Parę pytań podczas remontu...Continental 83r 5.0

Lincoln
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Parę pytań podczas remontu...Continental 83r 5.0

Post autor: dominiko19 »

Witam mam kilka pytać dziś składając auto po wymianie uszczelek pod deklami, przewodów świeć, filtrów malowaniu elementów silnika, naszło mnie kilka pytań.
Nie działą mi tempomat więc sprawdziłem czy te tłoczki podciśnieniowe działaja w 2 urządzeniach przy cięgnie przepustnicy, ten duzy z łańcuszkiem w kształcie parownika gazowego jest sprawny mechanicznie po zasysając powietrze odpowiednim węzykiem ciągnie łańcuszek ale te drugie baryłkowate z plastikową nóżką jakby było słabe bo mało wychodzi tego czpienia i jakby przepuszczało i nie miało siły przy obciążeniu. Które odpowiada za tempomat a które nie i do czego służy, może ssanie???
Fotki poniżej:
Obrazek
Obrazek


Następne pytanie do czego słuzy to coś za grillem jakby jakiś czujnik lampka, ma podłączenie przewodów i jakby poziomiczkę?? Do czego to???

Obrazek

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/186/12099 ... 123559.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Kolejna sprawa to żarówki w przednich lampach, nie widziałem chyba nigdy takich, jak sie nazywają, jak się je wymienia i gdzie kupić,

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Z góry dzięki za pomoc.


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Re: Parę pytań podczas remontu...Continental 83r 5.0

Post autor: brolcio »

W przednich reflektorach w tamtych czasach stosowane żarówki zintegrowane z reflektorem (zwierciadłem z kloszem)- wymienia się je jako całość. Problemem jest to, że nie występują w takiej wersji z homologacją europejską czy też w wersji asymetrycznej. Rozwiązaniem są uniwersalne reflektory na żarówki np. H4 - producent np. Hella, Autopal itd. dobrane wg wielkości. Wymagają oczywiście drobnych modyfikacji podczas montażu (podcięcie, szlifowanie itd) i wymiany kostki pod żarówkę.

Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Re: Parę pytań podczas remontu...Continental 83r 5.0

Post autor: dominiko19 »

8/ 8/ 8/ 8/ Ostro, mam wizje scenki i jadącej u Nas kobiety której się przepaliła lampa, policja zatrzymuje i mówi albo wymienia Pani żarówkę albo mandat :D. One muszą być w takim razie sto razy o dłuższej żywotności niż współczesne same żarówki bo nie wyobrażam sobie żeby ktoś ciągle lampy zmieniał...

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: Parę pytań podczas remontu...Continental 83r 5.0

Post autor: siwrelax »

Bez przesady... Po pierwsze -wóz jest z roku 83,wiec może mieć oświetlenie USA, przynajmniej pod kątem czerwonych kierunków z tylu i postojowek orange z przodu. Nikt się nie przyjebie do symetrycznych lamp, a jeśli nawet, to nie ma się czym przejmować. W sumie większość z nas jeździ trochę nielegalnie i dajemy rade... Dowiedz się co to za model żarówek i na eBay znajdziesz ich milion. A skoro są na eBay, to na allegro tez będą. Tylko jaki to typ? Wyniuchaj na eBay, a potem wpisz w allegro. Mamy w kraju dużo importerów rzeczy exploatacyjnych do naszych aut.

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: Parę pytań podczas remontu...Continental 83r 5.0

Post autor: siwrelax »

Eee... Sorry, nie zauważyłem postu brolcia. Zintegrowane żarówki z lampą jako całość? No to faktycznie lipa, że całą lampę trzeba wymieniać. Masz jeszcze lampy oryginalne? Jeśli tak, to faktycznie żywotne ustrojstwo.


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Re: Parę pytań podczas remontu...Continental 83r 5.0

Post autor: brolcio »

To pewnie ten typ: http://allegro.pl/reflektor-lampa-audi- ... 06824.html" onclick="window.open(this.href);return false; tj. zamiennik na H4 europejski - przed zakupem sprawdź wymiary, są wersje z postojówką

Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Re: Parę pytań podczas remontu...Continental 83r 5.0

Post autor: dominiko19 »

Dzięki za pomoc dobrze wiedzieć na przyszłość :) Póki co są oryginały i wszystkie świecą zobaczymy jak długo jeszcze :) A jak tam pozostałe moje pytania jakieś pomysły??


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Re: Parę pytań podczas remontu...Continental 83r 5.0

Post autor: brolcio »

To coś za grillem to może być sensor od układu przełączania świateł drogowych na mijania w przypadku wykrycia pojazdu jadącego z naprzeciwka - fotka do końca nie pokazuje lokalizacji ale takie mam skojarzenie. Mogę się mylić - podkreślam to tylko skojarzenie.

Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Re: Parę pytań podczas remontu...Continental 83r 5.0

Post autor: dominiko19 »

Auto złożyłem, zobaczyć można w linku:
http://forum.roadrunners.pl/lincoln-f30 ... t3437.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Nawet odpaliło bez większych problemów ale powiem, że cośdalej jest nie tak, ponieważ wydaje mi się jakby przylewało, gdy się odpala po prostu bez wciskania gazu odpala normalnie i tak odpalam, ale gdy wcisnę lekko pedał i zakręcę rozrusznikiem przylewa lekko i fefluni i trzeba przegazować. Wszystko powymieniane, świece, kable filtry... Co może być przyczyną? Co jeszcze zauważyłem, nie kopci w żaden sposób czy to na siwo czy inaczej ale przystawiając dłoń do wydechu, ma jakby bardziej gorące spaliny niż w innych moich autach... wydaje mi się , że jedno te urządzenie podciśnieniowe nie działa nie wiem czy to do ssania, Ono jakby powinno popychac dźwignię od przepustnicy lekko ją otwierająć, w przewodzie jest ciśnienie gdy zimny silnik ale nie odpycha ale to nie jest chyba powód przylewania złej dawki bo cały czas jednakowo pracuje.
To te po prawej taka beczułka:
Obrazek

ODPOWIEDZ