne plastikowe pudełko, odchodzące od rury dolotowej do, uciekła mi nazwa, zaraz za przepustnicą :) Rura dolotowa idzie od filtra bezpośrednio do przepustnicy, kilka cm wcześniej odchodzi rurka do tego pudełka, z pudełka za przepustnicę. Tylko podejrzewam, że bardziej by gwizdało niż wyło. Żeby wykluczyć okolice przepływomierza to rozepnij rurę za przepływomierzem, sprawdź, a potem przy przepustnicy i też sprawdź.
Rozumiem, że masz silnik 4.6?
A może masz pękniętą tę rurę? Tylko nadal upieram się przy gwizdaniu, nie wyciu :)

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: Kupiłem Lincolna Town Car !

Post autor: siwrelax »

Jeśli chodzi o air ride, to raczej nie szkodzą temperatury, jednak w takim klimacie jak u nas dobrze jest wymienić osuszacz przy kompresorze co jakiś czas, powiedzmy co 2 - 3 lata... Wraz z osuszaczem pozbywasz się z układu nadmiaru wilgoci.

ODPOWIEDZ