Chevrolet Caprice '69 2 dr hardtop

Chevrolet
Awatar użytkownika

Topic author
mvh
Posty: 369
Rejestracja: 21 mar 2013, 15:03
Samochód: chevrolet caprice '69
Skąd:

Chevrolet Caprice '69 2 dr hardtop

Post autor: mvh »

IMG_3378.jpg
Witam, obiecałem, że zaprezentuję swoje auto tym bardziej, że zostało wybrane autem III zlotu RR za co jeszcze raz serdecznie dziękuję :viva:

Historia auta i to jak wszedłem w jego posiadanie jest dosyć interesująca. Żałuję, że nie prowadziłem szczegółowej dokumentacji fotograficznej ale kilka zdjęć z różnych etapów prac nad krążownikiem się gdzieś tam zachowało i będę je tutaj wrzucał. A było tak...

Zaczęło się od luźnych rozmów z moim znajomym, który trochę czasu spędził w Stanach i jeździł tam Oldsem. Zaczęliśmy się rozglądać za autem, sondować ile kasy potrzeba, aby takie auto kupić. W pewnym momencie podjąłem decyzję - kupuję, jeszcze nie wiem co, ale kupuję amerykana! :P Zależało mi na aucie sprzed kryzysu paliwowego, a najlepiej jeszcze sprzed reform dotyczących emisji spalin - czyli końcówka lat 60-tych. Celowałem w mid-size'a ale nic się nie trafiało.

Minęły 2 lata aż wreszcie znalazłem "ją" na popularnym portalu aukcyjnym - piękna Kapryśna :) Najpierw za kosmiczne (jak dla mnie) pieniądze, potem pojawiła się znowu, tym razem BCM!!! Czułem od samego początku, że ją wylicytuję :) Auto stacjonowało na południu Polski, ponad 400 km ode mnie, więc oczywiście nie pojechałem na oględziny :P licytowałem na "pałę"

Nie był to midsize a fullsize co mnie trochę przerażało, do tego biały (a wiadomo, że czerwone są szybsze ;) ) ale auto miało wszystkie atrybuty o jakie mi chodziło (roundbumper a la Charger i możliwość instalacji concealed headlights, dwoje drzwi, klasyczny SBC 300 HP i lepsza skrzynia TH350, do tego ten mean look, który mnie powalił).

W tym szaleństwie bardzo wspierała mnie moja narzeczona, która o dziwo okazała się jeszcze mniej odpowiedzialna ode mnie ;D natomiast wszyscy inni odradzali mi kupno (bo pali, bo duże, bo się będzie psuło, bla bla bla). Ja się uparłem (do dnia dzisiejszego jest to moje jedyne auto, nie licząc Uno Fire mojej narzeczonej :P)

Wreszcie nadszedł sądny dzień. Snipe ustawiony na pewną akceptowalną dla mnie kwotę :P i czekamy... Wtem.... okazuje się, że max kwota wpisana w snipe'a przebiła minimalnie kolejną ofertę. Auto jest nasze !!!! radość, taniec świętego Wita i marsz do Żabki po flaszkę. Po rozpiciu flaszki i krótkiej pogawędce z właścicielką auta nadeszła chwila otrzeźwienia. Co teraz??? Ja nie jestem mechanikiem, na autach znam się średnio, trzeba furę obadać przed sfinalizowaniem transakcji. Szybki telefon do znajomego - musimy opracować strategię działania. Najpierw przygotowaliśmy serię pytań o auto (jaki olej w silniku, skrzyni, kiedy wymieniany, czy auto jest w stałej eksploatacji, co nie działa, etc.). Ku przerażeniu właścicielki ustalamy, że ryzykujemy, jedziemy pociągiem w jedną stronę i wracamy na kołach w drugą, :D biorę mechaniora i w drogę.

