2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Chevrolet
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
iwanbezdomny
Posty: 207
Rejestracja: 27 maja 2015, 17:05
Samochód: 2002 Chevy Tahoe
Skąd: Poznań

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: iwanbezdomny »

Zrobiłem sobie ostatnio w programie graficznym wizualizację tego, co chciałbym w Tahoe zmienić: wystające koła, minimalnie podniesiony przód, białe klosze dolnych lamp, przyciemnione światła tylne i kierunki w błotnikach, wypolerowane felgi, pięć lampek na dachu i czarne logo na grillu. Efekt na tej wizualizacji tak mi się spodobał, że zabrałem się do pracy.

Na pierwszy rzut poszło czarne logo, powstałe przez oklejenie oryginalne logo czarnym winylem (2 minuty roboty). W bagażniku czeka też już Plastidip Smoke, czyli sprej do przyciemniania lamp tworzący zrywalną powłokę. Lampki na dach czekają w piwnicy na wyższe temperatury, a wczoraj zamówiłem z USA białe klosze dolnych świateł, bez tego pomarańczowego fragmentu. Kolejną rzeczą będą dystanse 45 mm, z pierścieniem centrującym, które planuję kupić jakoś pod koniec miesiąca.

Poza tym Tahoe dostało całe nowe drążki kierownicze oraz zbieżność, więc jeździ jeszcze lepiej. Miałem też w ostatnich dniach okazję sprawdzić je na płycie poślizgowej, pod okiem instruktora. Ten ostatni, podobnie zresztą jak i ja, bardzo się zdziwił. Okazało się bowiem, że Tahoe naprawdę trudno wyprowadzić z równowagi, a nowe opony sprawują się świetnie. Rondo z płytą poślizgową bez problemu robiłem z 40 km/h. Przy szybszej jeździe auto już próbowało uciekać, ale wystarczyła minimalna kontra i posłusznie się prostowało.

"Przed" oraz planowane "po":

Obrazek

I dzisiaj zrobione z czarnym logo:

Obrazek
Obrazek
Obrazek


MichaŁ
Posty: 3048
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:04
Samochód: brak amcara
Skąd: Bierutów, dolnośląskie/opolskie

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: MichaŁ »

Kurcze to ja niestety wyjde na takiego co papuguje po kolegach z forum, bo mam podobny plan na "tuning" swojego Tahoła.

Jak już pryśniesz lampy plastidipem to pokaż efekty. Bo właśnie zastanawiałem się czym to zrobić jak już kupie fabryczne lampy i zastąpie te moje wieśniackie lexus look.

Wysłane z Tapatalk
Były:
1991 Chevrolet Caprice Classic 5.0 V8
2007 Chevrolet Express CargoVan 4.8 V8
1993 Cadillac Fleetwood 5.7 V8
2005 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1997 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 Chrysler Voyager LE 3.0V6
2000 Chevy Tahoe LT 5.3 V8 Vortec
1986 Mercury Grand Marquis 5.0 V8
1993 Chrysler Le Baron Cabrio 3.0 V6
1996 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 GMC Vandura 5.7 V8 Explorer
2000 Chevrolet Impala 3.4 V6
1998 Chevrolet Blazer LT 4.3 V6
1989 Plymouth Grand Voyager SE 3.0 V6
2000 Chrysler 300M 3.5 V6
1999 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1999 Chrysler Grand Voyager LX 3.3 V6

Awatar użytkownika

Topic author
iwanbezdomny
Posty: 207
Rejestracja: 27 maja 2015, 17:05
Samochód: 2002 Chevy Tahoe
Skąd: Poznań

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: iwanbezdomny »

Myślę, że jakoś w przyszłym tygodniu ogarnę to przyciemnianie. Efekt powinien być taki jak tutaj:

Obrazek

Swoją drogą ten egzemplarz niesamowicie mi się podoba. Więcej zdjęć znajdziesz tutaj: http://www.cardomain.com/member/kylebrk/

A jak będziesz miał jakiś fajny pomysł na przeróbki to dawaj znać. Razem raźniej! :)
Obrazek

Awatar użytkownika

Pan Arek
Posty: 1079
Rejestracja: 09 lut 2015, 14:07
Samochód: nope
Skąd: Kiełczów k. Oleśnicy

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: Pan Arek »

Ktoś tu robi kawał skurwysyna na kółkach :D pięknie :)
był Chevrolet Caprice 1990 r. 5.0 V8
był Lincoln Mark VIII 1993 r. 4.6 V8
był Buick Park Avenue 1992 3.8 V6

Awatar użytkownika

LimuzynaTrojmiasto
Posty: 122
Rejestracja: 06 gru 2016, 11:38
Samochód: Limuzyny
Skąd:
Kontakt:

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: LimuzynaTrojmiasto »

bedzie bydlak :D
częstotliwość zatrzymywania przez misiaczki wzrośnie proporcjonalnie do widowiskowego, ale i miłego dla oka "gangsta tyle" ;)
pozdrawiam Limuzyna Trojmiasto
'79 7.0 V8 Cadillac Fleetwood Ultra Limousine
'94 4.6 V8 Lincoln Town Car 9m
...

