Problem Tahoe

Chevrolet
ODPOWIEDZ

Topic author
Szczupły
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2017, 06:31
Samochód: Chevrolet Tahoe
Skąd: Jarocin

Problem Tahoe

Post autor: Szczupły »

Witam.
Mam następujący problem (opiszę od samego początku).
Pojechałem do gazownika aby zobaczył dlaczego nie chce chodzić na gazie. Okazało się że winien jest czujnik temperatury. Wymiana i po problemie. Już prawie wyjeżdżając z warsztatu poprosiłem majstra o wykasowanie błędu silnika(sonda lambda). Chłopina wykasował i auto przestało odpalać. Nadmienię że świeciła się kontrolka od immobilizera(sprzedający wytłumaczył że coś mu się działo i ktoś to poprzerabiał i chodziło. Wlutował jakąś zworkę czy coś takiego). Samochód stoi już prawie miesiąc mechanicy rozkładają ręce a JA się WK*****M bo nie mam auta. Może ktoś z Was miał podobny problem? Za wszelkie informacje z góry dziękuje.

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Problem Tahoe

Post autor: KARLone »

cześć, pewnie lut puścił, trzeba przejrzeć komputer pod względem przeróbek i ewentualnie poprawić. Nie wiązałbym tego faktu ze skasowaniem błędu. Wtyczkę od OBD też bym przejrzał, może jak wkładał wtyczkę ze skanera to może coś puściło. A co blokuje? Iskrę, paliwo czy ogólnie wszystko?


Topic author
Szczupły
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2017, 06:31
Samochód: Chevrolet Tahoe
Skąd: Jarocin

Re: Problem Tahoe

Post autor: Szczupły »

Auto załapuje na 1s i się wyłącza. Dodam jeszcze że od stacyjki była wyciągnieta wtyczka od imo. Były właściciel kazał mi włożyć tą wtyczkę z powrotem, potem kręcić rozrusznikiem nawet 50 razy i wtedy odpali. Jak odpali kazał z powrotem wyjąć tą wtyczkę. Ja dziś byłem i kręciłem chyba z 300 razy i nic się nie dzieje(mało logiczne rozwiązanie ale próbuje wszystkiego).

Awatar użytkownika

wojtekrobert
Posty: 841
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:41
Samochód: Ford Crown Victoria V8
Skąd: Opole

Re: Problem Tahoe

Post autor: wojtekrobert »

Wiesz co, teraz to on moze miec problem z odpaleniem, gdyz jest kompletnie zalany przy tej ilosci krecenia bez zaplonu. Z tego co czytam, to ogolnie problem moze lezec w immobilizerze wlasnie, kumpel mial kiedys podobny problem w audi ale tam wina byla po stronie kluczyka. Skupilbym sie na immo na twoim miejscu, tym bardziej, ze tam bylo cos dlubane.
1998 Ford Crown Victoria LX 4.6 V8
Był: 1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8

Awatar użytkownika

iwanbezdomny
Posty: 207
Rejestracja: 27 maja 2015, 17:05
Samochód: 2002 Chevy Tahoe
Skąd: Poznań

Re: Problem Tahoe

Post autor: iwanbezdomny »

Też mi to wygląda na winę immo.
Obrazek


Topic author
Szczupły
Posty: 4
Rejestracja: 17 lut 2017, 06:31
Samochód: Chevrolet Tahoe
Skąd: Jarocin

Re: Problem Tahoe

Post autor: Szczupły »

Szukam jakiegoś dobrego fachowca od elektroniki w okolicach Poznania lub Jarocina. Znacie kogoś ?

Awatar użytkownika

iwanbezdomny
Posty: 207
Rejestracja: 27 maja 2015, 17:05
Samochód: 2002 Chevy Tahoe
Skąd: Poznań

Re: Problem Tahoe

Post autor: iwanbezdomny »

Jak w Poznaniu, to z całego serca polecam ten warsztat:

Guźniczak Paweł. Elektromechanika Pojazdowa
UL. OBORNICKA 92
62-002 Suchy Las
Wielkopolskie

Ogarnął mi tempomat w Tahoe.
Obrazek

ODPOWIEDZ