92 Grand Marquis

Mercury

Topic author
Alexander25

92 Grand Marquis

Post autor: Alexander25 »

Witam
Mam mercurego 4,6 V8 sedan rok 1992 potrzebuje czesciiiiiii. Moje pytanie jest wiec nastepujace co pasuje od CV co od towncara. Szczegolnie interesuje mnie czujnik egr uszczelniacz mostu i sworznie z wahaczami oraz amorki ale zawiezenie jeszcze pojezdzi bo jest ok. Czy uszczelniacz mostu jest ten sam co w CV? bo roznica cen wynosi 100zl

20 Gru 2010 edit moderatora: do tytułu dodano rok produkcji i uzupełniono nazwę - dzięki temu wyszukiwarki lepiej zaindeksują zawartość strony - pozdrawiam KARLone

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Grand M.

Post autor: RadAg! »

Wow. Moja najgoretsze gratki. Balem sie ze skonczy sie na gadaniu a tu prosze. Chlopie dawaj foty!!! To rozkaz :)
Z czesci mechanicznych praktycznie wszystko jest kompatybilne, podobnie jak miedzy Taurusem a Sablem. Jezeli masz jakiekolwiek watpliwosci zawsze zerknij sobie na rockauto: http://www.rockauto.com/catalog/x,carcode,1199549

Generalnie cala platforma Panther ma identyczne silniki pod maska, poszczegolne marki roznia sie wyposazeniem wewnatrz i gadzetami. Powiedz lepiej jak ci sie jezdzi takim klocem z V8 i w RWD :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


michal_5000
Posty: 450
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:45
Skąd: Warszawa

Re: ALLEGRO - OGŁOSZENIA

Post autor: michal_5000 »

Alexander25 pisze:no i stalo sie jedestem dumnym posiadaczem mercurego:) zapocony dyfer i podloga podgnita do tego egr/sonda do wymiany ale reszta perfect silnik super skrzynia pieknie wrzuca biegi:P zero rdzy na nadwoziu bo robili blache:D
Gratulacje i oby się sprawował! :cool:
Zapodawaj szybko jakąś sesję foto z detalami :cool: I pisz jak wrażenia... Ogólnie trochę myśleliśmy z żoną nt. Marquisa, konkretnie tego egzemplarza. Chwilowo jakoś zabrakło motywacji, niemniej pewnie do tematu wrócimy.
'00 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '91 Mercedes-Benz 560 SEC, perlmuttgrau

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: ALLEGRO - OGŁOSZENIA

Post autor: RadAg! »

michal_5000 pisze:Ogólnie trochę myśleliśmy z żoną nt. Marquisa, konkretnie tego egzemplarza. Chwilowo jakoś zabrakło motywacji, niemniej pewnie do tematu wrócimy.
Nawet fajny choc przy takim starym aucie jednak duzo roboty... Co z Marauderem ;) ? Za drogi, nie?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

MarDan
Posty: 1246
Rejestracja: 16 wrz 2007, 11:38
Samochód: MERCURY SABLE 3.8L / 95r - RadAg-a - Thank you !!!
Skąd: Bielsko-Biala

Re: ALLEGRO - OGŁOSZENIA

Post autor: MarDan »

Ten marquis jakiś "niechodliwy" jest - dość długo się sprzedaję - sama oglądalność już mówi sama za siebie - prawie 12.000 otwarć ogłoszenia a on nadal do sprzedania - no i komis.... Moje zdanie jest takie,że ma chyba jakieś wady ukryte co przy oględzinach się zauważy skoro nikt go nie łyknął jeszcze a jak widać po odsłonach - popyt na niego by był. Po fotkach widać,że kilka miechów już stoi... A to na dobre nie wpływa dla jego stanu...

Ale to tylko moje sugestie a bryczka prawdziwy amerykan :cool:

Alex - gratulacje z zakupu i czekam również na sesje zdjęciową :)
Pozdrówka



@@@ JEŻELI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDĘ - JUŻ JESTEŚ NIEWOLNIKIEM @@@

Henryk Pająk

Można znieść obrażenia aż do momentu,kiedy nie czuje się nic... W ten sposób postępują ludzie,którzy ranią innych po tym jak ich wrażliwość jest martwa.....


Topic author
Alexander25

Re: Grand M.

