2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Chevrolet
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: RE: Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: RadAg! »

Pan Arek pisze:Radku, z ciekawości - ile jeszcze mniej więcej starych tekstów jest do przerzucenia?
Dużo. Trochę to ostatnio zaniedbalem

Wysłane z komóry
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Adriano357
Posty: 103
Rejestracja: 09 sie 2015, 17:47
Samochód: Chevrolet Tahoe Z71
Skąd: Katowice

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: Adriano357 »

Super artykuł,teraz jak ktoś mnie będzie dopytywał o mój samochód to poprostu dam mu link i powiem masz,przeczytaj sobie :D
Tłumik też extra,nie mogłem uwierzyć że tam są dwie rury,poleciałem sprawdzić i faktycznie są dwie :D


Jan.wawrzyniak
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2013, 15:04
Samochód: Ford mondeo mk1
Skąd:

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: Jan.wawrzyniak »

Cześć świetne auto z chciałbym się takim chociaż przyjechać a u mnie to raczej nie widuje się taki samochodów tylko same elektroniczne złomy z euro landu

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

Topic author
iwanbezdomny
Posty: 207
Rejestracja: 27 maja 2015, 17:05
Samochód: 2002 Chevy Tahoe
Skąd: Poznań

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: iwanbezdomny »

Obrazek

Obrazek

Trzeba zrobić małą aktualizację :)

Tahoe oczywiście jeździ i ma się świetnie. Kontrolka od pneumatycznego zawieszenia w ogóle się nie zapala (zauważałem, że pojawiała się po ostrej jeździe w błocie, a po myjni przechodziło, więc to zapewne kwestia jakiegoś zabrudzenia), więc ten problem z głowy. Dzisiaj natomiast jadę do elektryka na reanimację trzeciego światła stopu, a tym samym też tempomatu. W końcu będę mógł jeździć po amerykańsku, z prawą nogą obok pedału gazu :)

Poza tym zamówiłem 6-milimetrowe dystanse. Jakoś na dniach powinny przyjść i planuję jeździć na nich jakoś do wiosny. Jest to rozwiązanie tymczasowe, jako że przez spore wydatki mieszkaniowe musiałem przełożyć zakup felg z mniejszym ET, a strasznie mnie denerwuje jak standardowe koła chowają się głęboko w nadkolach. Takie dystanse polecił mi ktoś na facebookowej grupie, pokazując na zdjęciach, że o dziwo robią one zauważalną różnicę.

W drodze jest też chromowana wkładka grilla. Wczoraj wysłano ją do mnie prosto z Los Angeles :) Dalszy plan jest taki, że zmienić jeszcze kierunkowskazy na zupełnie białe z eBaya, a za tą chromowaną wkładką schować trzy światła obrysowe, wzorując się na Raptorze. Poniżej daję zdjęcie takiego chromowanego grilla i przykład takich lampek:

Obrazek

Obrazek

Dodam też, że testuję od kilku dni nowego Forda Rangera 3.2. Niby nowy, w pełni wyposażony, ogólnie bardzo dopracowany i po prostu naprawdę udany samochód, ale i tak nie mogę doczekać się jak go zwrócę i znowu będę jeździł na co dzień Tahoe. Dzisiaj nawet postanowiłem zostawić zatankowanego Rangera pod domem i mimo wszystko pojechać do biura Tahoe. Bo Tahoe ma w sobie to coś!

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: RadAg! »

Bardzo podoba mi się kierunek rozwoju Tahołka. Pomysł z lampami za atrapą bardzo fajny :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Adriano357
Posty: 103
Rejestracja: 09 sie 2015, 17:47
Samochód: Chevrolet Tahoe Z71
Skąd: Katowice

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: Adriano357 »

Tak się zastanawiam jak w wersji europejskiej są rozwiązane światła postojowe,czy dobrze myślę że są razem z DRL'ami?,u mnie są pomarańczowe razem z kierunkiem.
Jakie felgi chcesz kupić,mi się marzą black rock+opony A/T+delikatny lift

Awatar użytkownika

Topic author
iwanbezdomny
Posty: 207
Rejestracja: 27 maja 2015, 17:05
Samochód: 2002 Chevy Tahoe
Skąd: Poznań

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: iwanbezdomny »

Dokładnie, są razem z dziennymi. Ja wolałbym wersje amerykańska, co jest dodatkowym powodem dla planowania zmiany kloszy kierunkowskazów :)

Felgi mam już upatrzone od kiedy tylko mam Tahoe: American Racing, model AR23. Niestety będzie trzeba je ściągnąć aż z USA. A do tego opony prawdopodobnie Hankook AT 265 75 16 :)
Obrazek

Awatar użytkownika

Topic author
iwanbezdomny
Posty: 207
Rejestracja: 27 maja 2015, 17:05
Samochód: 2002 Chevy Tahoe
Skąd: Poznań

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: iwanbezdomny »

Przesyłka z aluminiowym wypełnieniem grilla właśnie doszła. Od razu zamontowałem i jestem zachwycony. Teraz więc do kompletu trzeba dodać kierunkowskazy bez pomarańczowych krańców. Zapewne jakoś na dniach je zamówię.

Obrazek

Na dystanse nadal czekam, ale za to przyszła już nowa końcówka wydechu, z 4-calowym wylotem. Chce ją puścić na bok, lekko pod kątem.

