Buick Century Special

Buick
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
grusiak
Posty: 690
Rejestracja: 25 paź 2010, 21:52
Skąd: Sulejówek k/Wawy

Buick Century Special

Post autor: grusiak »

Chciałbym się pochwalić zakupem dupowozu.
VIN 1G4AG54N2N6419552
Year/Make/Model: 1992 BUICK CENTURY SPECIAL
Body Style: SEDAN 4 DR
Engine Type: 3.3L V6 MPI OHV 12V
Manufactured In: UNITED STATES

Auto w kraju od 11lat, nie zarejestrowane, od 6lat nie jeżdżone. Przebieg 80tys.mil
Karoseria w niezłym stanie, kilka wgnieceń, zadrapań i może maleńkie 3 miejsca z rdzą ok 2cm.
Ma już nawet LPG :) Jedynym właścicielem była starsza Pani, która wróciła te 11lat temu do Polski. Auto kupiłem od wnuczka :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
tutaj gościu, u którego to auto stało te 6lat.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Podłoga, progi idealne, wnętrze nie zniszczone i kompletne. Nie miałem nawet okazji jeszcze nim jechać. Dzisiaj dopiero kupiłem pompę paliwa, przejrzałem hamulce i jutro może uda się zrobić pierwsze kilka metrów. Pierwszy raz kupiłem kota w worku, ale się trochę napaliłem. Najgorsze są właśnie jego papiery - brak kwitu celnego. Na razie dałem zaliczkę i czekam jak na szpilkach, czy gościu je wszystkie zorganizuje.
Gdy go domyłem (zdjęcia zrobię później), usunąłem mech z zakamarków, to wydaje się bardzo fajnym autem.
http://www.grusgarage.pl
detroitiron.pl/forum

Awatar użytkownika

krzemien323
Posty: 840
Rejestracja: 23 cze 2011, 20:55
Samochód: Grand Prix '88, Camaro '94 i 125p
Skąd: Ostrowiec Św.

Re: Buick Century Special

Post autor: krzemien323 »

Autko ma klimat ;) świetnie się prezentuje. Trzymam kciuki, żeby udało się z tym celnym, bo fajny będzie z niego przemieszczacz codzienny z klasą :cool:

Co do duszenia się to może być problem z wtryskami, spróbuj odpalić na gazie i jak będzie chodził równo to masz problem z paliwem.

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Buick Century Special

Post autor: KARLone »

Grusiak, gratuluję :) Choć może to nie wehikuł marzeń to zawsze to wygodny amerykan.
Auto pewnie sprowadzone na mienie przesiedleńcze, więc bez cła ale na to też powinien być kwit.

Awatar użytkownika

Topic author
grusiak
Posty: 690
Rejestracja: 25 paź 2010, 21:52
Skąd: Sulejówek k/Wawy

Re: Buick Century Special

Post autor: grusiak »

KARLone pisze:Grusiak, gratuluję :) Choć może to nie wehikuł marzeń to zawsze to wygodny amerykan.
Auto pewnie sprowadzone na mienie przesiedleńcze, więc bez cła ale na to też powinien być kwit.
Dzięki Panowie. na żywo wygląda nawet lepiej i nie jest takie małe auto. Na długość to prawie jak staruszka Lincoln Continental 94r.
To ma być zwykły dupowóz do pracy :) Nawet nie będę robił tych zatarć. Ma jeździć :) fajne jest to, ze jest oryginalny, mały przebieg, wszystkie elementy wnętrza są, ma nawet elektrycznie sterowane oparcia przednich siedzeń :)

Co do kwitów, to tak. Był odprawiony na mienie, ale gościu zgubił ten kwit i tu jest problem.
Staramy się odzyskać go z UC, ale oni nie trzymają kwitów dłużej niż 5lat
http://www.grusgarage.pl
detroitiron.pl/forum

Awatar użytkownika

krzemien323
Posty: 840
Rejestracja: 23 cze 2011, 20:55
Samochód: Grand Prix '88, Camaro '94 i 125p
Skąd: Ostrowiec Św.

