1999 Lincoln Town Car 4.6

Lincoln
Awatar użytkownika

Topic author
bluecard88
Posty: 304
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:56
Samochód: Lincoln Town Car '99 V8 4.6
Skąd: Łomża

Re: 1999 Lincoln Town Car 4.6

Post autor: bluecard88 »

Będę na miejscu to pogrzebie przy lampie i wyjmę ta żarówkę, dzięki Wojtek za info.
Po przeczytaniu postu Radka o naprawie centralki coś mi sie przypomniało, otóż w moim LTC po ruszeniu auta z automatu zamykają sie zamki ( czyli dobrze), ale po zatrzymaniu sie tylko kierowca moze otworzyć drzwi klamka wewnętrzna , a zeby cała reszta mogła wysiąść muszę nacisnąć przycisk odblokowania zamka centralnego. Tez tak macie? Czy u mnie jest coś nie tak lub można to jakoś zmienić. Ogółem wkurza mnie to bo zapominam zonie otworzyć drzwi :hihi:
1999 Lincoln Town Car Executive Series 4.6 105k mil


JEDI_V

Re: 1999 Lincoln Town Car 4.6

Post autor: JEDI_V »

Tak to ma byc, tak samo dziala mi to w SHO.

Awatar użytkownika

wojtekrobert
Posty: 841
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:41
Samochód: Ford Crown Victoria V8
Skąd: Opole

Re: 1999 Lincoln Town Car 4.6

Post autor: wojtekrobert »

Tak to dziala, moze otworzyc tylko kierowca lub pasażer z przodu. Nie pamietam jaka tam zarowka byla z przodu w Mercurym w doswietlaniu zakretow. W Fordzie tego nie mam wiec nie moge sprawdzic.
1998 Ford Crown Victoria LX 4.6 V8
Był: 1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8

Awatar użytkownika

LimuzynaTrojmiasto
Posty: 122
Rejestracja: 06 gru 2016, 11:38
Samochód: Limuzyny
Skąd:
Kontakt:

Re: 1999 Lincoln Town Car 4.6

Post autor: LimuzynaTrojmiasto »

w moim LTC jest doświetlenie zakrętów - jeżeli wciśniesz kierunek przed skrętem - migacz przechodzi w światło stałe:)

ale po przekroczeniu 20/h nie blokuje mi się. pewnie dlatego że z założenia zrobili inny styl życia limo :)
pozdrawiam Limuzyna Trojmiasto
'79 7.0 V8 Cadillac Fleetwood Ultra Limousine
'94 4.6 V8 Lincoln Town Car 9m
...

Awatar użytkownika

Topic author
bluecard88
Posty: 304
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:56
Samochód: Lincoln Town Car '99 V8 4.6
Skąd: Łomża

Re: 1999 Lincoln Town Car 4.6

Post autor: bluecard88 »

Dobra Lncolnic na wymianę oleju w skrzyni oddany :) jutro do odbioru. W miedzy czasie zajechałem na małe SPA, zeby zafundować LTC detaling wnętrza. Chciałem odświeżenie i impregnacja skór, doczyszczanie każdego elementu plastikowego, no i pranie podłogi. Ale gość powiedział,m ( w sumie ma racje) , ze jak wykładzina mokra i gdzieś tam zacieka to on nie będzie robił bo szkoda mojej kasy i jego pracy, bo zaraz znowu będzie mokro i zapach wilgoci. Wiec muszę sciągnąć wykładzinę od strony pasażera, ale nie bardzo wiem jak sie za to zabrać.
Jak sciągnąć wewnętrzne listwy progowe? Te plastikowe, nie chce nic połamać:/ jak juz sie dostanę pod wykładzinę to co tam jest? Tylko gola blacha ? Czy jakiś filc etc.?
Na ścianie grodziowej jak coś cieknie to normalnie silikonem atakować?
1999 Lincoln Town Car Executive Series 4.6 105k mil

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: 1999 Lincoln Town Car 4.6

Post autor: RadAg! »

Atakować silikone, gumą do żucia - co będzie pod ręką :D

Listwy podważasz paluszkami ładnie w kilku miejscach i ciągniesz nie na chama - są wciskane i "wyrywasz". One wchodzą w swojej środkowej części poprzez zaczypy w... nazwijmy to próg, a na takie metalowe zaczepy także są zaczepione o krawędź blachy tam gdzie idzie uszczelka dookoła, najlepiej zacząć właśnie z tamtej strony. Czy pod wykładziną będzie filc to nie wiem, ale jak będzie to pod filcem będzie blacha :D Czytaj to: http://forum.roadrunners.pl/viewtopic.p ... 924#p10924
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Gregor391
Posty: 36
Rejestracja: 09 paź 2016, 19:15
Samochód: Amcar
Skąd:

1999 Lincoln Town Car 4.6

Post autor: Gregor391 »

Kamil oglądam ten Twój film kolejny raz i kolejny raz się zachwycam tym Twoim statkiem mimo tego ze narazie widzę je na codzień. Haha rdza hehe idź do garażu i zobacz mojego w203 hehe i jeszcze raz nagraj filmik


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika

Topic author
bluecard88
Posty: 304
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:56
Samochód: Lincoln Town Car '99 V8 4.6
Skąd: Łomża

Re: 1999 Lincoln Town Car 4.6

Post autor: bluecard88 »

Gregor391 pisze:Kamil oglądam ten Twój film kolejny raz i kolejny raz się zachwycam tym Twoim statkiem mimo tego ze narazie widzę je na codzień. Haha rdza hehe idź do garażu i zobacz mojego w203 hehe i jeszcze raz nagraj filmikObrazekObrazekObrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dawno mnie na forum nie było, dopiero widzę ze pisałeś.
Czyli juz na filmik za późno :)

Miałem porobić sporo w LTC a wyszło jak zawsze, czyli:
-wymieniony olej w skrzyni na Motorcraft Mercon V plus filtr

Czy jest poprawa? Cieżko powiedzieć , bo teraz to juz sam nie wiem czy miałem w ogóle problem czy problem był w mojej głowie. Otóż, każdy kto ze mną jeździł stwierdził jedno " jakie szarpanie ? Poprostu zmienia biegi". Myśle, ze poprostu wymagalem płynnej /szybkiej zmiany od skrzyni z lat 70-80 (?) Myśle, ze tak ma byc i kropka, toc to nie DSG, musiałbym sie innym autem z ta skrzynia przejechać.

