Hamulec ręczny Charger 08'

Dodge
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
Darek1987
Posty: 104
Rejestracja: 07 lis 2013, 18:09
Samochód: Dodge Charger 3.5
Skąd: Katowice

Hamulec ręczny Charger 08'

Post autor: Darek1987 »

Witam, po lewej stronie zaraz pod deską mam pedał z napisem Push On/Off od hamulca ręcznego, gdy go wcisnę zapala się kontrolka zaciągniętego hamulca. Ale gdy przerzucę dźwignie biegów na Drive to mogę normalnie ruszyć i jechać tylko mruga mi wtedy ta kontrolka i jest to jeszcze sygnalizowane dźwiękiem. Czy to jest normalne ? Czy tak działa ręczny w tych autach, że jak stoi to jest zaciągnięty, ale gdy przerzucę na D to mogę normalnie jechać ? Czy może ręczny już padł i trzeba coś wymienić ?

I jeszcze jedno pytanie. Bo mój Charger w oryginale miał welurowe fotele bez podgrzewania i tylko ten kierowcy był elektryczny. Poprzedni właściciel kupił komplet foteli skórzanych, podgrzewanych, oba elektryczne i na tym od kierowcy jest jeszcze guzik do elektrycznego ustawiania wysokości pedałów. Gdy popatrzyłem pod fotele to zauważyłem, że wiszą tam dla każdego z foteli po dwie nie przypięte do niczego wtyczki. Elektryka obu foteli działa ( tzn oparcia elektryczne są i siedzisko jeździ w przód i tył ), podejrzewam że te nie podpięte kostki są m.in od ogrzewania foteli no i do tej regulacji wysokości pedałów. Czy jest szansa, że moje auto ma pociągniętą instalacje elektryczną do tych bajerów i można by to było podłączyć ? głównie zależy mi na tych podgrzewanych fotelach.

Dodam, że sprawdzałem auto po Vinie i na amerykańskich forum Chargera dowiedziałem się, że mój to wersja Police i został wyposażony w bogatszą instalacje elektryczną, podobno w słupkach są kable do podłączenia szperacza a pod podsufitką są kable do podłączenia kogutów to i może te fotele szło by podłączyć żeby grzały ?

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika

Lucas
Posty: 949
Rejestracja: 16 sie 2013, 22:28
Samochód: 1992 Mercury Grand Marquis
Skąd: Ostrowiec Św.

Re: Hamulec ręczny Charger 08'

Post autor: Lucas »

Chrysler lubił dawać wiązki przygotowane do podłaczenia bajerów których nie było w standardzie, ale ze wzgledu na to, że ten model to wersja policyjna to wątpię że będzie miał wiązkę przygotowaną do podgrzewanych foteli.
1998 Jeep Grand Cherokee 5.2 Limited-EX
2000 Jeep Grand Cherokee 4.7 Limited-EX
2004 Ford Explorer Sport Trac 4.0 XLS-EX
2001 Dodge Durango 5.9 SLT PLus-EX
1995 Jeep Grand Cherokee 4.0 Limited-EX
2003 Chevrolet Avalanche 5.3 4x4-EX
2003 Chrysler 300M 3.5 H.O.-EX
2000 Jeep Grand Cherokee 4.0 Laredo-EX
1992 Buick Park Avenue 3.8-EX
1992 Jeep Cherokee 4.0 Limited-EX
1992 Mercury Grand Marquis

Awatar użytkownika

Topic author
Darek1987
Posty: 104
Rejestracja: 07 lis 2013, 18:09
Samochód: Dodge Charger 3.5
Skąd: Katowice

Re: Hamulec ręczny Charger 08'

Post autor: Darek1987 »

a wiesz może, gdzie szukać takiej wiązki ? ona będzie gdzieś pod wykładziną ?
Obrazek

Awatar użytkownika

Nedzwiedz
Posty: 99
Rejestracja: 08 lis 2009, 22:18
Skąd:

Re: Hamulec ręczny Charger 08'

Post autor: Nedzwiedz »

Ręczny w tych autach ( 300C, Magnum, Charger itp. ) to jego pięta achillesowa. Samoregulatory w szczękach hamulca pomocniczego ( ręcznego ) są niestety mało skuteczne i trzeba im pomóc ręcznie. Jeżeli jest tak jak piszesz, że jak stoi to jako tako ręczny działa, ale można z nim ruszyć i pojechać, i jeżeli dodatkowo na wzniesieniach mimo "zaciągnięcia" ręcznego auto się stacza, to ewidentny objaw niewyregulowanego odpowiednio ręcznego ( lub koniec żywota szczęk :D - wtedy ino wymiana ;) ).

Można temu prosto i szybko zapobiec.