Post autor: Alexander25 »

No co tu duzo pisac.Jezdzi sie swietnie. Silniczek pracuje pieknie skrzynia tez most lekko zapocony a w podloga niestety troche zgnita szczegolnie na tylnym prawym miejscu pasazera pod wycieraczka widac ze wlasciciel ie uzywal wycieraczek gumowych:/jest wzer na wylot ale dosc maly i jego pojawienie sie spowodowala dzisiejsza obcierka o lawete:) Jak tylko dziada zarejestruje i oplace to oddaje go blacharzowi by zrobil porzadek ze spodem. Na nadwoziu ani grama rdzy. Niestety swieci mi sie dosc wkurzajace check engine ale znalazlem juz wieczorem wiazke ktora jest przytarta i pewnie to zniknie jak dam nowe kabelki:) Chcialem miec cos co mruczy jak V8 a niestety mercury jest wyciszony ze go w srodku nie slychac przekrecilem o zgrozo kluczyk na wlaczonym silniku :/bo silniczek pracuje rowno nie telepie sie. Troche nie moj kolor tego auta taki zniewiescialy ale coz. Zdjecia wrzuce za chwile ale prosze o wyrozumialosc bo to robione podczas wieczornego przepalania mustanga taurusow i focusa. Autko ma dziwny silnik jest to 4,6 ale nie wyglada mi to jak silnik z cv/towncara dziwne obudowanie V8 nie wiem ile ma koni ale kopa ma dosc sporego:)
Czeka mnie w dalszym czasie zrobienie zawieszenia przewodow hamulcowych itp rzeczy bo podloga jest kiepska. Szkoda ze wydech jest pojedynczy. Auto rozni sie szerokoscia i wysokoscia od SHO ale dlugosc jest raczej podobne jak staly obok siebie. Narazie po tym co sie przejechalem bez katacji spalanie wynioslo 12l ale ja sie toczylem 70km/h wykorzystujac wiedze zdobyta na kursie ecodrivingu:P Acha Auto z tylu jest paskudne!!!!! wolalem dlatego CV bo uwielbiam tyl taurusa a tu jakies dziwne lampy do tego wciete kierunki beznadziejnie i wogole lipa. Przod przypomina mi troche towncar'a z 2000 roku drzwi podobne do Twojej cv a tapicerka i wnetrze jak w deville czyli takie pomieszanie z poplataniem. Jak auto stalo przy mustangu to mustang wygladal jak matiz przy taurusie:D
Auto byl u handlarzy ktorzy je troche katowali zaprawki porobione pod kolor ladnie ale ja bym to zrobil lepiej. Trzeba sie wpatrywac w blotnik ze 30s by zobaczy roznice.
Czeka mnie sporo pracy ale mysle ze na wiosne bedzie smigac 100% oryginal. a jak nie mustang dostanie silnik ze skrzynia:)
a do mercurego wloze silnik z beczki 200D :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


Topic author
Alexander25

Re: Grand M.

Post autor: Alexander25 »

foty
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Topic author
Alexander25

Re: Grand M.

Post autor: Alexander25 »

bok
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Grand M.

Post autor: RadAg! »

Alexander25 pisze:Niestety swieci mi sie dosc wkurzajace check engine ale znalazlem juz wieczorem wiazke ktora jest przytarta i pewnie to zniknie jak dam nowe kabelki:)
Jak masz zwarcie spowodowane przetartymi kabelkami to nie spodziewaj sie ze CHECK ENGINE od tego ci sie pali, no chyba ze sa to kabelki od tej kontrolki :D
CHECK ENGINE jest od emisji (kiedy do cholery jasnej to zapamietacie? :D ). Kup sobie w koncu czytnik kodow. Kosztuje 100zl albo i mniej a bedziesz z nim o niebo madrzejszy. To tez nie prawda co pisze czasami Michal_5000, ze tylko sondy lambda pracuja na rzecz tej kontrolki, sa to takze czujnik polozenia walu, czujnik zaworu EGR i kilka innych ktore kontroluja prawidlowosc spalania mieszanki.
Alexander25 pisze:Autko ma dziwny silnik jest to 4,6 ale nie wyglada mi to jak silnik z cv/towncara dziwne obudowanie V8 nie wiem ile ma koni ale kopa ma dosc sporego:)
Koni ma 190 fabrycznie. Oryginalnie na pewno juz mniej ale kopa ma i tak na pewno. co dziwnego jest w tym silniku?
Alexander25 pisze:Auto rozni sie szerokoscia i wysokoscia od SHO ale dlugosc jest raczej podobne jak staly obok siebie.
Nie wiem jak ty patrzysz ale Taurus 2 gen ma ok 4.80 m dlugosci a Crown vic 1 generacji 5.40m. To dwojka jest krotsza bo ma 5.38 m. To ponad POL metra roznicy :D
Alexander25 pisze:Czeka mnie sporo pracy ale mysle ze na wiosne bedzie smigac 100% oryginal.
No i tego ci zycze z calego serca :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
Alexander25

Re: Grand M.