-wymieniony płyn w układzie chłodzenia na Prestone

Kupiłem 4x 4L, ale okazało sie , ze trochę za dużo bo za wszelki cenę nie mogłem zlać z układu więcej niż 8 L (odpięty dolny wąż od chłodnicy)
Płukalem układ zwykła woda 4 razy i za każdym razem zalatywał brozowo-rdzawy płyn ( zawsze tylko 7-8L) , wiec po paru godz w garażu stwierdziłem, ze zalewam to co jest i tyle. Czyli wychodzi na to , ze 8 L mam nowego płynu , a 5 L mieszanki wody ze starym płynem, ale na wiosnę znowu wymienię pozostałe 8 L ( bo tyle mi jeszcze zostało) i będzie nie najgorzej. Czy jest tam jakiś korek spustowy w bloku silnika? O czym nie wiedziałem?
Za każdym razem silnik był dogrzany do otwarcia termostatu.

Wykładziny niestety nie podniosłem i nie uszczelnilem grodzi silnik-kabina ( zostawiam to na wiosnę)

Elektryka tez zostaje do zrobienia, a konkretnie to migające ekrany na zegarach , czyli:
- raz działają , a raz znika pare cyferek / wyrazów, jak pukne w zegary albo daszek to sie naprawia. Myśle , ze to drobnostka
1999 Lincoln Town Car Executive Series 4.6 105k mil


JEDI_V

Re: 1999 Lincoln Town Car 4.6

Post autor: JEDI_V »

Typowe skrzynie hydrokinetyczne(bez znaczka E) maja wyczowalne zmiany biegow, choc przy sterowaniu elektronicznym rowniez mozna to wyczuc.

Awatar użytkownika

Topic author
bluecard88
Posty: 304
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:56
Samochód: Lincoln Town Car '99 V8 4.6
Skąd: Łomża

Re: 1999 Lincoln Town Car 4.6

Post autor: bluecard88 »

IMG_20170218_163224.jpg
IMG_20170218_163216.jpg
Dawno nic nie wrzucalem, to tak dla przypomnienia mojego LTC i drugiego ryżowozu.
Zimowki sie sprawdzily przez ostatni tydzien. Spodziewalem sie strasznego prowadzenia, a okazalo sie ,ze jezdzi sie jak kazdym innym w zimie. Chociaz napis TRACK ACTIV na wyswietlaczu byl stalym widokiem.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
1999 Lincoln Town Car Executive Series 4.6 105k mil

Awatar użytkownika

Topic author
bluecard88
Posty: 304
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:56
Samochód: Lincoln Town Car '99 V8 4.6
Skąd: Łomża

Re: 1999 Lincoln Town Car 4.6

Post autor: bluecard88 »

Panowie jaki olej lejecie do mostu u siebie? Bo ori Motorcraft to droga zabawa , okolo 150 zł za litr, a kupic trzeba dwie butle.
I co lejecie do silnika? I co polecacie, wiem ze to temat rzeka, leje ktos ori Motorcrafta? Jesli tak to jakie oznaczenie? Czy poprostu Motorcraft 5w30 ?
1999 Lincoln Town Car Executive Series 4.6 105k mil

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: 1999 Lincoln Town Car 4.6

Post autor: RadAg! »

Most 80W90 silnik 5W30. W obu przypadkach coś markowego żadne castrole czy hipole
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


JEDI_V

Re: 1999 Lincoln Town Car 4.6

Post autor: JEDI_V »

I dodatek LSD do mostow ze szperą.

Awatar użytkownika

wojtekrobert
Posty: 841
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:41
Samochód: Ford Crown Victoria V8
Skąd: Opole

Re: 1999 Lincoln Town Car 4.6

Post autor: wojtekrobert »

Do silnika leje Ford Formula F 5w30 tak jak Radek pisze. A do mostu nie jestem pewny czy nie lalem kastrola, pamietam, ze taka zielona banka, kto wie...
1998 Ford Crown Victoria LX 4.6 V8
Był: 1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8

Awatar użytkownika

Topic author
bluecard88
Posty: 304
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:56
Samochód: Lincoln Town Car '99 V8 4.6
Skąd: Łomża

Re: RE: Re: 1999 Lincoln Town Car 4.6

Post autor: bluecard88 »

bluecard88 pisze:Panowie jaki olej lejecie do mostu u siebie? Bo ori Motorcraft to droga zabawa , okolo 150 zł za litr, a kupic trzeba dwie butle.
I co lejecie do silnika? I co polecacie, wiem ze to temat rzeka, leje ktos ori Motorcrafta? Jesli tak to jakie oznaczenie? Czy poprostu Motorcraft 5w30 ?
Dzieki Panowie.
Radek wiesz moze czy mozna znalesc do Forda/Lincolna jakos ksiazke pdf z ktorej sie dowiem jaka srube jakim momentem dokrecac?
M.in. dekiel od mostu.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

1999 Lincoln Town Car Executive Series 4.6 105k mil

ODPOWIEDZ