1965 VALIANT

Plymouth

Topic author
BOB
Posty: 630
Rejestracja: 11 gru 2010, 10:42
Skąd:

Re: 1965 VALIANT

Post autor: BOB »

grusiak pisze:tutaj wygląda jak Charger, tylko Valiant ma tylną szybę zdecydowanie fajniejszą :)
Barracuda pierwszej generacji jest świetna!
bcudaad5.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
MOPAR - My Old Plymouth Always Runs


Topic author
BOB
Posty: 630
Rejestracja: 11 gru 2010, 10:42
Skąd:

Re: 1965 VALIANT

Post autor: BOB »

Dzisiaj po powrocie do domu w skrzynce na listy czekała na mnie przyjemna niespodzianka. Szybko doszło - 6 dni od wysłania. Już założony :)
vcrf 007.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
MOPAR - My Old Plymouth Always Runs

Awatar użytkownika

grusiak
Posty: 690
Rejestracja: 25 paź 2010, 21:52
Skąd: Sulejówek k/Wawy

Re: 1965 VALIANT

Post autor: grusiak »

grusiak pisze:tutaj wygląda jak Charger, tylko Valiant ma tylną szybę zdecydowanie fajniejszą :)

Obrazek

Obrazek
Czekaj, czekaj...przecież to te same auta? Valiant to Barracuda? Już nie kapuje...
http://www.grusgarage.pl
detroitiron.pl/forum


Topic author
BOB
Posty: 630
Rejestracja: 11 gru 2010, 10:42
Skąd:

Re: 1965 VALIANT

Post autor: BOB »

grusiak pisze:Czekaj, czekaj...przecież to te same auta? Valiant to Barracuda? Już nie kapuje...
Raczej Barracuda to Valiant. Niemal równocześnie z wprowadzonym przez Forda - Mustangiem, Plymouth wprowadził Barracudę. Było to w połowie roku modelowego 1964, stąd wozy te określane są jako 1964 i 1/2. Podobne były też założenia obydwu konkurentów, z tym że Ford wykorzystał płytę podłogową i silniki dodając całkowicie nową karoserię, a Plymouth jedynie przestylizował nadwozie na tzw "glassback" coupe.(zbyt mała różnica w wyglądzie w stosunku do taniego Valianta i brak charakterystycznej dla Mustanga ekskluzywności były prawdopodobnie przyczyna zdecydowanie mniejszej sprzedaży niż u konkurenta) . Ciekawostką jest fakt, że karoseria Barracudy miała już blachy nadwozia modeli rocznika 1965, jednak wnętrze Valianta 1964 ze sterowaniem skrzyni biegów przyciskami umieszczonymi na desce rozdzielczej. 1964 i 1/2 to jedyny rocznik Barracudy z napisem Valiant na karoserii. W istocie Barracuda była dodatkową wersją nadwoziową top modelu Signet. Wspólny wygląd skończył sie wraz z wprowadzeniem nowego nadwozia dla Valianta w 1967 roku. Ten rocznik B-cudy korzystał jedynie ze wspólnej płyty podłogowej, a karoseria była całkowicie odrębna. Wprowadzono również trzy wersje nadwozia - hardtop, fastback i kabriolet. Ta najbardziej znana Barracuda 1970-74 też miała taki sam rozstaw osi jak Valiant i Duster, ale to już inna historia...
MOPAR - My Old Plymouth Always Runs

Awatar użytkownika

71Corvette454
Posty: 1423
Rejestracja: 10 paź 2010, 19:43
Samochód: Obecnie Volvo 850 :D
Skąd: Kanie

Re: 1965 VALIANT

Post autor: 71Corvette454 »

Dopiero teraz przeczytałem ten temat - nie wiedziałem, że to Twój samochód (widziałem w zeszłym roku w Pabianicach i Radomiu i się zastanawiałem dlaczego nie wiem jak on się nazywa ;) ). Piękny jest! I w dodatku nie masz słupka B? Rewelacja...
Sprzedane:
'99 Cadillac Seville SLS (L37 swap)
'98 Oldsmobile Aurora Autobahn
'93 Pontiac Trans Sport SE 3.8

ODPOWIEDZ