Awatar użytkownika

Topic author
iwanbezdomny
Posty: 207
Rejestracja: 27 maja 2015, 17:05
Samochód: 2002 Chevy Tahoe
Skąd: Poznań

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: iwanbezdomny »

Dobrze, że Tahoe ma duży schowek zamykany na klucz. Zawsze dowód rejestracyjny może się tam zagubić :)

Dystanse już zamówione. Wybrałem firmę Dystom z Kielc, z uwagi na bardzo dobre opinie. Także jakoś za kilka dni Tahoe zacznie wyglądać bardziej potężnie.
Obrazek


JEDI_V

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: JEDI_V »

iwanbezdomny pisze:
Dystanse już zamówione. Wybrałem firmę Dystom z Kielc, z uwagi na bardzo dobre opinie. Także jakoś za kilka dni Tahoe zacznie wyglądać bardziej potężnie.
Przy okazji zbieraj juz na nowe lozyska :evil:

Awatar użytkownika

Topic author
iwanbezdomny
Posty: 207
Rejestracja: 27 maja 2015, 17:05
Samochód: 2002 Chevy Tahoe
Skąd: Poznań

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: iwanbezdomny »

JEDI_V pisze:
iwanbezdomny pisze:
Dystanse już zamówione. Wybrałem firmę Dystom z Kielc, z uwagi na bardzo dobre opinie. Także jakoś za kilka dni Tahoe zacznie wyglądać bardziej potężnie.
Przy okazji zbieraj juz na nowe lozyska :evil:
Też na początku tego się obawiałem. Ale z tego co czytałem u Amerykanów na forach, te auta bez problemu radzą sobie z dużymi dystansami, czy też z bardzo małym ET. Kwestia zaprojektowania auta z bardzo dużym zapasem wytrzymałości. Zresztą, na Południu chyba co drugi egzemplarz GMT800 ma wystające koła, i to o naprawdę ogromnych rozmiarach, więc jakoś te auta muszą dawać radę :)
gmt800_karolina_poludniowa.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika

Topic author
iwanbezdomny
Posty: 207
Rejestracja: 27 maja 2015, 17:05
Samochód: 2002 Chevy Tahoe
Skąd: Poznań

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: iwanbezdomny »

Dystanse już założone. Z efektu jestem zachwycony - koła wystają dokładnie tak, jak oczekiwałem. Jeśli chodzi o prowadzenie to nic nie bije i na koleinach nie ma tragedii. Oby się więc sprawowały bez problemów :)
dystanse_tahoe_1.jpg
dystanse_tahoe_2.jpg
Tymczasem z białymi kierunkami sprawa się rypła, bo przez przypadek podałem zły adres wysyłki. Musiałem anulować zamówienie, jako że sprzedający nie zgodził się na dopisanie jednej cyfry do adresu. Ale za to ekspresowo zwrócił mi pieniądze, więc wkrótce zamówię na nowo :)

Michał - próbowałem działać tym PlastiDipem Smoke, ale efekt był bardzo słaby. Przyciemnienie było bardzo matowe, więc dałem sobie z tym spokój. Zamiast tego wpadnie po prostu folia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika

FoMoCo
Posty: 76
Rejestracja: 29 lis 2016, 20:12
Samochód: 1970 Torino GT - 2014 Grand Cherokee
Skąd: Dubai
Kontakt:

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: FoMoCo »

Wygląda zajebiscie :)
P.S
Mi się bardziej podoba z pomarańczowymi kierunkami ;)

EDIT:
chociaż tutaj wygląda to całkiem całkiem ;)

Obrazek
1970 Ford Torino GT 351C / 2014 Jeep Grand Cherokee
Obrazek

Awatar użytkownika

crownvictoriase
Posty: 340
Rejestracja: 01 kwie 2016, 14:00
Samochód: 2004 Ford Crown Victoria P71
Skąd: Sztokholm

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: crownvictoriase »

Podobają mi sie twoje pomysły i zmiany. :)
2004 Ford Crown Victoria P71 aktualnie. Nie zamienię na inny samochód

Awatar użytkownika

LimuzynaTrojmiasto
Posty: 122
Rejestracja: 06 gru 2016, 11:38
Samochód: Limuzyny
Skąd:
Kontakt:

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: LimuzynaTrojmiasto »

myślałeś nad przemalowaniem alusi? koszt niepowinien być duży, a w kolorze powinny dodać uroku ;)
pozdrawiam Limuzyna Trojmiasto
'79 7.0 V8 Cadillac Fleetwood Ultra Limousine
'94 4.6 V8 Lincoln Town Car 9m
...