Jak wejdziesz pod auto, to będziesz miał na osłonie tarcz hamulcowych od wewnętrznej strony takie małe podłużne gumki ( niestety nie mam foto ). Jak zdejmiesz gumki to w wąskich podłużnych ok. 2 cm otworach zobaczysz coś na kształt zębatki. Trzeba ją płaskim wkrętakiem przekręcić o jedne lub dwa ząbki ( po obu stronach ten sam gwint i z jednej strony kręcisz w prawo, a z drugiej w lewo - tylko nie pamiętam po której stronie w lewo a po której w prawo ;( )

I wtedy w sposób magiczno- cudowny hamulec ręczny powróci :D

UWAGA:
Bardzo łatwo przedobrzyć i jedne ząbek za dużo spowoduje, że koło będzie "trzymać".

Jeżeli masz jakiegoś sprytnego i niedrogiego mechanika, to pojedź do niego i on to w 10 min. na podnośniku zdjeła. Powiedz mu tylko, że regulacja jest tak zaawansowana jak w znamienitej marce Żuk lub Warszawa :D

Pzdr i daj znać czy pomogłem.
Lancia Thema; SEBRING COUPE 3,0 V6 '04 - DO SPRZEDANIA :( ; Lincoln Town Car 4.6- DO SPRZEDANIA :( były:
300C 3.0 CRD '08; 300c 3,5 kombi '05;Vision 3.3 1996;Intrepid 2,7 '98;Camaro 5,0 '88;Trans'Am 5,7 '87;Firebird Formula 5,0 '88;Firebird 2,8 '86
zaprzedałem duszę diabłu

Awatar użytkownika

Topic author
Darek1987
Posty: 104
Rejestracja: 07 lis 2013, 18:09
Samochód: Dodge Charger 3.5
Skąd: Katowice

Re: Hamulec ręczny Charger 08'

Post autor: Darek1987 »

Dzięki Nedzwedz, trochę to potrwa za nim to sprawdzę bo jutro rano auto już ląduje u lakiernika i będzie tam dwa tygodnie. Ale na pewno dam znać.
Obrazek

Awatar użytkownika

Lucas
Posty: 949
Rejestracja: 16 sie 2013, 22:28
Samochód: 1992 Mercury Grand Marquis
Skąd: Ostrowiec Św.

Re: Hamulec ręczny Charger 08'

Post autor: Lucas »

Darek1987 pisze:a wiesz może, gdzie szukać takiej wiązki ? ona będzie gdzieś pod wykładziną ?
Kurcze nie mam pojęcia, myślę, że może być ewentualnie pod wykładziną, albo gdzieś w słupkach, ale ręki sobie uciąć nie dam. Wiem, że np. w Jeepie w wersji bez podgrzewanych foteli bardzo często właściciele znajdują kostki do podłączenia pod wykładziną ;)
1998 Jeep Grand Cherokee 5.2 Limited-EX
2000 Jeep Grand Cherokee 4.7 Limited-EX
2004 Ford Explorer Sport Trac 4.0 XLS-EX
2001 Dodge Durango 5.9 SLT PLus-EX
1995 Jeep Grand Cherokee 4.0 Limited-EX
2003 Chevrolet Avalanche 5.3 4x4-EX
2003 Chrysler 300M 3.5 H.O.-EX
2000 Jeep Grand Cherokee 4.0 Laredo-EX
1992 Buick Park Avenue 3.8-EX
1992 Jeep Cherokee 4.0 Limited-EX
1992 Mercury Grand Marquis

Awatar użytkownika

BartekV8
Posty: 271
Rejestracja: 15 lis 2009, 20:31
Samochód: Dodge Aries LE 89, Jeep ZJ LX 98r.
Skąd: Mińsk Mazowiecki

Re: Hamulec ręczny Charger 08'

Post autor: BartekV8 »

Elektryczny ręczny działa Ci poprawnie.
Właśnie na tym polega, że jak chcesz ruszyć do się automatycznie spuszcza. Jakbyś nie miał automatu to jest pomocny np stajesz na światłach pod górkę, włączasz ten ręczny i luz, zapala się zielone, wrzucasz bieg i ruszasz, auto się nie stoczy w dół a ruszysz sobie do przody i ręczny odpuści odrazu.
Miałem taki system i nic nie grzeb w hamulcach bo jest OK.
1989 Dodge Aries 2,2
1996 Chevrolet Caprice 5,7 LT1
1998 Jeep Grand Cherokee 5,9

Awatar użytkownika

Nedzwiedz
Posty: 99
Rejestracja: 08 lis 2009, 22:18
Skąd:

Re: Hamulec ręczny Charger 08'

Post autor: Nedzwiedz »

Ale Charger '08 ma mechaniczny hamulec, a nie elektryczny.
Lancia Thema; SEBRING COUPE 3,0 V6 '04 - DO SPRZEDANIA :( ; Lincoln Town Car 4.6- DO SPRZEDANIA :( były:
300C 3.0 CRD '08; 300c 3,5 kombi '05;Vision 3.3 1996;Intrepid 2,7 '98;Camaro 5,0 '88;Trans'Am 5,7 '87;Firebird Formula 5,0 '88;Firebird 2,8 '86
zaprzedałem duszę diabłu

ODPOWIEDZ