Re: Buick Century Special

Post autor: krzemien323 »

W razie czego oclenie takiego auta nie powinno być (chyba) kosztowne. Taką mam przynajmniej nadzieję w przypadku mojej Crown Vic. ;)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Buick Century Special

Post autor: RadAg! »

Fajne autko, niepowiem. Ladne i praktyczne :) Za rok widze cie nim, lub blazerkiem, na zlocie :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
grusiak
Posty: 690
Rejestracja: 25 paź 2010, 21:52
Skąd: Sulejówek k/Wawy

Re: Buick Century Special

Post autor: grusiak »

krzemien323 pisze:W razie czego oclenie takiego auta nie powinno być (chyba) kosztowne. Taką mam przynajmniej nadzieję w przypadku mojej Crown Vic. ;)
Nie wiem jak jest u ciebie, ale właśnie rozmawiałem z Izbą Celną. Skoro auto jest tyle lat w kraju i nie ma na niego papieru z UC, to musiało być odprawione tymczasowo i powinno było po określonym czasie wyjechać z terytorium Polski. Jeśli tego nie zrobiono, w chwili obecnej mógłbyś mieć spore problemy tj. kara finansowa za lata zwłoki, opłaty celne zgodne z obecnymi stawkami. Lepiej tego chyba nie ruszać.
RadAg! pisze:Fajne autko, niepowiem. Ladne i praktyczne :) Za rok widze cie nim, lub blazerkiem, na zlocie :D
Niepoprawny optymista ;)
Chciałbym bardzo, szczególnie Blazerem. Do Buicka nie mam papierów. Idzie na części niestety :(
http://www.grusgarage.pl
detroitiron.pl/forum

Awatar użytkownika

jadaniel
Posty: 1727
Rejestracja: 05 maja 2010, 19:22
Samochód: Merc ML W164 3.5 V6 2008
Skąd: Barwice - PL ; Peterborough - UK

Re: Buick Century Special

Post autor: jadaniel »

grusiak pisze: Niepoprawny optymista ;)
Chciałbym bardzo, szczególnie Blazerem. Do Buicka nie mam papierów. Idzie na części niestety :(
to co juz nic się nie da zrobić :( to spredawca żadnego kwitu na furę nie mial ? czy poprostu bra tego papieru z UC pier...li calą sprawę ??
szkoda bardzo bo fajne auto mogło by byc do jazdy na codzien :viva:
Daniel
ex Chevy Tahoe 5.3 V8 '02
ex Chevy Camaro Z28 LS1 5.7 V8 '99
ex Chevy Caprice 5.0 V8 '91


MichaŁ
Posty: 3048
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:04
Samochód: brak amcara
Skąd: Bierutów, dolnośląskie/opolskie

Re: Buick Century Special

Post autor: MichaŁ »

Szkoda Buicka...
Ale w takim razie zwracasz auto gościowi i on je goni na graty ?
Były:
1991 Chevrolet Caprice Classic 5.0 V8
2007 Chevrolet Express CargoVan 4.8 V8
1993 Cadillac Fleetwood 5.7 V8
2005 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1997 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 Chrysler Voyager LE 3.0V6
2000 Chevy Tahoe LT 5.3 V8 Vortec
1986 Mercury Grand Marquis 5.0 V8
1993 Chrysler Le Baron Cabrio 3.0 V6
1996 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 GMC Vandura 5.7 V8 Explorer
2000 Chevrolet Impala 3.4 V6
1998 Chevrolet Blazer LT 4.3 V6
1989 Plymouth Grand Voyager SE 3.0 V6
2000 Chrysler 300M 3.5 V6
1999 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1999 Chrysler Grand Voyager LX 3.3 V6

Awatar użytkownika

Topic author
grusiak
Posty: 690
Rejestracja: 25 paź 2010, 21:52
Skąd: Sulejówek k/Wawy

Re: Buick Century Special

Post autor: grusiak »

Dokumentacja była niepełna. Facet twierdził, ze dokumenty celne zagubione, a dla mnie to odprawili go tymczasowo i później to olali.
Co do oddawania, to nie. Kupiłem go za naprawdę dobre pieniądze, także sam go rozbiorę i odzyskam może parę złociszy.
Najgorsze, że nadal nie mogę go odpalić. Potrzebuje modułu zapłonowego, aby wykluczyć inne uszkodzenia.
Auta naprawdę szkoda, bo jest w fajnym stanie. 80tys.mil, nic nie zniszczony. Tak mi szkoda go, że kupiłbym chętnie jakieś zgliszcza z papierami pod niego ;)
http://www.grusgarage.pl
detroitiron.pl/forum

Awatar użytkownika

krzemien323
Posty: 840
Rejestracja: 23 cze 2011, 20:55
Samochód: Grand Prix '88, Camaro '94 i 125p
Skąd: Ostrowiec Św.

Re: Buick Century Special

Post autor: krzemien323 »

grusiak pisze:Tak mi szkoda go, że kupiłbym chętnie jakieś zgliszcza z papierami pod niego ;)
I to jest myśl :cool: na pewno znajdziesz jakiegoś szrota ;). Ja nadal szukam :)

ODPOWIEDZ