Czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym czy poziomu???

Lincoln
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym czy poziomu???

Post autor: dominiko19 »

Mam pytanie odnośnie tego czerwonego czujnika czy jest to czujnik ciśnienia bo raczej poziomu płynu hamulcowego nie chyba bo poniże zbiornika metalowego płynu. Hamulce sprawne a gdy mam podpieta wtyczkę na kokpicie wyświetla się Breake. Jak odpięty nic. Hamulce są ok odpowietrzane i poziom płynu ok. Pewnie ten czujnik jest uszkodzony. Jak to nazwać i gdzie dokupić? Lincoln Continental Givenchy 5.0. 1983r
http://tufotki.pl/sIeZD
1.jpg
2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Re: Czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym czy poziomu???

Post autor: dominiko19 »

Alo alo czy ktoś podpowie?

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym czy poziomu???

Post autor: KARLone »

niestety nie pomogę, raczej nie spotkałem się z czujnikiem ciśnienia w układzie hamulcowym - jak nie ma ciśnienia, to od razu czujesz na pedale, po co zatem czujnik??? Ja bym tego nie ruszał, jak wszystko jest szczelne i sprawne, a poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym jest ok, to znaczy, że wszystko jest ok. Piszesz, że zbiornik płynu jest metalowy, więc pewnie trudno sprawdzić czy poziom płynu jest prawidłowy w układzie i pewnie po to jest to ustrojstwo. Nie pozostaje nic innego jak od czasu do czasu osobiście sprawdzać czy trzyma poziom.

Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Re: Czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym czy poziomu???

Post autor: dominiko19 »

Zbiornik jest metalowy i ma zdejmowane wieczko z gumowa uszczelką a uszczelniane jest takim sprężynującym czymś jak kiedyś weki się zamykało. Poziom płynu z jest w obydwu komorach i był sprawdzany i odpowietrzany i uzupełniany. A czujnik jest na tym poniżej jakby rozdzielaczu. Nie wiem jak to nazwać i wkręcony jest 2 pionowy czujnik. Święci cały czas komunikat jakby był ręczny wciśnięty po zdjęciu z niego wtyczki jest ok. No nie sztuka zdjąć tą wtyczkę ale chciałbym źeby było ok dlatego szukam mądrej głowy ;) Czekamy na porady. Hamulce są ok.


Marko
Posty: 97
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:56
Samochód: Fordy: Explo III V8; Explo V V6; Mustang S197 V8
Skąd: Kaszuby

Re: Czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym czy poziomu???

Post autor: Marko »

Wygłąda mi to na nieoryginalną część. Poprzedni wlaściciel zamontował od jakiegoś europejczyka. Światła STOP masz ? Bo wygląda mi to na ciśnieniowy wyłącznik świateł STOP.
Stajnia Ford:
2005 r. EX III - 4,6 V8 ;
2006 r. Mustang GT S197 - 4,6 V8 ;
2015 r. EX V - 3,5 V6 ;
1978 r. Mustang II King Cobra - 302 V8 ;
2012 r. Mustang Shelby GT 500 - 5,4 V8 .
Razem 1652 konie.

Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Re: Czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym czy poziomu???

Post autor: dominiko19 »

Mnie wygląda na oryginalną. Stop mam. To jest w rozdzielaczu od niego idą przewody hamulcowe pod auto 2 do dołu i 2 do góry do zbiornika.

Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Re: Czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym czy poziomu???

Post autor: dominiko19 »

Jeżeli był by to czujnik od świateł stop to czemu by się świecił komunikat Brake a po odpięciu nic. Aż jutro sprawdzę ten stop bo w sumie to się nie zastanawiałem od 3 lat czy działa ponad jak go mam.

Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Re: Czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym czy poziomu???

Post autor: dominiko19 »

Nie wytrzymalem faktycznie nie mam świateł stopu.....
Znalazłem to w swojej książce od auta
http://tufotki.pl/1tQaM
1tQaM-AV5JGQ.jpg
[edit: Zdjęcia można wstawiać bezpośrednio na forum. Wygodniej się czyta post, gdy widać fotkę, a nie link]

Czyli ten czujnik powoduje załączenie świateł stopu???? To może dlatego mam komunikat, nie chodzi o same chamulce tylko ich światła. Ale powinno się dać oszukać czujnik żeby sprawdzić czy to On nie daje świateł stopu mostkując 2 piny ze sobą lub je rozpinając. Po zdjęciu wtyczki komunikat ginie ale świateł stopu dalej nie ma. Już zaczynam wątpić że to wina czujnika. Może tam jext czujnik przy pedałem hamulca i to On coś nie tak? Bezpieczniki ok.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Re: Czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym czy poziomu???

