2000 Lincoln Town Car

Lincoln
ODPOWIEDZ

Azariasz
Posty: 47
Rejestracja: 12 sty 2015, 09:46
Samochód: Seville STS 1994
Skąd: Kraków

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: Azariasz »

Ja bardzo dużo zamawiam z Olkusza, jestem zadowolony z obsługi chociaż niektóre graty mają wyraźnie drożej - warto sprawdzić przed zamówieniem ;)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: RadAg! »

Faktycznie kupowałem kiedyś i nich kilka litrów Mercona V. Drogo było no ale w końcu jak nie ma konkurencji to się korzysta
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
mmaciekk94
Posty: 201
Rejestracja: 03 sty 2014, 13:05
Samochód: Ford Taurus LX 1996
Skąd: Mińsk Mazowiecki

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: mmaciekk94 »

Teraz mają chyba jakąś promocje na olej do skrzyni i filtr do naszych aut....


piotrekzet

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: piotrekzet »

Mopar 10W30 kupowałem ostatnio po 38 pln/litr, mercon V do skrzyni widziałem po 50 albo 55 pln/litr.

Awatar użytkownika

saint benji
Posty: 655
Rejestracja: 10 lut 2015, 12:39
Samochód: Ford Crown Victoria
Skąd: Warszawa

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: saint benji »

A tymczasem Valvoline'a można kupić za 30 zł/l. Korci mnie też wypróbowanie oleju Mannol spełniającego specyfikację Mercon V, żeby przepłukać nim skrzynię przez kilka tysięcy km, a potem zalać jakimś droższym, choć nie wiem czy to ostatecznie ma znaczenie.

Awatar użytkownika

drakerc
Posty: 42
Rejestracja: 16 lip 2015, 04:32
Samochód: Lincoln Navigator 98
Skąd: Białystok

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: drakerc »

Czy ja wiem czy warto się bawić w ściąganie oleju Motorcrafta z USA (czy też jego kupno w PL)? To bardzo średni olej. Produkowany jest przez Conoco Philips w USA, który produkuje jedne z tańszych olei - to praktycznie to samo co produkowane przez nich oleje z inną etykietką, np. Trop Artic, Kendall - typowe amerykańskie oleje sprzedawane "w beczkach" dla warsztatów które nimi zalewają wszelkiej maści auta. Nic niesamowitego jak na tą cenę. W USA można kupić Trop Artic (to samo co Motorcraft) w Dollar Tree / Costco za 2 dolary za litr...

Valvoline to imho najlepszy wybór. Można kupić jak się postara 4 litry 5W30 za niecałe 100zł. Petro Canada to też grzybnia niestety mimo uwielbienia w Polsce - w USA to też kolejny "tani" olej który "ma jeździć", nic fantastycznego a za ceny tu dostępne nie ma sensu tego brać. Jak ktoś lubi poczytać, to polecacm bobistheoilguy.com - skarbnica wiedzy.


piotrekzet

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: piotrekzet »

Tak prawdę mówiąc moje dotychczasowe doświadczenia pokazują, że mało istotne jaki olej wlewam, znacznie ważniejsza jest jego w miarę częsta wymiana. Oczywiście łącznie z filtrem. W związku z tym zamiast lać drogi olej, leję tani i po kilku tys. km wymieniam. Nie biorę udziału w rajdach, nie holuję tirów z naczepami, nie przekraczam 190, a ponad 160 zasadniczo na krótkich odcinkach. Moja prędkość przelotowa to zazwyczaj 110-130 km/h. Raz jeden zauważyłem różnicę, jak daaawno temu wlałem do taurusa 0W50 mobila. Zrobiłem z kombiaka torpedę, ale wróciłem do mineralnego po 2kkm, bo zaczęły klepać zawory - po zmianie wszystko się uspokoiło. W związku z powyższym nie widzę sensu lania drożyzny, która owszem, pozwoli mi zredukować czas do 100 km/h być może nawet o sekundę, ale co z tego jak nie zawsze stoję pierwszy pod światłami, a koleś przede mną ma problemy z odnalezieniem właściwego biegu...

Awatar użytkownika

Topic author
mmaciekk94
Posty: 201
Rejestracja: 03 sty 2014, 13:05
Samochód: Ford Taurus LX 1996
Skąd: Mińsk Mazowiecki

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: mmaciekk94 »

Panowie, małe sprostowanie. Motorcraft do silnika kosztuje nie wiele więcej niż olej europejski. Może nie ma to znaczenia ale w poprzednim aucie miałem małe kłopoty z silnikiem i teraz mam zboczenie, że na olejach i częściach zamiennych staram się nie oszczędzać.... Zresztą niech Lincoln ma chociaż na starość płyny na jakiś wyjechał z fabryki:) na pewno gdybym miał ciągnąć olej ze stanów to bym zrezygnował ale gdy jest do kupienia w Polsce i nie jest aż taka różnica w cenie to czemu nie zalać....

