corvette c4 wentylatory nie działają

Chevrolet
ODPOWIEDZ

Topic author
mposy
Posty: 11
Rejestracja: 05 cze 2011, 18:40
Samochód: corvette c4
Skąd:

corvette c4 wentylatory nie działają

Post autor: mposy »

witam Maniaków. mam problem w swojej corvette c4 86r. kiedy ja kupilem miala podlaczony na stale wentylator ( ten od czola chłodnicy), zaraz po przekreceniu zaplonu uruchamial się, drugi zas-ten wiekszy znajdujący sie pomiedzy chlodnica a silnikiem wogole sie nie zalaczal. niedawno przestal chodzic ten pierwszy co byl na stale podłączony. sprawdzilem i oba wentylatory sa sprawne, co to moze byc? czy to moze wina czujnika cts i czujnika temperatury wody? moze jakis inny pomysl? serdecznie prosze o pomoc. pozdrawiam!
jestem z okolic wrocławia, kto móglby mi pomoc?


Z/28
Posty: 439
Rejestracja: 18 sty 2011, 20:35
Samochód: 1991 Chevy Camaro Z/28, 1972 Chevy Chevelle
Skąd:

Re: corvette c4 wentylatory nie działają

Post autor: Z/28 »

Miałem podobny problem w Camaro. Jeden wentylator załączał się wtedy kiedy trzeba było, a drugi nie włączał sie wcale... ale podpięty na krótko również działał bez problemu.

Wymieniłem "fan switch" (ten czujnik co włącza wentylatory), i oba wentylatory włączają sie teraz w tym samym czasie i bardzo wcześnie, ale nie przeszkadza mi to. Czyli jest git :)
1972 Chevrolet Chevelle 350
1991 Chevrolet Camaro Z/28 305 TPI
2002 Fiat Punto Sporting 1.2
;)


Topic author
mposy
Posty: 11
Rejestracja: 05 cze 2011, 18:40
Samochód: corvette c4
Skąd:

Re: corvette c4 wentylatory nie działają

Post autor: mposy »

aha, no widzisz, moze to to samo, a gdzie dostane ten "fan switch"?

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: corvette c4 wentylatory nie działają

Post autor: KARLone »

przy nawiewie na szybę zawsze załącza się wentylator bo klima też się załącza. Jeśli to tym wiesz, to wybacz, że wspominam.


kurczak
Posty: 404
Rejestracja: 18 sie 2010, 19:02
Skąd:

Re: corvette c4 wentylatory nie działają

Post autor: kurczak »

mposy pisze:witam Maniaków. mam problem w swojej corvette c4 86r. kiedy ja kupilem miala podlaczony na stale wentylator ( ten od czola chłodnicy), zaraz po przekreceniu zaplonu uruchamial się, drugi zas-ten wiekszy znajdujący sie pomiedzy chlodnica a silnikiem wogole sie nie zalaczal. niedawno przestal chodzic ten pierwszy co byl na stale podłączony. sprawdzilem i oba wentylatory sa sprawne, co to moze byc? czy to moze wina czujnika cts i czujnika temperatury wody? moze jakis inny pomysl? serdecznie prosze o pomoc. pozdrawiam!
jestem z okolic wrocławia, kto móglby mi pomoc?

Posprawdzaj tam gdzie Ci mówiłem no i primo bezpieczniki bo od tego się zawsze zaczyna. ;)

Awatar użytkownika

grusiak
Posty: 690
Rejestracja: 25 paź 2010, 21:52
Skąd: Sulejówek k/Wawy

Re: corvette c4 wentylatory nie działają

Post autor: grusiak »

Niestety moze być też pokrzaczone sterowanie wentylatorami w kompie, a ktos aby go nie przegrzać właczyć na stałe.
Klima też włacza wentylator. Tu może być też problem. Warto podjechać do kogoś kto ma o tym pojęcie.

Skąd jesteś? Jeśli z Warszawy lub okolic, polecam Grześka z HPG.
http://www.grusgarage.pl
detroitiron.pl/forum

ODPOWIEDZ