1995 Mercury Grand Marquis

Mercury
Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: 1995 Mercury Grand Marquis

Post autor: RadAg! »

Kupiłem z samochodem :) Najlepszy ebay.com. Mogę pomóc jakby co :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: 1995 Mercury Grand Marquis

Post autor: KARLone »

pawel_java pisze:
KARLone pisze: Jakbyś chciał zrobić kruz po Gliwicach, to z miłą chęcią się przyłącze. Jutro w piątek po południu będę w Rybolu, też można by pograsować po rybnickich ulicach :D
Dobry pomysł można też skoczyć do jakiejś hamburgerowni dobić parę kg
Jutro ok. 16 jestem w Rybolu, co do Gliwic to praktycznie każde popołudnie.


Topic author
pawel_java
Posty: 19
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:45
Samochód: Mercury Grand Marquis
Skąd:

Re: 1995 Mercury Grand Marquis

Post autor: pawel_java »

Karol będę dzwonił... Centery już wylicytowane, pozostało tylko czekać od 2-3 tygodni ehhh, no i nakrętki muszę do nich domówić ale to już chyba rockauto :)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: 1995 Mercury Grand Marquis

Post autor: RadAg! »

Nakrętki tzw. shouldered nuts, z kołnierzykami. Na rockauto nie było jak szukałem ale są też na ebayu.

http://www.ebay.com/itm/Ford-Police-P71 ... fb&vxp=mtr" onclick="window.open(this.href);return false;
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
pawel_java
Posty: 19
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:45
Samochód: Mercury Grand Marquis
Skąd:

Re: 1995 Mercury Grand Marquis

Post autor: pawel_java »

Czemu mnie okłamujesz :) http://www.rockauto.com/catalog/raframe ... num=611197" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

jadaniel
Posty: 1727
Rejestracja: 05 maja 2010, 19:22
Samochód: Merc ML W164 3.5 V6 2008
Skąd: Barwice - PL ; Peterborough - UK

Re: 1995 Mercury Grand Marquis

Post autor: jadaniel »

ja szukacie center capów na eba-yu ?? ja kiedyś podjąłem próbę i odpowiednich do mojego Caprica nie znalazłem :(
Daniel
ex Chevy Tahoe 5.3 V8 '02
ex Chevy Camaro Z28 LS1 5.7 V8 '99
ex Chevy Caprice 5.0 V8 '91

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: 1995 Mercury Grand Marquis

Post autor: RadAg! »

pawel_java pisze:Czemu mnie okłamujesz :) http://www.rockauto.com/catalog/raframe ... num=611197" onclick="window.open(this.href);return false;
Hmm, kiedyś nie mieli (4 lata temu ;) )

Daniel, "dog dish center caps" wpisujesz, fakt faktem to do caprisów chyba tak powszechnie jak CV nie były stosowane...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

jadaniel
Posty: 1727
Rejestracja: 05 maja 2010, 19:22
Samochód: Merc ML W164 3.5 V6 2008
Skąd: Barwice - PL ; Peterborough - UK

Re: 1995 Mercury Grand Marquis

Post autor: jadaniel »

ok , poszukam pod taka nazwa , dzieki ,
Daniel
ex Chevy Tahoe 5.3 V8 '02
ex Chevy Camaro Z28 LS1 5.7 V8 '99
ex Chevy Caprice 5.0 V8 '91


Topic author
pawel_java
Posty: 19
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:45
Samochód: Mercury Grand Marquis
Skąd:

Re: 1995 Mercury Grand Marquis

Post autor: pawel_java »

Caprice miały głownie dosyć skromne Centery które znajdziesz bez problemu http://www.ebay.com/itm/1994-1996-CHEVR ... 5d&vxp=mtr" onclick="window.open(this.href);return false;

ale pewnie bardziej by Cię interesowało coś w tym stylu http://www.ebay.com/itm/NOS-OEM-Chevrol ... e5&vxp=mtr" onclick="window.open(this.href);return false;

pytanie czy nie potrzeba do tego jakiejś inszej felgi
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: 1995 Mercury Grand Marquis

Post autor: KARLone »

Jak zwykle nie miałem aparatu przy sobie ;) Świetnie się prezentuje w ruchu. Prawdziwa rzadkość na drodze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Topic author
pawel_java
Posty: 19
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:45
Samochód: Mercury Grand Marquis
Skąd:

Re: 1995 Mercury Grand Marquis

Post autor: pawel_java »