Awatar użytkownika

Topic author
iwanbezdomny
Posty: 207
Rejestracja: 27 maja 2015, 17:05
Samochód: 2002 Chevy Tahoe
Skąd: Poznań

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: iwanbezdomny »

FoMoCo Ten co pokazałeś jest przepiękny. Jak budżet pozwoli, za rok czy dwa wpadną takie "agresywne" koła :) Zastanawiam się też nad zdjęciem bocznych stopni, bo tutaj naprawdę nieźle to wygląda...

crownvictoriase Dzięki! :)

LimuzynaTrojmiasto Myślałem o tym początkowo, ale posprawdzałem w internecie i niestety ten model felg w czarnym kolorze wygląda niezbyt ładnie. Dlatego też planuję zachować je srebrne/polerowane, wiosną oddając do odnowienia. Generalnie plan jest na utrzymanie Tahoe w trzech kolorach: grafitowe nadwozie, do tego chromowany przód, koła oraz zderzaki, wszędzie wokół czarne dodatki. Będzie tylko jeden wielobarwny wyjątek - okrągła naklejka z flagą konfederacji na całej klapce wlewu paliwa (też jest już w drodze). W nawiązaniu zarówno do ogólnej paranoi ogarniającej Europę, jak i południowej kultury Chevy Trucków.

Swoją drogą, kolejny element modów gotowy. Dzisiaj odebrałem auto od firmy odklejającej foliami, gdzie zrobili mi tylne lampy, trzecie światło stopu, przeciwmgielne i te małe, boczne kierunki. Początkowo planowałem zrobić to sam, ale kształt tylnych lamp okazał się przeszkodą nie do przejścia, będąc zbyt skomplikowanym. Specjaliści musieli je oklejać na trzy razy, docinając mniejsze elementy. Efekt końcowy moim zdaniem jest genialny :)

Dodam też, że w drodze są białe kierunki/postojowe na przód. Z tego co widzę co śledzeniu przesyłki, dotarły już do Kentucky, gdzie jest międzynarodowe centrum wysyłkowe UPS :D W ciągu kilku dni powinny być więc w Polsce. A w międzyczasie może temperatury zmienią się na wyższe i będzie można zacząć walkę z montowanie pięciu lampek na dachu.

Obrazek

Z nowości to jestem właśnie w trakcie malowania belki haka holowniczego, a kilka dni temu wymieniłem też amortyzatory tylnej klapy, bo niestety jeden z nich zupełnie padł, dwa tygodnie przed planowaną przeprowadzką. Co ciekawe, kupienie tych amortyzatorów nie było łatwe - nie miała ich żadna z wiodących hurtowni/sklepów. Dopiero na allegro o dziwo znalazłem :)
Obrazek


MichaŁ
Posty: 3048
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:04
Samochód: brak amcara
Skąd: Bierutów, dolnośląskie/opolskie

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: MichaŁ »

Podrzucisz sprzedającego albo link do aukcji od tych amorków klapy? Też potrzebuje, a za używane we Włodawie krzyknęli 100 zł od sztuki.

Możesz zdradzić ile Cie wyniosło oklejanie lamp ? Efekt jest super.
Były:
1991 Chevrolet Caprice Classic 5.0 V8
2007 Chevrolet Express CargoVan 4.8 V8
1993 Cadillac Fleetwood 5.7 V8
2005 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1997 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 Chrysler Voyager LE 3.0V6
2000 Chevy Tahoe LT 5.3 V8 Vortec
1986 Mercury Grand Marquis 5.0 V8
1993 Chrysler Le Baron Cabrio 3.0 V6
1996 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 GMC Vandura 5.7 V8 Explorer
2000 Chevrolet Impala 3.4 V6
1998 Chevrolet Blazer LT 4.3 V6
1989 Plymouth Grand Voyager SE 3.0 V6
2000 Chrysler 300M 3.5 V6
1999 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1999 Chrysler Grand Voyager LX 3.3 V6

Awatar użytkownika

Topic author
iwanbezdomny
Posty: 207
Rejestracja: 27 maja 2015, 17:05
Samochód: 2002 Chevy Tahoe
Skąd: Poznań

Re: 2002 Chevrolet Tahoe 5.3 4x4 LT Autoride

Post autor: iwanbezdomny »

Ja dałem po 135 zł za nowe, więc cena za te używki kosmiczna...

Oto link: http://allegro.pl/silownik-klapy-tyl-ty ... 29351.html
Obrazek

ODPOWIEDZ