Na miejscu doznałem szoku, jaaaakie do jest wieeeelkie bydleee do tego biel powodowała że auto wydawało się większe niż w rzeczywistości. Kapryśna była w niezłym stanie wizualnym chociaż zarówno prace blacharskie jak i lakiernicze były wykonane nieco niedbale (widoczne były pęknięcia nowego lakieru na łączeniach elementów sic!!!). Najważniejsze jednak, że dziury były wyspawane, podłoga, progi i bagażnik zostały zrobione, rama w doskonałym stanie. Największy minus to było wnętrze, które śmierdziało zgnilizną i widać było, że do wszystko jest spróchniałe. Mechanicznie auto było zaniedbane ale najważniejsze - silnik, skrzynia i hamulce pracowały miodnie, niestety gaźnik - totalnie rozregulowany. Elektryka, jak się okazało, działała tylko do wyjazdu za bramę posesji właściciela ;) To samo prędkościomierz, który w połowie drogi zwariował i zamienił się w śmigło ;)

Co do właściciela - okazało się, że wcześniej rozmawialiśmy z żoną właściciela. Właściwym właścicielem okazał się Amerykanin, który osiedlił się w PL, nie mógł się tutaj dogadać z "fachowcami" i mimo rozpoczęcia renowacji, po nierównej walce poddał się i postanowił ostatecznie auto sprzedać. Super gość, żadnego cwaniactwa (strasznie rozczulało mnie to z jaką zbolałą miną opowiadał o tym, co w aucie niestety nie działa). Do furki dostaliśmy pełną dokumentację, 3 książki Haynesa, zeszyt z zapisanymi datami wymiany oleju i wszystkimi pracami wykonanymi w aucie jeszcze w USA (z którego wynikało np., że silnik był niedawno całkowicie wyremontowany) oraz... cały bagażnik części zamiennych - m.in. zapas przednich świateł, dwa filtry skrzyni i oleju, pompa paliwa, części elektryczne, kity naprawcze do maglownicy, hamulców and many many more :)

Krótki testdrive, podczas którego ręce i nogi mi się trzęsły zwłaszcza podczas prób hamowania :P płacimy kasę i w drogę :)

CDN
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

ser-o
Posty: 266
Rejestracja: 30 paź 2012, 12:06
Samochód: '89 Cadillac Fleetwood; '97 Dodge Grand Caravan
Skąd: Kębłowo/ Wolverhampton

Re: Chevrolet Caprice '69 2 dr hardtop

Post autor: ser-o »

Ciekawa historia, zajebiste auto. Wygląda strasznie "niegrzecznie", zwłaszcza bez kołpaków :cool:

Awatar użytkownika

kitt94
Posty: 560
Rejestracja: 24 wrz 2012, 20:44
Samochód: '94 ZJ 5.2; '90 Skylark 3.3; '89 Ford Taurus
Skąd:

Re: Chevrolet Caprice '69 2 dr hardtop

Post autor: kitt94 »

Troszkę więcej fotek poproszę ;) I czy ja widzę tablice WGM?
Knight Rider. A shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist. Michael Knight, a young loner on a crusade to champion the cause of the innocent, the helpless, the powerless, in a world of criminals who operate above the law.

Awatar użytkownika

Polak
Posty: 266
Rejestracja: 18 lis 2012, 17:14
Samochód: Lincoln Continental 1978, Lincoln Town Car 1994
Skąd:

Re: Chevrolet Caprice '69 2 dr hardtop

Post autor: Polak »

Like it:)
Obrazek

Awatar użytkownika

Topic author
mvh
Posty: 369
Rejestracja: 21 mar 2013, 15:03
Samochód: chevrolet caprice '69
Skąd:

Re: Chevrolet Caprice '69 2 dr hardtop

Post autor: mvh »

ser-o pisze:Wygląda strasznie "niegrzecznie", zwłaszcza bez kołpaków :cool:
Co do tego zdania są podzielone :) ale biorę Wasze zdanie od uwagę. Mam pewien plan odnośnie felg. Czarne stalówki pójdą do wypiaskowania i malowania proszkowego, na założenie czekają chromowane Cragary SS z trójramennymi spinnerami. Wieczorem wrzucę foto i zrobimy sondę ;)

