Chrysler Neon 2.0 Automatic

Chrysler
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
b182
Posty: 171
Rejestracja: 19 kwie 2012, 08:21
Samochód: 2003 Ford Taurus
Skąd: Gorlice

Chrysler Neon 2.0 Automatic

Post autor: b182 »

Witam. Ja we wrześniu dołączyłem do grona posiadaczy amerykańskich aut. Chciałem oczywiście jakiegoś Buicka lub coś podobnego ale skończyło się (na razie ) na Neonie od Chryslera. Po krótce.
Samochód kupiłem w bdb stanie-szukając neona oglądałem z 6 sztuk i były po prostu w tragicznym stanie (zresztą czego wymagać za 2-3tys zł).
Swojego znalazłem koło Kryspinowa również za 3 koła. Ale po prostu jeden rzut oka wystarczył. Ojciec do mnie tylko po cichu rzucił-bierz! :D
Powiem wam że jestem bardzo zadowolony- niesamowite jest jak świetne auto można kupić za 3 tyś. i nie musi to być Głelf czy inny szmelcwagen z milionem km na liczniku (no na kołach bo na liczniku magiczne nieprzekraczalne 180tyś. :) Ale wracając do chryslera. Tekst ten jak widać piszę po 7 miesiącach posiadania auta a to wydaje mi się wystarczający czas aby obiektywnie (na ile się da) ocenić auto. Daję ocenę jak najbardziej pozytywną pomimo że muszę zrobić:
nabić klime - wcisnołem wentylek od klimy i spiepszył mi gaz (do dzisiaj niewiem po co to ruszałem :)
wymienić jakieś elementy w przednim zawieszeniu bo leciuytko stuka (stawiam na gumkie stabilizatora). A teraz
Co mi się podoba:
- buda - nie koroduje nawet na rantach itp-spód wygląda prawie jak nowy pomijajac kurz syf z drogi itp
- Silnik - dynamiczny nawet ze skrzynią automatyczną o 3 przełożeniach (tak tylko 3 biegi ma)
- świetnie chodzi na gazie! (sekwencja dobraj klasy-była juz w aucie)
- szyby bez ramek.
- układ kierowniczy lekko działa (niektórzy na to narzekają ale to auto ma być wygodne- chce sportowe kupuje sportowe)
- pozycja za kierownicą - niesamowicie wygodna ale to w wielu autach z use czyli daleko pedały a kierowajka prawie pionowo i blisko. zatem jadąc mamy wygodnie wyprostowane nogi a kierownice dość blisko -bardzo naturalna pozycja. Porównajcie to z jakimś renault itp.(podwinięte nózki kierownica daleko)
Co mi się nie podoba:
- troszkę za twarde zawieszenie (w neonie II to poprawili)
- światła przednie -no jakby to powiedzieć - jak świecą choć trochę lepiej od malucha to jest ok :D
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

ZATEM
Jeśli ktoś z was lub waszych znajomych szukał będzie taniego dobrego autka śmiało polecajcie mu Neona! Silnik jest oszczędny, bardzo dynamiczny a całość sprawia pozytywne wrażenie. I nie musi to być osoba lubiąca auta z USA. Sprawdźcie tylko dobrze stan techniczny bo jest masa szrotów!!!


Niewysoki
Posty: 34
Rejestracja: 02 maja 2010, 18:13
Skąd:

Re: Chrysler Neon 2.0 Automatic

Post autor: Niewysoki »

Miałem takiego i tęsknię. Był nie do zabicia. Przednie światła amerykańskie świecą symbolicznie (szybko matowieją odbłyśniki). Z europejskimi lepiej. Samochód jest większy i wygodniejszy, niż się wydaje. Miał silnik SOHC 133 konie, zbierał się bardzo miło. Wersja DOHC 150 konna musiała być jeszcze milsza. Ale "lubiał wypić". Wadą mały zbiornik paliwa (40 l) i częste tankowania.
I tak go lubię.
'69 Dodge Monaco 500, ex '92 Chevrolet Caprice Wagon, '91 Oldsmobile Custom Cruiser

Awatar użytkownika

Topic author
b182
Posty: 171
Rejestracja: 19 kwie 2012, 08:21
Samochód: 2003 Ford Taurus
Skąd: Gorlice

Re: Chrysler Neon 2.0 Automatic

Post autor: b182 »

Mój posiada jak już wspomniałem instalację gazową wiec nie odczuwam w żaden sposób spalania. A jedząc czasem na benzynie i tak pali dość mało.

