Z28

Chevrolet
ODPOWIEDZ

Topic author
Janek

Z28

Post autor: Janek »

Kto mi wyjasni,dalczego najwiecej jest Z28 z silnikiem 3,4 litra?
Na kilkanasie samochodow tylko JEDEN mial 5,7.

O co to chodzi?

Nie trzeba byc Einsteinem,zeby po 5 minutach obliczen dojsc do wniosku,ze 5,7 jest duzo bardziej wydajny niz 3,4.

Wiec - dlaczego jest wiecej mniejszych?

Nie kapuje tego.
Pewnie sie nie znam na handlu :D

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Z28

Post autor: RadAg! »

Moze ja sie nie znam za bardzo na GM ale byl taki silnik jak 3.4 L? Wiem ze ladowali 2.8 V6 do f-body ale raczej nie oznaczali ich jako Z/28. Z/28 wg mojej wiedzy to tylko V8, to taki Trans Am wsrod Firebirdow. Byl T/A z V6 ale z turbo.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
Janek

Re: Z28

Post autor: Janek »

RadAg! pisze:Moze ja sie nie znam za bardzo na GM ale byl taki silnik jak 3.4 L? Wiem ze ladowali 2.8 V6 do f-body ale raczej nie oznaczali ich jako Z/28. Z/28 wg mojej wiedzy to tylko V8, to taki Trans Am wsrod Firebirdow. Byl T/A z V6 ale z turbo.
Z28 ma 5,7.
Chodzi mi ogolnie o camaro,nie o Z28.

Skoro ma byc tak dokladnie,pytam jeszcze raz:

Dlaczego na allegro wystepuje kilkanascie ofert camaro z 3,4 ,a tylko JEDNA oferta z 5,7?

Czy Polacy nie pptrafia przeliczyc spalania na wyprodukowane KM?
Czy o co innego tu chodzi?

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Z28

Post autor: RadAg! »

Polacy potrafia kupowac oszczedne auta i potrafia wyliczac ilosc KM z litra paliwa, dlatego zapewne tak niewielu jezdzi amerykanskimi samochodami :D . Druga sprawa, Camaro z V6 zawsze jest tansze podczas zakupu niz z V8, taka natura tych aut. Trzecia kwestia, V6, niezaleznie od mocy jaka oferuje spali mniej wiec jest ekonomiczniejszy. Nie kazdego interesuje od razu ilosc koni. Najwazniejszy jest rachunek ekonomiczny obok posiadania amerykanca.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

jadaniel
Posty: 1729
Rejestracja: 05 maja 2010, 19:22
Samochód: Merc ML W164 3.5 V6 2008
Skąd: Barwice - PL ; Peterborough - UK

Re: Z28

Post autor: jadaniel »

w camaro sa silniki 3.4 V6 , a w drógiej połowie lat '90 zastąpiono go silnikiem 3.8 rownież V6
no i oczywiście że wszystkie V6 są tansze w cakupie od V8 na które nie wszystkich stać ??
Daniel
ex Chevy Tahoe 5.3 V8 '02
ex Chevy Camaro Z28 LS1 5.7 V8 '99
ex Chevy Caprice 5.0 V8 '91


Topic author
piotrekzet

Re: Z28

Post autor: piotrekzet »

Janek pisze:Kto mi wyjasni,dalczego najwiecej jest Z28 z silnikiem 3,4 litra?
Na kilkanasie samochodow tylko JEDEN mial 5,7.

O co to chodzi?

Nie trzeba byc Einsteinem,zeby po 5 minutach obliczen dojsc do wniosku,ze 5,7 jest duzo bardziej wydajny niz 3,4.

Wiec - dlaczego jest wiecej mniejszych?

Nie kapuje tego.
Pewnie sie nie znam na handlu :D

Widzisz, oprócz popytu chodzi o podaż. Może ktoś, kto ma 5,7 wcale nie ma zamiaru go sprzedać? Mogę zadać podobne pytanie - dlaczego na całe mnóstwo taurusów tylko pojedyncze to II gen, a pierwszej prawie nie ma? A I czy II w wagonie bez podtlenku LPG jest praktycznie nieosiągalna?
Oczywiście, można podejrzewać, że wszystkie się rozsypały. Ale ja uważam, że ktoś, kto ma taurusa wagona I lub II gen bez gazu po prostu nie zamierza go sprzedawać. Bo jak ja w końcu kupie to dokładnie tak zrobię. Będzie miał dożywocie u mnie :)


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Re: Z28

Post autor: brolcio »

Z28 to najmocniejsza wersja Camaro - Polską specjalnością jest "upgrade" wersji tak jak to robione jest np z BMW serii 3 - gdzie tuning polega na założeniu emblematu M3.

ODPOWIEDZ