Post autor: dominiko19 »

Jednak chyba tamten czujnik jest od hamulcy czyli dual brake, tzn od hamulca zasadniczego i pneumatycznego vacum czyli noznego który u mnie nie odbija wiec błąd może wykrywa od niego. A włącznik świateł stopu jest na to wychodzi pod kolumną kierownicy na górniej części ramienia podała. Muszę tam zajrzeć.
http://tufotki.pl/xrdJw


Marko
Posty: 97
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:56
Samochód: Fordy: Explo III V8; Explo V V6; Mustang S197 V8
Skąd: Kaszuby

Re: Czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym czy poziomu???

Post autor: Marko »

No widzisz, wszystko masz w instrukcji. Ten czujnik na rozdzielaczu ciśnień (proportional valve) pod pompą hamulcową informuje Cię o niesprawności któregoś z układów hamulcowych (zbyt niskie ciśnienie w obwodzie). Przy pedale ham. masz mechaniczny włącznik świateł stop.
Stajnia Ford:
2005 r. EX III - 4,6 V8 ;
2006 r. Mustang GT S197 - 4,6 V8 ;
2015 r. EX V - 3,5 V6 ;
1978 r. Mustang II King Cobra - 302 V8 ;
2012 r. Mustang Shelby GT 500 - 5,4 V8 .
Razem 1652 konie.

Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Re: Czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym czy poziomu???

Post autor: dominiko19 »

Dziękuję, jutro zajrzę w ten czujnik pod pedałem i przy okazji w zawór ciśnieniowy od noznego hamulca.

Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Re: Czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym czy poziomu???

Post autor: dominiko19 »

Światła stopu już naprawione, była wina wtyczki. Na spokojnie wezmę się za ten pedal noznego hamulca bo jest tam jakiś czujnik na 1 przewód i baryłka z wężem podciśnienia. Ręcznie pedałem odbija po naciśnięciu takiej malutkiej rączki ale powinien po wrzuceniu na któryś bieg sam odskoczyć.dam znać co i jak...

Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Re: Czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym czy poziomu???

Post autor: dominiko19 »

Witam. Dziś dużo rozkminiałem i analizowałem. Postaram się opowiedzieć. Wyjałem ten czujnik czerwony i podłączyłem nie wkręconego z wtyczką i napisz na panelu Brake zniknął, jak zaciągałem nożny hamulec to wyskakiwał Brake jak trzeba i po odskoczeniu pedala gasł wiec sam czujnik jest raczej ok. To prymitywy bo ma zmostkowane w piny i pręcik ze sprężyna w środku. Jak pręcik połączy się z 2 pinami to brake się zaświeci bo ma masę. A tak to jet wszystko ok. Winny jest caly ten regulator ciśnień w kształcie klocka bo ma w środku trochę skķomplikowaną budowę. Wszystko w fotkach mój czujnik i cały regulator i jakby podobne schematy które chyba są podobne do mojego który mam w aucie. Myślałem że tam jest otwór na wylot do samego kanalu płynu ham. A tam chyba jakiś waleczek który sie pod wpływem ciśnienia płynu hamulcowego przasuwa się pod wpływem ciśnienia i wychodzi ten pręcik i masa z plusem się łączy.

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym czy poziomu???

Post autor: KARLone »

Respekt za dociekliwość i podzielenie się wiedzą.

Awatar użytkownika

Topic author
dominiko19
Posty: 163
Rejestracja: 20 sie 2012, 18:11
Samochód: Lincoln Town car ,Jaguar xj, Continental Givenchy
Skąd:
Kontakt:

Re: Czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym czy poziomu???

Post autor: dominiko19 »

Dziękuje, odnalazłem przyczynę braku automatycznego wyłączania hamulca parkingowego nożnego. Bo po wciśnięciu nogą trzyma i komunikat na wyświetlaczu jest Brake a po włączeniu biegu automatycznie powinien odskoczyć ponieważ jest połączony z baryłką podciśnienia która ma w środku gumową membranę, harmonijkę, można też ręcznie bo jest malutka dźwigienka przy mechaniźmie, ale jest dosyć ciężko ją wymacać. Problem nie odbijania jest pęknięta harmonijka w środku baryłki i powietrze nie może zaciągnąć cięgna. Szukałem jej w USA i jest bardzo ciężko zlecał też sklepowi który nie znalazł jej w USA. Tak wygląda moja:
http://tufotki.pl/kNhTW
Zastanawiam się czy by nie dało się jej rozebrać i jakoś zakleić peknięcia lub jakoś zwulkanuzować. Obudowa jet zaciśnięta z 2 części.
A tak to wygląda z innych aut. Wyczytałem ze pasuje od jakiegoś lincolna town car ale też nie znalazłem jej. I bardzo podobna była w Cadillac u Seville lub Deville nr części GM 01611496. Różnica tylko w wygięciu ciemna w 2 stronę ale też nowej nie znalazłem mam niby na oku używana sprawna za 220zl.

https://www.google.pl/imgres?imgurl=htt ... mrc&uact=8


https://www.ebay.com/itm/1976-1977-1978 ... yg&vxp=mtr

Może ktoś ma jakieś pomysły naprawy lub gdzieś znajdzie?? Albo wie gdzie można kupić?

ODPOWIEDZ