lampy voyager EU vs. US

Chrysler
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

lampy voyager EU vs. US

Post autor: KARLone »

Czy ktoś się orientuje, czy lampy do Voyagera '02 wersji EU można montować zamiennie bez przeróbek do wersji US ?

Awatar użytkownika

BartekV8
Posty: 271
Rejestracja: 15 lis 2009, 20:31
Samochód: Dodge Aries LE 89, Jeep ZJ LX 98r.
Skąd: Mińsk Mazowiecki

Re: lampy voyager EU vs. US

Post autor: BartekV8 »

Po pierwsze dowiedz się do jakich żarówek są przystosowane. Wersje USA to raczej HB1, zupełnie inna wtyczka niż nasze H4. Mocowania powinny być te same. Ewentualnie manualna/elektryczna regulacja wysokości.
1989 Dodge Aries 2,2
1996 Chevrolet Caprice 5,7 LT1
1998 Jeep Grand Cherokee 5,9

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: lampy voyager EU vs. US

Post autor: KARLone »

dzięki Bartek za odpowiedź... akurat wtyczki mogę łatwo, szybko i tanio przerobić, to nie problem. Pytam, czy otwory montażowe, ewentualnie detale zewnętrzne mogą uniemożliwiać zamontowanie ich zamiennie. Np. Ford Crown Vic I Mercury GM to praktycznie to samo aczkolwiek nie można zamienić lamp przednich, bo w środku błotnika są inne otwory montażowe i dodatkowo jest potrzebne miejsce na lampę doświetlającą zakręty (MGM). Stąd moje pytanie, czy oba typy są zamienne czy istnieją różnice montażowe.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: lampy voyager EU vs. US

Post autor: RadAg! »

KARLone pisze:Np. Ford Crown Vic I Mercury GM to praktycznie to samo aczkolwiek nie można zamienić lamp przednich, bo w środku błotnika są inne otwory montażowe i dodatkowo jest potrzebne miejsce na lampę doświetlającą zakręty (MGM).
Błąd :D

Pomimo że montaż jest trochę inny lampy od np. Maraudera pasują do Crown Vic tylko trzeba pokombinować przy montażu (gdzieś to kiedyś było opisane ale nie chce mi się szukać). Generalnie proste jak drut.

Dowód:

Obrazek
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: lampy voyager EU vs. US

Post autor: KARLone »

Radek zwróć uwagę, że tylko boczne markery są wymienione. Ja oglądałem te boczne z MGM i w fordowskim błotniku nie ma miejsca na wystające lustro lampy doświetlania zakrętu, nic innego tylko wycinanie kątówką ;) otwory na wkręty też są inaczej więc znowu spawanie mocowań.

Gdyby w obu voykach były takie różnice to wolę przerobić oryginalne lampy na EU niż bawić sie w cięcie i spawanie pierdółek.

Ciągle rozglądam się za nieco bardziej współczesnym tatowozem. W piątek byłem oglądać interesujący egzemplarz, generalnie ok, mało rudej, pakiet startowy na ok 3000 zł ( w tym przerobienie tych przednich zniczy) ale jak w sobotę zadzwoniłem do gościa, to powiedział, że sprzedany.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: lampy voyager EU vs. US

Post autor: RadAg! »

KARLone pisze:Radek zwróć uwagę, że tylko boczne markery są wymienione. Ja oglądałem te boczne z MGM i w fordowskim błotniku nie ma miejsca na wystające lustro lampy doświetlania zakrętu, nic innego tylko wycinanie kątówką ;) otwory na wkręty też są inaczej więc znowu spawanie mocowań.
Nie na temat w sumie ale skoro zacząłeś ten wątek to teraz masz :D

Czytaj i się ucz Karol :P http://www.crownvic.net/ubbthreads/ubbt ... er=1979239" onclick="window.open(this.href);return false;
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: lampy voyager EU vs. US

Post autor: KARLone »

Ten wątek raczej niczego nowego nie wnosi do tego co napisalem ale musze porownac blotnik oryginał do FCV i zamiennik ktory czeka, bo na nim jest napisane ze pasuje do obu modeli

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: lampy voyager EU vs. US

Post autor: KARLone »

trochę ogarnąłem Chryslera, pakiet startowy 1500 jak na razie wyniósł :) wraca temat lamp i zamienności.

Czy tylne i przednie lampy EU można przełożyć do wersji US? Pytam, bo szczególnie z tyłu jest marnie. O dziwo przednie lampy, jeśli chodzi o ilość światła są zadowalające. Niestety z tyłu, przeróbka czerwonych kierunków choć pomysłowa, niestety słabo świeci. Ktoś zrobił dodatkowy otwór w wewnętrznej bocznej części bezbarwnej lampy cofania i tam wstawił żółtą żarówkę, tak że cofania i kierunek jest w jednym. Niestety żarówka kierunku jest z dala od odbłyśnika i ten nie odbija światła w tył tylko jakoś na boki, w skutek czego kierunek jest słabo widoczny kiedy jedzie się za autem. Pytanie: czy lampy EU można przełożyć do US bez kombinowania z mocowaniami?


MichaŁ
Posty: 3048
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:04
Samochód: brak amcara
Skąd: Bierutów, dolnośląskie/opolskie

Re: lampy voyager EU vs. US

Post autor: MichaŁ »

W Voyager Klubie ktoś to kiedyś robił z tego co pamiętam więc lampy pasują. Kablologia oczywiście jest inna, ale dla Ciebie to nic trudnego :)
Były:
1991 Chevrolet Caprice Classic 5.0 V8
2007 Chevrolet Express CargoVan 4.8 V8
1993 Cadillac Fleetwood 5.7 V8
2005 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1997 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 Chrysler Voyager LE 3.0V6
2000 Chevy Tahoe LT 5.3 V8 Vortec
1986 Mercury Grand Marquis 5.0 V8
1993 Chrysler Le Baron Cabrio 3.0 V6
1996 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 GMC Vandura 5.7 V8 Explorer
2000 Chevrolet Impala 3.4 V6
1998 Chevrolet Blazer LT 4.3 V6
1989 Plymouth Grand Voyager SE 3.0 V6
2000 Chrysler 300M 3.5 V6
1999 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1999 Chrysler Grand Voyager LX 3.3 V6

ODPOWIEDZ