regulacja silnika Lincoln Continental 1983 i inne.

Lincoln
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

regulacja silnika Lincoln Continental 1983 i inne.

Post autor: dominiko19 »

Odebrałem samochód od mechanika ale dalej nie jest to praca silnika idealna, jest jakiś problem ze spalaniem, jakby coś było nie tak, nie chodzi tak idealnie i czuć w spalinach nie przepaloną benzynę. Na świecach została ustawiona przerwa 1.25, świece nowe, przewody też, wszystko odpowiednie, pod kopułką wszystko ok dodatkowo oczyszczone. Mechanik powiedział, że więcej póki co nie może pomóc bo nie ma żadnych danych dotyczących tego silnika. Mozliwe że coś jest np. nie tak z ustawieniem kąta wyprzedzenia zapłonu, ale nie wiadomo jaki powinien być, czy ktoś może pomóc????????????? Dodatkowo może ktoś ma schemat instalacji elektrycznej?? jeszcze pozostaje sprawa wątpliwie sprawnego urządzenia Dashpot sterowany podciśnieniem, może to jego niesprawność zaburza prawidłowa i bardzo dobrą pracę??


piotrekzet

Re: regulacja silnika Lincoln Continental 1983 i inne.

Post autor: piotrekzet »

A masz tam zawór EGR, czy to jeszcze za wcześnie? Jeśli masz to może poprzedni właściciel go zadeklował, to tłumaczyłoby smród benzyny. Bo rozumiem, ze coś tak oczywistego jak szczelność układu paliwowego już sprawdziłeś?

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: regulacja silnika Lincoln Continental 1983 i inne.

Post autor: siwrelax »

Ty masz licolna na wtrysku czy na gaźniku? Nie ważne - prawdopodobnie masz OBD w postaci EEC-III. Patrz tutaj:
Ostatnio zmieniony 14 gru 2014, 19:45 przez RadAg!, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: TAGI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Re: regulacja silnika Lincoln Continental 1983 i inne.

Post autor: dominiko19 »

Silnik jest na jednopunk. co do tego zaworu EGR nie wiem czy mam to coś od spalin?? Gdzie On powinien być we którym miejscu? Może być zapchany i to wpływa na pracę silnika??

Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Re: regulacja silnika Lincoln Continental 1983 i inne.

Post autor: dominiko19 »

Urządzenie ciekawe ale nie mam takiego a jak bym miał to i tak dla mnie to kosmos diagnoza... Może ktoś zna kogoś kto ma coś takiego zna się w poblizu miasta Sierpc mazowieckie???

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: regulacja silnika Lincoln Continental 1983 i inne.

Post autor: siwrelax »

Oscyloskopu nie potrzeba, może być lampka kontrolna zamiast niego... Lista kilkunastu kodów błędów sczytanych w ten sposób jest dostępna w sieci.

Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Re: regulacja silnika Lincoln Continental 1983 i inne.

Post autor: dominiko19 »

te urządzenie podciśnieniowe Dashpot przy przepustnicy mnie zastanawia czy jest w pełni sprawne, a jezeli nie to czy to zaburza na tyle prace silnika, spalanie....A konkretnie ta lista błędów wiesz gdzie jest??

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: regulacja silnika Lincoln Continental 1983 i inne.

Post autor: siwrelax »


Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Re: regulacja silnika Lincoln Continental 1983 i inne.

Post autor: dominiko19 »

Dzięki, zapisałem się do tej grupy. dziś przejechałem się około 35 km, dałem autku trochę ognia, i zauważyłem że lekko praca sie poprawiła, ale lekko. Jest tu jakis problem ze składem dawki jakby za dużo paliwa i chodzi na luzie na zbyt wysokich obrotach jakby ssanie...ogólnie moc ma ale paliwożerny strasznie...


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Re: regulacja silnika Lincoln Continental 1983 i inne.

Post autor: brolcio »

Panie toż to V8 - to musi spalić :) i silnik ma pewnie z pięć litrów to trza go czymś napełnić by na sucho nie chodził ;).
A tak na serio to potrzebujesz dobrej regulacji silnika. Posprawdzaj sondę lambda , czujniki temperatury, ilość powietrza pewnie jest określana pośrednio na podstawie MAP bo MAF chyba tam nie ma no i oczywiście trzeba sprawdzić czy sam wtryskiwacz nie przelewa. Sporo czujników możesz sam posprawdzać jeżeli masz nieco wiedzy z zakresu elektrotechniki i czas na poszukiwanie odpowiednich tabel z zakresami wielkości w necie. Zbyt bogata mieszanka może być np. przez czujnik IAT (czujnik temperatury powietrza w dolocie), sporo problemów może sprawić sonda lambda, niewłaściwie ustawiony zapłon itd. sprawdź co będzie po odłączeniu MAP-a (może na domyślnych wartościach będzie lepiej) itd.


piotrekzet

Re: regulacja silnika Lincoln Continental 1983 i inne.

Post autor: piotrekzet »

dominiko19 pisze:Silnik jest na jednopunk. co do tego zaworu EGR nie wiem czy mam to coś od spalin?? Gdzie On powinien być we którym miejscu? Może być zapchany i to wpływa na pracę silnika??
Tak, to coś od spalin:)
Najprościej wklep w google egr continental 1983, zobacz obrazek i znajdz pod maską :) Niektórzy zakładają blachę pod zawór egr, w założeniach, żeby poprawić osiągi, może o jakiś 1-2%... Najprościej tłumacząc, egr bierze spaliny z kolektora wydechowego i puszcza jeszcze raz do spalenia w silniku. Jeśli jest zablokowany (lub uszkodzony) może Ci śmierdzieć paliwem.
Z tym, że to oczywiście nie jest jedyna przyczyna, może też śmierdzieć jak przestawiony zapłon.

Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Re: regulacja silnika Lincoln Continental 1983 i inne.

Post autor: dominiko19 »

Zamówiłem nową Sondę Lambda z USA i książkę.
http://www.ebay.pl/itm/1983-83-Electric ... 2346d92c45" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