Awatar użytkownika

71Corvette454
Posty: 1423
Rejestracja: 10 paź 2010, 19:43
Samochód: Obecnie Volvo 850 :D
Skąd: Kanie

Re: Chrysler Neon 2.0 Automatic

Post autor: 71Corvette454 »

Bardzo sympatyczny samochodzik :) Daj więcej zdjęć może, jeśli masz ;) Twój to jest wersja europejska, tak? (widzę z tyłu chyba pomarańczowe kierunki)
Sprzedane:
'99 Cadillac Seville SLS (L37 swap)
'98 Oldsmobile Aurora Autobahn
'93 Pontiac Trans Sport SE 3.8

Awatar użytkownika

Topic author
b182
Posty: 171
Rejestracja: 19 kwie 2012, 08:21
Samochód: 2003 Ford Taurus
Skąd: Gorlice

Re: Chrysler Neon 2.0 Automatic

Post autor: b182 »

Tak, europejska. Trochę szkoda wolałbym amerykańską:). Świecące konturówki, zderzak tylny pod kwadratową tablicę. No ale...

Awatar użytkownika

krzemien323
Posty: 840
Rejestracja: 23 cze 2011, 20:55
Samochód: Grand Prix '88, Camaro '94 i 125p
Skąd: Ostrowiec Św.

Re: Chrysler Neon 2.0 Automatic

Post autor: krzemien323 »

Wygląda na zadbany egzemplarz, bardzo fajne autko na miasto. Muszę przyznać, że często spoglądam na nowsze Neony po 2000 roku. Ładne autka.

Daj jakieś zdjęcia wnętrza. Skóra, welur?


Niewysoki
Posty: 34
Rejestracja: 02 maja 2010, 18:13
Skąd:

Re: Chrysler Neon 2.0 Automatic

Post autor: Niewysoki »

Neony po 2000 są fajne z jedną wadą.... Drzwi z ramkami..... Te bez ramek były takie fajne w 1gen.
'69 Dodge Monaco 500, ex '92 Chevrolet Caprice Wagon, '91 Oldsmobile Custom Cruiser

Awatar użytkownika

Topic author
b182
Posty: 171
Rejestracja: 19 kwie 2012, 08:21
Samochód: 2003 Ford Taurus
Skąd: Gorlice

Re: Chrysler Neon 2.0 Automatic

Post autor: b182 »

Moim następnym autem będzie najprawdopodobniej Neon II bo to zacne auto i bardziej wygodne od I.
A tak w ogóle to strasznie podoba mi się nowy dart. Ale to nowe auto więc 1. nie ma go nawet na allegro :D 2. nie stać mnie jeszcze.
Obrazek

A co do ramek-fajne ale czasem potrafią okna szumieć przy większej prędkości.

Awatar użytkownika

kitt94
Posty: 560
Rejestracja: 24 wrz 2012, 20:44
Samochód: '94 ZJ 5.2; '90 Skylark 3.3; '89 Ford Taurus
Skąd:

Re: Chrysler Neon 2.0 Automatic

Post autor: kitt94 »

40 litrów przy takiej pojemności to duży zbiornik, ja mam 45 przy 3.3 :P

Jakoś mnie nigdy Neony nie fascynowały, ale chyba się bliżej przyjrzę jak jakiegoś spotkam. Nawet nie wiedziałem, że miały drzwi bez ramek. A to naprawdę fajny bajer :)
Knight Rider. A shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist. Michael Knight, a young loner on a crusade to champion the cause of the innocent, the helpless, the powerless, in a world of criminals who operate above the law.

ODPOWIEDZ