Pora na mały update, być może temat był już poruszany i w takim wypadku będzie można usunąć ten post. Chciałem opisać problem jaki występował w MGM z dmuchawą a mianowicie chodziła tylko z maksymalną szybkością. Najrozsądniejszym rozwiązaniem była wymiana rezystora dmuchawy niestety z uwagi, iż w moim samochodzie jest automatyczna klima najtańszy rezystor udało się znaleźć na rockauto w cenie ok 160 dolarów. Tym samym nabrałem motywacji na tańsze rozwiązanie problemu, oczywiście zacząłem od sprawdzenia napięcia we wtyczce. Niestety wszystko okazało się ok, a więc należało wyciągnąć ww rezystor i szukać dalej. Sposób wyciągania i jego umiejscowienie zostało obrazowane na filmiku :
" onclick="window.open(this.href);return false;
moim oczom ukazała się płytka, która wyglądała mniej więcej jak ta na pierwszym zdjęciu (niestety nie miałem aparatu ze sobą).
Urządzonko wyglądało bardzo prosto więc pierwsze co mi przyszło do głowy to uszkodzony tranzystor (drugie zdjęcie), sposób jego sprawdzenia obrazuje kolejny filmik:
" onclick="window.open(this.href);return false;
W moim przypadku okazał się wadliwy, prawdopodobnie ciężko będzie znaleźć idealnie ten sam tranzystor jednakże w necie można wyszukać nr zamienników. Sam tranzystor jest przykręcony śrubami typu torx, które dodatkowo są zalane cyną. Przyda się porządna lutownica i jakaś możliwość odsysania roztopionej cyny, gdy nie ma takiej opcji można spróbować psiknąć sprężonym powietrzem. Oczywiście przy samym odkręcaniu również warto przyłożyć grot lutownicy do śruby i ją podgrzać żeby ułatwić sobie pracę. Przy zakładaniu nowego trzeba pamiętać o nałożeniu pasty (taką samą jaką nakłada się na procesor kompa przed założeniem radiatora).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: 1995 Mercury Grand Marquis

Post autor: KARLone »

Sprawdź w Rybniku na Hutniczej, tam jest sklep podzespołami elektronicznymi, różne dziwactwa tam kupowałem i nawet to potem działało ;) Gościu oblatany w temacie więc pewnie coś doradzi, a może sprowadzi.


Topic author
pawel_java
Posty: 19
Rejestracja: 09 gru 2013, 10:45
Samochód: Mercury Grand Marquis
Skąd:

Re: 1995 Mercury Grand Marquis

Post autor: pawel_java »

Już wszystko poskładane dorwałem zamiennik w Gliwicach na Jana Pawła II, ale adres zapamiętam bo nigdy nie wiadomo co jeszcze może wyskoczyć :)

Awatar użytkownika

IsoGrifo
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2011, 23:20
Samochód: Mercury Grand Marquis
Skąd:

Re: 1995 Mercury Grand Marquis

Post autor: IsoGrifo »

Paweł, gratuluję Mercurego !!!

Dawno mnie nie było na Forum, a tu proszę, jaka miła niespodzianka..:)

Też mam przyjemność jeździć na codzień MGM, ta sama butelkowa zieleń, tylko mój jest 96, mam inną kierę, szarą skórę i oryginalny felunek. W zeszłym tygodniu wskoczyło mi na budzik 300 tys. km (nie mil), a więc Mercury już buja się ze mną, a ja z nim ok. 130 tys. po naszych szosach. I jest pięknie. Też zakombinowałem z wydechem, wstawiłem przelotowe, podobne do Twoich, ale jest tak czy tak za cicho. Ponieważ dużo jeżdże z całą rodzinką, telefony itd., to może dobrze, że tylko lekko mruczy, nie ma hard cora. Też myslałem o wycięciu rezonatorów z tyłu. Chyba Police Interceptor nie ma rezonatorów w układzie wydechowym. Ale w kóncu ich nie wyciąłem, niech jest jak jest, ale ostatnio ściągnąłem ze stanów cutout'y - http://www.quicktimeperformance.com/QTEC/" onclick="window.open(this.href);return false; Jeszcze ich nie zainstalowałem, ale słyszałem jak to działa w Mustangu V8.. oczywiście. I tutaj albo masz ciszę i spokój, albo pstryk i wtedy spaliny idą bokiem, nie przez cały układ wydechowy. Wspawam je zaraz za katalizatorem, myślę, że wkrótce. Najwyższy czas. Tak w ogóle to wymieniłbym i kolektory i cały układ wydechowy, bo te cieniutkie rurki jakoś mi nie leżą...:)

PS1. Załączam kilka fotek z ostatniego weekendowego wypadu z familią. W ostatatni weekend była pogoda jak drut w górach.
PS2. Check engine to od instalacji gazowej, czasami mi coś tam wyskakuje, jak popada zazwyczaj..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: 1995 Mercury Grand Marquis

Post autor: RadAg! »

Śliczny :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

ODPOWIEDZ