Obrazek

Poza tym w drodze z USA jest 5 lampek na dach z Silverado 07-12. Zupełnie przypadkiem trafiłem je na eBayu za 29 dolarów, podczas gdy w sklepach tej firmy (Pacer) kosztują po 120 dolców. Tak tanio, bo w zniszczonym pudełku i z gwarancją, której ważność już upłynęła. Ale w Polsce taka gwarancja i tak by nic nie dała, więc idealna okazja dla mnie. Wzór będzie dokładnie taki, jak w tym GMC poniżej, z czarnymi kloszami. Swoją drogą chyba zmienię przez to plany dotyczące kół, żeby było więcej czarnego - dam czarne felgi i przyciemnię tylne światła.

Obrazek

A ze spraw technicznych, to dzięki wymianie "brake light switch" przy pedale hamulca udało się ożywić tempomat. W końcu mogę jeździć po amerykańsku - na pełnym luzie, ze stałą prędkością. Poza tym na dniach mają wpaść nowe oleje w skrzyni i w mostach. Muszę tylko w weekend ogarnąć kanał, żeby sprawdzić kształt miski i dobrać filtr.

Obrazek
Obrazek


MichaŁ
Posty: 3056
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:04
Samochód: brak amcara
Skąd: Bierutów, dolnośląskie/opolskie

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: MichaŁ »

Iwanu, sprzedaj mi go. Plis.

Albo wymień się na Mercurego, albo na Bayerische Motoren Werke E91 nic innego nie mam, sorry, ale obiecuje że nieba mu przychyle.
Były:
2015 Chrysler Town&Country 3.6 V6
1991 Chevrolet Caprice Classic 5.0 V8
2007 Chevrolet Express CargoVan 4.8 V8
1993 Cadillac Fleetwood 5.7 V8
2005 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1997 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 Chrysler Voyager LE 3.0V6
2000 Chevy Tahoe LT 5.3 V8 Vortec
1986 Mercury Grand Marquis 5.0 V8
1993 Chrysler Le Baron Cabrio 3.0 V6
1996 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 GMC Vandura 5.7 V8 Explorer
2000 Chevrolet Impala 3.4 V6
1998 Chevrolet Blazer LT 4.3 V6
1989 Plymouth Grand Voyager SE 3.0 V6
2000 Chrysler 300M 3.5 V6
1999 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1999 Chrysler Grand Voyager LX 3.3 V6

Awatar użytkownika

Topic author
iwanbezdomny
Posty: 207
Rejestracja: 27 maja 2015, 17:05
Samochód: 2002 Chevy Tahoe
Skąd: Poznań

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: iwanbezdomny »

MichaŁ pisze:Iwanu, sprzedaj mi go. Plis.

Albo wymień się na Mercurego, albo na Bayerische Motoren Werke E91 nic innego nie mam, sorry, ale obiecuje że nieba mu przychyle.
Nie ma problemu, 50 tysięcy i jest Twój :D A tak serio, Mercury jest wspaniały, ale wolałbym zostać przy aucie, którym nie będę bał się zjechać z asfaltu.
Obrazek

Awatar użytkownika

Adriano357
Posty: 103
Rejestracja: 09 sie 2015, 17:47
Samochód: Chevrolet Tahoe Z71
Skąd: Katowice

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: Adriano357 »

Powiem szczerze że miałem wątpliwości co do tego grilla ale efekt końcowy mi się podoba:)
Jeśli chodzi o kierunkowskazy to tak sobie myślę że masz wersje eu czyli znaczek E wszędzie gdzie trzeba a jak zmienisz na aftermarket bez E to będzie punkt zaczepny dla nadgorliwego funkcjonariusza

Awatar użytkownika

Topic author
iwanbezdomny
Posty: 207
Rejestracja: 27 maja 2015, 17:05
Samochód: 2002 Chevy Tahoe
Skąd: Poznań

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: iwanbezdomny »

O same kierunkowskazy i dzienne też mogą się czepiać? Bo reflektory oczywiście zostaną oryginalne :)
Obrazek


piotrekzet

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: piotrekzet »

O wszystko mogą się przyczepić, łącznie z kolorem nadwozia, ale jeśli jeśli w ciągu roku sprowadzasz jeden samochód to nie masz obowiązku posiadania homologacji na cokolwiek :)

Awatar użytkownika

wojtekrobert
Posty: 841
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:41
Samochód: Ford Crown Victoria V8
Skąd: Opole

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: wojtekrobert »

piotrekzet pisze:O wszystko mogą się przyczepić, łącznie z kolorem nadwozia, ale jeśli jeśli w ciągu roku sprowadzasz jeden samochód to nie masz obowiązku posiadania homologacji na cokolwiek :)
Mozesz to potwierdzic cytatem ktory ma moc prawna i skad jest?
1998 Ford Crown Victoria LX 4.6 V8
Był: 1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8


piotrekzet

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: piotrekzet »

wojtekrobert pisze:
piotrekzet pisze:O wszystko mogą się przyczepić, łącznie z kolorem nadwozia, ale jeśli jeśli w ciągu roku sprowadzasz jeden samochód to nie masz obowiązku posiadania homologacji na cokolwiek :)
Mozesz to potwierdzic cytatem ktory ma moc prawna i skad jest?
Niestety teraz nie mogę odnaleźć tego przepisu, ale "własnoręcznie" go czytałem. Trochę na ten temat w linkach poniżej. Jeśli chodzi o drugi link, to pamiętam, że przepis był tak sformułowany, że zdecydowanie nie dotyczył tylko pojazdów nowych, więc nie mogę zgodzić się z wątpliwościami autora.

http://www.carpaka.com/samochody-z-usa/ ... adaptacje/

http://blog.us-auto.pl/2010/11/przepisy-przepisy.html

ODPOWIEDZ