Chrysler Town&Country 3.3 problemy elektryczne po myciu

Chrysler
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Chrysler Town&Country 3.3 problemy elektryczne po myciu

Post autor: KARLone »

T&C z silnikiem 3.3, rok 2005, krótki rozstaw osi. Po umyciu myjką ciśnieniową często mam problemy elektryką. Wiem, że jest to dość skomputeryzowane auto i komputer sam wyłącza obwody które wg. niego mają zwarcie. Nie działa radio, nawiew, klima, zapalniczka, sterowanie szyb, wycieraczek. Po deszczach nigdy takie objawy nie wystąpiły. Po oględzinach nic nie znalazłem. Czy ktoś się spotkał z podobną dolegliwością, może jakieś miejsca, które szczególnie trzeba sprawdzić pod kątem wciekania wody... Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.


piotrekzet

Re: Chrysler Town&Country 3.3 problemy elektryczne po myciu

Post autor: piotrekzet »

Na początek sprawdziłbym skrzynkę bezpieczników czy woda nie podeszła, bo trochę dużo tych usterek.

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Chrysler Town&Country 3.3 problemy elektryczne po myciu

Post autor: KARLone »

Skrzynka sucha sprawdzałem w pierwszej kolejności. Piotrek, problem jest taki, że w tym aucie prawie nie ma bezpieczników. Wszystkimi obwodami steruje bezpośrednio komputer.


piotrekzet

Re: Chrysler Town&Country 3.3 problemy elektryczne po myciu

Post autor: piotrekzet »

No co Ty, nie masz bezpieczników po lewej, jak otworzysz drzwi? Tak napisali w necie o Twoim, jedna skrzynka pod maską, druga w środku. Zresztą z opisu wynika, że dokladnie tam, gdzie u mnie, ja swoje znalazłem przypadkiem :)
Możesz zrobić jeszcze jedną rzecz, tyle że upierdliwą. Pojechać ponownie na myjkę, poupychać ręczników papierowych przy drzwiach, pod maską, na podszybiu itp., itd, umyć go i sprawdzić czy wszystko suche.

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Chrysler Town&Country 3.3 problemy elektryczne po myciu

Post autor: KARLone »

u mnie skrzynka bezpieczników jest tylko w komorze silnika. Resztą steruje jakiś komputer. Auto przeschło i wszystko ożyło, więc nie ma mowy o bezpiecznikach.
Ciężko będzie to wyczaić. Po deszczach nigdy coś takiego nie występowało a jeździmy tym rok.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Chrysler Town&Country 3.3 problemy elektryczne po myciu

Post autor: RadAg! »

Sprzedaj to w pizdu i kup dla żony drugiego PTSa :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


piotrekzet

Re: Chrysler Town&Country 3.3 problemy elektryczne po myciu

Post autor: piotrekzet »

https://answers.yahoo.com/question/inde ... 229AAbksji" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie zamierzam się mądrzyć, bo nie znam t&c, ale bardzo trudno mi uwierzyć, że nie ma bezpiecznika choćby od radia... I do tej pory nie spotkałem samochodu, który oprócz wysokoprądowych pod maską nie bezpieczników w środku :)

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Chrysler Town&Country 3.3 problemy elektryczne po myciu

Post autor: KARLone »

Piotrek, WELCOME TO MY WORLD!
W starszym modelu rzeczywiście były w miejscu o którym pisze ten człowiek ale w nowszym nie ma. Tak jak pisałem, wszystko wróciło do normy, więc to nie bezpiecznik. Dużo w sieci jest porad wprowadzających w błąd...


piotrekzet

Re: Chrysler Town&Country 3.3 problemy elektryczne po myciu

Post autor: piotrekzet »

O matko, to dramat!!! Qwa, kto to wymyślił???
Wiem, że w necie jest mnóstwo bzdur, ale tę informację znalazłem w kilku miejscach, dlatego wrzuciłem link.
W tej sytuacji odnajdź komputer. W którymś Seacie komputer był gdzieś na podszybiu i po mocnym deszczu czasem go zalewało, co powodowało łatwo wyobrażalne problemy. Może u Ciebie też o to chodzi.
Ale nie mówię, że masz komputer na podszybiu :)

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Chrysler Town&Country 3.3 problemy elektryczne po myciu

Post autor: KARLone »

ciekawe jest że po ulewach żadna taka awaria nie wystąpiła. Tylko myjka ciśnieniowa to powoduje. Znaczy się, ja już o tym wiem, więc nie sikam tym z bliska tylko z odległości powiedzmy 0,5 m i jest ok ale moja żonka nie wiedziała i lała po aucie jak popadło. W jakiś spokojny wiosenny ciepły weekend podebatujemy ze szwagrem przy piwku i wężu z wodą ;)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Chrysler Town&Country 3.3 problemy elektryczne po myciu

Post autor: RadAg! »

Z doświadczenia wiem, że deszcz robi większe spustoszenie od dołu niż od góry. Od góry to często właśnie myjki/myjnie powodują zawilgocenie wnętrza samochodu i bym się skupił na podszybiu, ścianie grodziowej i tych okolicach.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


piotrekzet

Re: Chrysler Town&Country 3.3 problemy elektryczne po myciu

Post autor: piotrekzet »

Jeszcze dołożyłbym od siebie okolice drzwi, maskę i bagażnik :)

ODPOWIEDZ