Post autor: Alexander25 »

We srode bedzie gotowy taurus z foty nr 1 ten zloty po zrobieniu nagrzewnicy i wszystkich pierdol wiec jakby co to informuje ze auto w ktorym: wymieniono skrzynie, drazki koncowki,sworznie,wahacze,tlumik, zaciski,tarcze,klocki, nagrzewnice (bedzie wymienianajutro) oraz polosie itp rzeczy bedzie do sprzedania:D
RadAg! pisze:Nie wiem jak ty patrzysz ale Taurus 2 gen ma ok 4.80 m dlugosci a Crown vic 1 generacji 5.40m. To dwojka jest krotsza bo ma 5.38 m.To ponad POL metra roznicy :D

NO to chyba mam taurusa XXL bo kurde sana dlugosc identyczne a stoja rownolegle zderzak w zderzak :P

Nie moge sie zmiescic na raz jak wjezdzam tam gdzie taurus czy mustang pasowaly bez problemu ale to sprawa szerokosci bo brama ma tyle co mercury+lusterka +4cm zapasu :)
Ostatnio zmieniony 19 gru 2010, 22:28 przez RadAg!, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Napisany niedbale, poza tym 3 posty pod rzad, ktore polaczylem. Dostajesz ostrzezenie Alex, ktorego nastepstw nie przewiduje, tym bardziej teraz jak masz MGM'a ale zwracam ci oficjalnie uwage bo wczesniejsza na PW nie poskutkowala jak widac :D


michal_5000
Posty: 450
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:45
Skąd: Warszawa

Re: ALLEGRO - OGŁOSZENIA

Post autor: michal_5000 »

RadAg! pisze:Nawet fajny choc przy takim starym aucie jednak duzo roboty... Co z Marauderem ;) ? Za drogi, nie?
Zupełnie nie taka była idea. Ogólnie oboje mamy czym jeździć - myśleliśmy raczej, żeby kupić sobie na spółę "prywatnego zastępczaka". Coś za kilka klocków, do ciuchrania w razie awarii jednego z "normalnych" aut czy też potrzeby przewiezienia jakichś gratów, itp. itd. :)

Marauder oczywiście zajebisty, ale na pewno nie w tym charakterze. Koszt na gotowo w PL wyniósłby wysokie kilkadziesiąt kPLN! :what:
Alexander25 pisze:Autko ma dziwny silnik jest to 4,6 ale nie wyglada mi to jak silnik z cv/towncara dziwne obudowanie V8 nie wiem ile ma koni ale kopa ma dosc sporego:)
Myślę że to całkowicie normalny silnik Ford Modular 4.6L - identyczny jak w Crown Vicky z tego okresu. :)
Czy "obudowany"? Powiedziałbym, że raczej skąpo - porównując z dzisiejszymi autami.
Natomiast w jednym się zgodzę - jest o tyle "dziwny", że posiada rozrząd w układzie SOHC, co nieczęsto przydarzało się amerykańskim producentom... Stąd i większe głowice ;)
'00 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '91 Mercedes-Benz 560 SEC, perlmuttgrau

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: 92 Grand Marquis

Post autor: KARLone »

Alexander25 - najprościej sprawdzić co pasuje z innych aut na rockauto. Wchodzisz w swój rocznik i model, klikasz daną część i tam jest nr danej części, jak go klikniesz rozwinie ci się tabelka w jakich modelach dana część jest wspólna, poniżej foto
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Topic author
Alexander25

Re: 92 Grand Marquis

Post autor: Alexander25 »

zamowilem gume do mostu 70zl:)
uszczelniacze przy kolach tylnych amowilem beda za 2 tyg. W czwartek jade po gumy zimowe zrobic podloge ogolny przeglad. potem odstawiam tam taurusa wiec zabiore mercurego w drodze powrotnej.
Dzis byl jeden maniak amerykanskich fur daje mi 10tys za niego :)


Topic author
Alexander25

Re: 92 Grand Marquis

Post autor: Alexander25 »

Kurcze spore zamieszanie zrobil moj nowy nabytek:D daja mi za niego 15tys:P jak dorzuca fikusa to sprzedam:D a tak na serio to szukam CV/LTD pojawilo sie nawet jedno ale od LPG naweglil sie blok i silnik na smietnik moze isc


MichaŁ
Posty: 3056
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:04
Samochód: brak amcara
Skąd: Bierutów, dolnośląskie/opolskie

Re: 92 Grand Marquis

Post autor: MichaŁ »

Alexander25 pisze:daja mi za niego 15tys:P
Pijani czy coś ćpają ?
Były:
2015 Chrysler Town&Country 3.6 V6
1991 Chevrolet Caprice Classic 5.0 V8
2007 Chevrolet Express CargoVan 4.8 V8
1993 Cadillac Fleetwood 5.7 V8
2005 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1997 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 Chrysler Voyager LE 3.0V6
2000 Chevy Tahoe LT 5.3 V8 Vortec
1986 Mercury Grand Marquis 5.0 V8
1993 Chrysler Le Baron Cabrio 3.0 V6
1996 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 GMC Vandura 5.7 V8 Explorer
2000 Chevrolet Impala 3.4 V6
1998 Chevrolet Blazer LT 4.3 V6
1989 Plymouth Grand Voyager SE 3.0 V6
2000 Chrysler 300M 3.5 V6
1999 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1999 Chrysler Grand Voyager LX 3.3 V6

ODPOWIEDZ