Awatar użytkownika

Topic author
mvh
Posty: 369
Rejestracja: 21 mar 2013, 15:03
Samochód: chevrolet caprice '69
Skąd:

Re: Chevrolet Caprice '69 2 dr hardtop

Post autor: mvh »

kitt94 pisze: czy ja widzę tablice WGM?
Tak WGM Grodzisk Mazowiecki a dokładnie jesteśmy z Middlesborow (Międzyborów :D). Okazuje się że jest trochę amcarów w okolicy

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Chevrolet Caprice '69 2 dr hardtop

Post autor: RadAg! »

Ja się już na temat tego auta wypowiadałem na zlocie zarówno oficjalnie jak i w kuluarach :D Historię, mimo że słyszałem z pierwszej ręki chętnie czytam bo jest po prostu fajna. Potwierdza tylko to, że w posiadanie takich samochodów wchodzą tylko ludzie nieodpowiedzialni i z wyobraźnią pt: "co, ja tego nie mogę mieć"? Oczywiście ignorujący ostrzeżenia normalnych zjadaczy chleba na temat spalania, serwisu itp itd. No i o to właśnie w tej zabawie w życie chodzi :D Żeby iść pod prąd ;)

Czekam na dalszy ciąg :)

Pozdro :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


kecaj73

Re: Chevrolet Caprice '69 2 dr hardtop

Post autor: kecaj73 »

słodziłem na zlocie, z szeryfem jednogłośnie byliśmy ZA
a tu na forum, a co...też dosłodzę PRZE :cool: KOZAK
pozdrowienia dla Ani :)

Awatar użytkownika

Polak
Posty: 266
Rejestracja: 18 lis 2012, 17:14
Samochód: Lincoln Continental 1978, Lincoln Town Car 1994
Skąd:

Re: Chevrolet Caprice '69 2 dr hardtop

Post autor: Polak »

mvh pisze:
ser-o pisze:Wygląda strasznie "niegrzecznie", zwłaszcza bez kołpaków :cool:
Co do tego zdania są podzielone :) ale biorę Wasze zdanie od uwagę. Mam pewien plan odnośnie felg. Czarne stalówki pójdą do wypiaskowania i malowania proszkowego, na założenie czekają chromowane Cragary SS z trójramennymi spinnerami. Wieczorem wrzucę foto i zrobimy sondę ;)
Nie wrzuciłeś jeszcze fotek, ale ja juz ci przedstawie swoje zdanie:
zostaw oryginalne kołpaki. Nie psuj klasyka nowoczesnym shitem.
Obrazek

Awatar użytkownika

kitt94
Posty: 560
Rejestracja: 24 wrz 2012, 20:44
Samochód: '94 ZJ 5.2; '90 Skylark 3.3; '89 Ford Taurus
Skąd:

Re: Chevrolet Caprice '69 2 dr hardtop

Post autor: kitt94 »

mvh pisze:
kitt94 pisze: czy ja widzę tablice WGM?
Tak WGM Grodzisk Mazowiecki a dokładnie jesteśmy z Middlesborow (Międzyborów :D). Okazuje się że jest trochę amcarów w okolicy
No to obowiązkowo musimy zrobić jakiegoś minispota, z Łukaszem z Kań pewnie się widziałeś na zlocie, ja jestem z kolei z Pruszkowa :)
Knight Rider. A shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist. Michael Knight, a young loner on a crusade to champion the cause of the innocent, the helpless, the powerless, in a world of criminals who operate above the law.

