1993 Mercury Sable LS

Mercury
ODPOWIEDZ

Topic author
VectroV
Posty: 47
Rejestracja: 15 paź 2016, 18:02
Samochód: Mercury Sable 93' 3.0 V6
Skąd:

1993 Mercury Sable LS

Post autor: VectroV »

Witam wszystkich

Auto to Mercury Sable z 93 z silnikiem V6 3.0

Jakiś miesiąc temu Mercury przeszedł naprawę skrzyni - wymieniany był zabierak i przekładnia planetarna.
Wszystko było okej przez dwa tygodnie. Potem sporadycznie zapalała się kontrolka ANTILOCK lecz wszystko działało bez problemu (dzienna trasa to były tylko na oko dwa kilometry).

Dwa dni temu zwalniając do zatrzymania się, silnik zmniejszył obroty i zgasł i zapaliła się kontrolka od oleju. Odpaliłem go ponownie, wrzuciłem OD, widać było że chciał ruszyć, ale momentalnie zgasł ponownie zapalając kontrolkę od oleju i tym razem CHECK ENGINE. Na D i R jest to samo. Wrzuciłem 1 i bez problemu ruszył. Na drugi dzień odpaliłem go, wrzuciłem 1 i ruszył na kilka centymetrów. Następnie wrzuciłem D i wszystko zgasło. Teraz podczas przekręcania kluczyka wszystko się zapala tak jak powinno lecz... silnik się w ogóle nie chce uruchomić. Kompletnie nic się nie dzieje, żaden dźwięk spod maski też się nie wydobywa.

Wszystkie oleje są w normie.

Ktoś może wie co może być powodem, bądź od czego zacząć sprawdzanie co nie działa?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 08 sie 2017, 12:59 przez VectroV, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Mercury Sable 93 - Problem z silnikiem

Post autor: RadAg! »

Pierwsze co bym zrobił to sprawdził co za błąd wyskakuje w OBD2. Jak silnik gaśnie po zapięciu biegu to winiłbym skrzynię, jakiś elektrozawór. Rozumiem, że teraz nawet rozrusznik nie kręci?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
VectroV
Posty: 47
Rejestracja: 15 paź 2016, 18:02
Samochód: Mercury Sable 93' 3.0 V6
Skąd:

Re: Mercury Sable 93 - Problem z silnikiem

Post autor: VectroV »

Tak, w ogóle nie kręci. Kompletnie nic nie słychać.

Awatar użytkownika

wojtekrobert
Posty: 841
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:41
Samochód: Ford Crown Victoria V8
Skąd: Opole

Re: Mercury Sable 93 - Problem z silnikiem

Post autor: wojtekrobert »

Kontrolka od oleju zapala się zaraz po zgasnieciu silnika? Jesli tak to jest to normalne gdy silnik sie zdusi z wlaczonym zaplonem, poniewaz silnik gasnie i spada cisnienie oleju, wtedy czujnik daje sygnal na zegary i się zapala kontrolka. Moze glupiee pytanie ale czy nie rozladowal sie akumulator? Moze to powoduje brak reakcji silnika teraz.
1998 Ford Crown Victoria LX 4.6 V8
Był: 1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8


Topic author
VectroV
Posty: 47
Rejestracja: 15 paź 2016, 18:02
Samochód: Mercury Sable 93' 3.0 V6
Skąd:

Re: Mercury Sable 93 - Problem z silnikiem

Post autor: VectroV »

Tak, kontrolka zapala się za każdym razem po zgaśnięciu silnika. Co do akumulatora to raczej wątpie bo ostatnio był ładowany. Sprawdzę go jutro bo może od starości już nie daje rady. Dodam też, że wszystko w środku normalnie działa. Kontrolki na desce, lampki w drzwiach i tak dalej.

Awatar użytkownika

wojtekrobert
Posty: 841
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:41
Samochód: Ford Crown Victoria V8
Skąd: Opole

Re: Mercury Sable 93 - Problem z silnikiem

Post autor: wojtekrobert »

VectroV pisze:Tak, kontrolka zapala się za każdym razem po zgaśnięciu silnika. Co do akumulatora to raczej wątpie bo ostatnio był ładowany. Sprawdzę go jutro bo może od starości już nie daje rady. Dodam też, że wszystko w środku normalnie działa. Kontrolki na desce, lampki w drzwiach i tak dalej.
To jest normalne, kontrolka sie zapala, bo spada cisnienie oleju gdyz pompa oleju staje.
Sprawdz akumulator, lampki i kontrolki moga dzialac, bo wymagaja mniejsze napiecie, rozrusznik juz nie ruszy bo napiecie moze byc za male. A pozostale objawy to chyba skrzynia albo przeniesienie napedu, ciezko mi powiedziec.

Ps. Mialem kiedys aku ktory godzine po pelnym ladowaniu nie krecil rozrusznikiem, przekrecales kluczyk i nic, kontrolki i lampki sie palily.
1998 Ford Crown Victoria LX 4.6 V8
Był: 1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Mercury Sable 93 - Problem z silnikiem

Post autor: KARLone »

przy słabym akumulatorze kontrolki też ledwie świecą więc to nie aku, nawet słaby parę razy powinien zakręcić. Można dodatkowo zapalić awaryjne, jak ładnie mocno migają to aku jest ok. Przy na prawdę słabym aku wszystkie lampki świecą jak znicze na pierwszego listopada. Jakieś immobilisery są dołożone? Może to dla ciebie oczywiste ale muszę przypomnieć, że auto odpalisz tylko na pozycji P i N. Na innych nie będzie kręcił. Takie nagłe zgaśnięcie silnika to prawie na pewno coś po stronie elektryki. Zrzucali skrzynie, może nie zablokowali jakiejś wtyczki z komputera i się wypięła w wyniku wibracji. Jak wtyczka do skrzyni nie styka to właśnie nie zakręcisz silnikiem. Sprawdź jak wtyczki siedzą.