Awatar użytkownika

Topic author
mmaciekk94
Posty: 201
Rejestracja: 03 sty 2014, 13:05
Samochód: Ford Taurus LX 1996
Skąd: Mińsk Mazowiecki

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: mmaciekk94 »

Btw. znajomy leje valvoline do silnika w W124 taką samą lepkość co ja motorcrafta do Linka. I różnią się one już na pierwszy rzut oka, konsystencją, kolorem. Kumpel sprawdzał nawet i smakiem się różniły też :D

Awatar użytkownika

drakerc
Posty: 42
Rejestracja: 16 lip 2015, 04:32
Samochód: Lincoln Navigator 98
Skąd: Białystok

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: drakerc »

mmaciekk94 pisze:Btw. znajomy leje valvoline do silnika w W124 taką samą lepkość co ja motorcrafta do Linka. I różnią się one już na pierwszy rzut oka, konsystencją, kolorem. Kumpel sprawdzał nawet i smakiem się różniły też :D
test organoleptyczny? :D

Regularna wymiana najważniejsza, to fakt. Sam kiedyś lałem najtańsze oleje - w USA jeździłem na oleju z Walmartu który kosztował za litr mniej niż Coca-Cola ($1.50/litr) :D. I wszystko hulało.

W przypadku Fordów i ich olei mają one dość "prostą" do spełnienia certyfikację i standard, więc w dużej mierze większość olei spełnia warunki.

Nie wiem ile kosztował Motorcraft, ale właśnie Valvoline to taki olej z rozsądnym stosunkiem ceny do jakości - nie kupujemy najtańszego g..., ani najdroższego wymysłu, co nie wiadomo co robi, a standardowy olej sprawdzonego producenta z dobrymi dodatkami, które cośtam powinny dawać. Gdyby Motorcraffta sprzedawali w Polsce za rozsądną to jasne, ale pewnie ściągany z USA trochę kosztował...

Awatar użytkownika

Topic author
mmaciekk94
Posty: 201
Rejestracja: 03 sty 2014, 13:05
Samochód: Ford Taurus LX 1996
Skąd: Mińsk Mazowiecki

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: mmaciekk94 »

175.75zł kosztuje duża bańka (jedna cała duża bańka przy wymianie) uważam osobiście, że to nie jest drogo jak za olej nazwijmy go 'oryginalny' i robie wymiany też regularnie a właściwie zawsze troszkę wcześniej.

Awatar użytkownika

Topic author
mmaciekk94
Posty: 201
Rejestracja: 03 sty 2014, 13:05
Samochód: Ford Taurus LX 1996
Skąd: Mińsk Mazowiecki

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: mmaciekk94 »

No i nadszedł dzień gdy wkurzony tym, że reflektory przednie zaczęły mnie już wkurzać postanowiłem coś z tym zrobić:

przed:
Obrazek

po:
Obrazek

Uważam, że efekt zajebisty jak na robotę amatorską (czyli moją własną, ręcznie bez maszyny). Koszt ok 25zł (pasta tempo i papiery ścierne) no i zarwana cała noc wczoraj :D
Ale teraz się ładnie błyszczą, i świecą tak jakby dalej, prawie jak nowsze trochę. Polecam każdemu taką zabawę ze względu, że tak jak ja można zrobić to w pokoju :)

A poza tym ze względu na swój charakter i to, że lubię jak coś jest w oryginale to przy okazji przywróciłem światła do oryginału tzn świecą po amerykańsku z przodu a wszystko można zmienić kliknięciem guziczka na wersję "EURO" Jutro nagram film może to wstawię :)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: RadAg! »

mmaciekk94 pisze:...wszystko można zmienić kliknięciem guziczka na wersję "EURO" Jutro nagram film może to wstawię :)

Muszę to zobaczyć :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
mmaciekk94
Posty: 201
Rejestracja: 03 sty 2014, 13:05
Samochód: Ford Taurus LX 1996
Skąd: Mińsk Mazowiecki

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: mmaciekk94 »


Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: 2000 Lincoln Town Car

Post autor: KARLone »

A z symetrycznych na asymetryczne też guziczkiem??? Ciekawy patent.

ODPOWIEDZ