Awatar użytkownika

Topic author
mvh
Posty: 369
Rejestracja: 21 mar 2013, 15:03
Samochód: chevrolet caprice '69
Skąd:

Re: Chevrolet Caprice '69 2 dr hardtop

Post autor: mvh »

Polak pisze:Nie wrzuciłeś jeszcze fotek, ale ja juz ci przedstawie swoje zdanie:
zostaw oryginalne kołpaki. Nie psuj klasyka nowoczesnym shitem.
No właśnie Cragary też są w sumie vintagowe, fele rocznik '84 (chociaż widziałem podobne aftermarketowe które można kupić w Jegsie) myślę, że nie będą odstawać od stylistyki auta, ale spoko. Tak nawiasem mówiąc to kołpaki szprychowane też nie są od tego rocznika tylko od późniejszych (lata 70'). Oryginalnie był po prostu dog dish ale wtedy felgi były 14" i już nie pasują. Obecnie auto stoi na 15" takich samych jak wersja SS i Stationwagon
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

jadaniel
Posty: 1729
Rejestracja: 05 maja 2010, 19:22
Samochód: Merc ML W164 3.5 V6 2008
Skąd: Barwice - PL ; Peterborough - UK

Re: Chevrolet Caprice '69 2 dr hardtop

Post autor: jadaniel »

Cragary kozackie a auto jeszcze bardziej :) GRATULUJE wyboru fury i historii zakupowej , takie spontany są najlepsze :D
Daniel
ex Chevy Tahoe 5.3 V8 '02
ex Chevy Camaro Z28 LS1 5.7 V8 '99
ex Chevy Caprice 5.0 V8 '91

Awatar użytkownika

Polak
Posty: 266
Rejestracja: 18 lis 2012, 17:14
Samochód: Lincoln Continental 1978, Lincoln Town Car 1994
Skąd:

Re: Chevrolet Caprice '69 2 dr hardtop

Post autor: Polak »

Słuchaj, Twoje auto i grunt, żeby Tobie się podobało.
Ja osobiście jestem zwolennikiem klasyki i uwielbiam auta takie jak wyjechały z fabryki. Gdybym był na twoim miejscu dążyłbym to tego, aby auto jak najbardziej odpowiadało specyfikacji fabrycznej.
Fakt te cragary nie są az tak straszne jak jakies chromowane murzynskie 20', ale jednak to nie to. Bardziej by mi do jakiegos buicka pasowały niz do Twojej fury.
Auto masz mega oryginalne, bo caprica w tej budzie jeszcze nigdy widziałem na żywo w PL (do tej pory żałuje że nie mogłem dotoczyć sie na zlot na czas)
Wybierasz się może do Olesna 22-23 czerwca? Chetnie bym obczaił tego rodzynka.
Obrazek

Awatar użytkownika

Topic author
mvh
Posty: 369
Rejestracja: 21 mar 2013, 15:03
Samochód: chevrolet caprice '69
Skąd:

Re: Chevrolet Caprice '69 2 dr hardtop

Post autor: mvh »

Polak pisze:Słuchaj, Twoje auto i grunt, żeby Tobie się podobało.
Ja osobiście jestem zwolennikiem klasyki i uwielbiam auta takie jak wyjechały z fabryki. Gdybym był na twoim miejscu dążyłbym to tego, aby auto jak najbardziej odpowiadało specyfikacji fabrycznej.
Fakt te cragary nie są az tak straszne jak jakies chromowane murzynskie 20', ale jednak to nie to. Bardziej by mi do jakiegos buicka pasowały niz do Twojej fury.
Auto masz mega oryginalne, bo caprica w tej budzie jeszcze nigdy widziałem na żywo w PL (do tej pory żałuje że nie mogłem dotoczyć sie na zlot na czas)
Wybierasz się może do Olesna 22-23 czerwca? Chetnie bym obczaił tego rodzynka.
Będę więc się spotkamy tymczasem kolejna porcja fotek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

Topic author
mvh
Posty: 369
Rejestracja: 21 mar 2013, 15:03
Samochód: chevrolet caprice '69
Skąd:

Re: Chevrolet Caprice '69 2 dr hardtop

Post autor: mvh »

foty CDN
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