Awatar użytkownika

wojtekrobert
Posty: 841
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:41
Samochód: Ford Crown Victoria V8
Skąd: Opole

Re: Mercury Sable 93 - Problem z silnikiem

Post autor: wojtekrobert »

Karol ale tak jak napisalem wyzej, mialem taki przypadek, ze wszystko hulalo dopuki nie probowalem uruchomic silnika, wtedy po prostu nie bylo reakcji. Po wymianie akumulatora dopieroo moglem jezdzic. Nie mowie, ze to przyczyna ale warto to sprawdzic.
1998 Ford Crown Victoria LX 4.6 V8
Był: 1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8


Topic author
VectroV
Posty: 47
Rejestracja: 15 paź 2016, 18:02
Samochód: Mercury Sable 93' 3.0 V6
Skąd:

Re: Mercury Sable 93 - Problem z silnikiem

Post autor: VectroV »

KARLone pisze:Jakieś immobilisery są dołożone?
Nie
KARLone pisze:Może to dla ciebie oczywiste ale muszę przypomnieć, że auto odpalisz tylko na pozycji P i N. Na innych nie będzie kręcił.
Oczywista oczywistość :)

Jak nie będzie padało jutro, to sprawdzę to co mi zaproponowaliście. Dzięki za odpowiedzi do tej pory :)

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Mercury Sable 93 - Problem z silnikiem

Post autor: cezar62 »

A ja chciałem pogratulować, że jeździsz Mercurym Sable z 93 roku! :) i jak widać, dbasz o niego :)
Takie auto, to już "biały kruk".
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6


Topic author
VectroV
Posty: 47
Rejestracja: 15 paź 2016, 18:02
Samochód: Mercury Sable 93' 3.0 V6
Skąd:

Re: Mercury Sable 93 - Problem z silnikiem

Post autor: VectroV »

Dzisiaj sprawdziłem to co dałem radę. Na początek ponownie spróbowałem go odpalić i nic, lecz było słychać charakterystyczne 'klikanie' rozrusznika. Zdemontowałem puszkę od filtra powietrza i posprawdzałem ponownie wszystkie wtyczki w tamtych okolicach. Okazało się, że mechanik nieumiejętnie podłączył kabel od wybieraka (chyba tak to się nazywa?)

Obrazek

Z czego dwa oznaczone 'piny' były ponad wtyczkę... Ciągle się zastanawiam jak on bez tego mógł jeździć mimo, że podczas jazdy nie było nic niepokojącego. Ktoś wie za co te dwa piny dokładnie odpowiadają?

Wtyczkę poprawiłem, zamontowałem filtr i spróbowałem odpalić... zaskoczył, ale tak jak @wojtekrobert pisał faktycznie akumulator się rozładował. Próbowałem go podłączyć na krótko do mojego Transita, ale się okazało, że moje kable nie działają...

Zostawię w nocy w robocie na warsztacie akumulator i dam znać jutro co działa, a co nie działa.
RadAg! pisze:Pierwsze co bym zrobił to sprawdził co za błąd wyskakuje w OBD2.
Zainteresowałeś mnie. Jest coś godnego polecenia i w miarę przystępnej cenie co by pasowało do Mercurego?
Znalazłem coś takiego, tylko nie wiem czy sie opłaca ściągać z stanów:
https://www.amazon.com/INNOVA-3145-Ford ... B000EW0KHW
cezar62 pisze:A ja chciałem pogratulować[...]
Haha, dziękuje bardzo :)

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Mercury Sable 93 - Problem z silnikiem

Post autor: GAZDA »

trs w taurusach to takie magiczne tajemnicze coś co powoduje różne dziwne efekty :)
u mnie np nie działały tylne szyby i jak dałem na r lub d to mi gasło radio, wszystko wina tego małego gówna...


piotrekzet

Re: Mercury Sable 93 - Problem z silnikiem

Post autor: piotrekzet »

OBD 2 w sable 93 chyba jeszcze nie było.
Walnij młotkiem w rozrusznik, bo na moje oko to szczotki się zawiesiły/skończyły. Bendix wybija, ale sam rozrusznik nie chce zakręcić. Może też być zaśniedziałe połączenie.

Kontrolka antilock to albo problem z czujnikami ABS, albo z koronkami na piastach. Zdejmij koła i oczyść koronki małą szczotką drucianą.

Dziś mam kaca, więc nie mam siły na dłuższe teksty, ale w skrócie temat jest do ogarnięcia niewielkim nakładem pracy :)
I gratki z okazji samochodu :)

Sprawdź też poziom oleju w skrzyni (oczywiście na odpalonym silniku)

Daj znać jakie efekty :)

Kurcze, zmęczyłem się :D

Awatar użytkownika

wojtekrobert
Posty: 841
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:41
Samochód: Ford Crown Victoria V8
Skąd: Opole

Re: Mercury Sable 93 - Problem z silnikiem

Post autor: wojtekrobert »

VectroV pisze: Wszystkie oleje są w normie.
1998 Ford Crown Victoria LX 4.6 V8
Był: 1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8


piotrekzet

Re: Mercury Sable 93 - Problem z silnikiem

Post autor: piotrekzet »

wojtekrobert pisze:
VectroV pisze: Wszystkie oleje są w normie.
Hm... Jak wspominałem, mam kaca :D

ODPOWIEDZ