Cadillac Sedan deVille 1959

Cadillac
ODPOWIEDZ

Topic author
kecaj73

Cadillac Sedan deVille 1959

Post autor: kecaj73 »

Witam
Przedstawiam od dawna prze ze mnie upragnionego... Caddy 59, dzieło amerykańskich stylistów pewnie z okresu idź na całość.
Niebawem opiszę historię tego konkretnego samochodu tj ściągnięcia do PL, szukania swojej własności, okradzenia samochodu...i inne historie które zapadną mi na zawsze w pamięci.
Wyglądał tak
Obrazek
Dziś wygląda tak.Zostały jakieś pierdoły do uzupełnienia.
Obrazek

Podziękowania firmie NORMCAR za profesjonalną robotę w odbudowaniu Caddiego.
Ostatnio zmieniony 18 lip 2011, 00:01 przez RadAg!, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosze ladowac zdjecia bezposrednio na forum. Opcja zalaczniki podczas pisania posta


Topic author
kecaj73

Re: Cadillac Sedan deVille 1959

Post autor: kecaj73 »

Nadwozie: sedan 4 drzwiowy z pierwszym płaskim dachem i nowość-tylną
szybą panoramiczną
Silnik: V8, 6382 ccm, 325kM
Skrzynia biegów: automat 3-biegowa
Masa własna 2572kg, dopuszczalna 3290kg
Ilość miejsc: 6
Wymiary: dł.-6155mm,szer.-2050mm,wys.-1500mm
trochę historii marki Cadillac i modelu z 1959r
Historia:
1890 Henry Martin Leland założył w Detroit mały warsztat, w którym wytwarzał silniki parowe i benzynowe przeznaczone początkowo do napędu łodzi. Z czasem zaczął produkować silniki dla samochodów Oldsmobile. W 1902 Leland, pracując dla Henry Forda jako konstruktor, gdy ten zamknął interes, aby założyć nową firmę, przejął jego fabrykę samochodów i nazwał ją cadillac od nazwiska francuskiego oficera w służbie króla Francji Ludwika XIV ,Antoine de la Cadillac, założyciela około 1701 miejscowości Ville d'Etroit - przyszłego Detroit. Pierwsze Cadillacki oznaczano literami i tak pierwszy był oznaczony literą A i był wyposażony w jednocylindrowy silnik 10kM.Późniejsze modele oznaczano cyframi, a dopiero z czasem nadawano wymyślne nazwy. Pierwszy silnik V8 Cadillac zastosował w 1949.W roku 1959 Cadillac wypuścił na rynek najbardziej rozpoznawalny do dziś samochód, który posiadał największe ogony/skrzydła i kształt wzorowany na ,,statki kosmiczne, Jego najdłuższe w historii motoryzacji skrzydła wciąż wprawiają w zachwyt każdego człowieka, nawet nie związanego z motoryzacją. Nawet sławni łowcy duchów ze znanego filmu GHOSTBUSTERS wybrali właśnie ten model w wersji kombi do wyjazdów na pogrom duchów. Model ten /sedan/coupe/kombi/ był produkowany jedynie w roku 1959.Z ciekawostek technicznych Cadillac z 1959 posiadał reflektory, które same się "przyciemniały", kiedy pojazd wjechał na oświetlony teren, droższe modele posiadały pneumatyczne zawieszenie.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Cadillac Sedan deVille 1959

Post autor: RadAg! »

Bez watpienia to jeden z najpiekniejszych wozow kiedykolwiek produkowanych. Gratuluje.

Jezdzisz nim czasami?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Cadillac Sedan deVille 1959

Post autor: KARLone »

kolorek piękny, idealnie pasuje do tego modelu, koniecznie wrzuć więcej fotek. Gratuluję takiej furki


Topic author
kecaj73

Re: Cadillac Sedan deVille 1959

Post autor: kecaj73 »

RadAg! pisze:
Jezdzisz nim czasami?
Powoli zaczynam, początki to w koło komina.

Samochód kupiłem na aukcji w maju 2008r. Transport lądowy i morski zleciłem firmie...Transport lądowy i załadunek do kontenera bez problemów. Firma która zajmuje się odbiorem i rozładunkiem miała mnie poinformować o dostawie do portu. Ja swoją drogą znając nr kontenera śledziłem przesyłkę. Kiedy kontener powinien być już w porcie dzwonię pierwszy do firmy...i pytam jak tam przesyłka, a oni jeszcze jej nie mamy na stanie.I wiecie co ...gadali tak prawie 3tyg. Upewniwszy się w 100% że przesyłka musi być już w porcie i widząc że moje rozmowy tel z nimi są na nic wystosowałem pismo z żądaniem natychmiastowego odnalezienia mojej przesyłki/własności i jej wydania. Poskutkowało, odpowiedzieli następnego dnia że .... auto już odnalezione/kontener otworzony...samochód wyładowany/ i czeka w porcie na właściciela od 3tyg... Normalne jaja. Szybka laweta i na 2gi dzień jestem w porcie.Już nie chce mi się z nimi gadać, ważne że jest samochód. Płacę za 3tyg parking/postój w porcie /w dup.e z nimi i odbieram caddiego. I cholera mnie znowu trafia - ten samochód ale jakby inny. Brak wycieraczek z całym mechanizmem napędowym, brak klapki wlewu paliwa, brak 2uch kołpaków....Dla ścisłości do kontenera samochód został zapakowany kompletny/dok fotograficzna/. Mało tego myślałem wjechać nim na lawetę a tu brak powietrza normalne, ale i brak maszynek wentyli. Na kapciu ciężko wjechać ale mam akumulator, będę próbował odpalić. Macha w górę i ... widzę pajace grzebały przy przewodach-pozdejmowane a kolejności nie znam.Myślę sobie ,,tylko spokojnie, brać go na lawetę i spadać jak najszybciej do domu bo pobiję...,, Na plecy i ...cała droga z sercem przy gardle bo laweta 2u osiowa ok 800kg, na niej ...kg, a osioł to VW 1.9 Tdi. Ale jadę. Kasa w lewej kieszeni na pouczenie ze strony inspekcji ruchu drog i te szybkie oddechy, ciągłe spoglądanie w lusterka...I są, mijam ich w połowie drogi. Chyba nie zdążyli zajarzyć o co kaman bo patrzą na to coś na lawecie i nie pozdrawiają mnie...Dalsze km same lusterka, jadą za mną, nie jadą....nie pojechali. I dom, żona ,,o boże, Jacek mówiłeś że tu prawie nic nie trzeba robić a on cały do remontu,, i miała rację... Niestety sprzedający potrafią robić ładne zdjęcia które nie odzwierciedlają stanu faktycznego. Był to mój pierwszy i jak sobie obiecałem ostatni zakup samochodu tylko na podstawie opisu i zdjęć. Na aukcji było,,silnik po remoncie, niewiele ognisk korozji, można jeździć,itp,,
Już w domu na spokojnie doprowadziłem do ,,stanu jezdnego,, ale ruda na drogę sypała się równo...
No i poleciał do blacharza magika i tam szlak mnie trafił najmocniej.........cd

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Cadillac Sedan deVille 1959

Post autor: RadAg! »

Czekamy, czekamy. Pasjonujaca historia.

Pozwole sobie zaklnac. do jasnej cholery, czy na tych celnikow nie ma zadnego sposobu? nie dosc ze Izba celna robi co chce (przypadek Hetmana z innego forum) to w samych portach tez robia co chca. Kto to pisal ze wozek widlowy po parkingu bez kierowcy jezdzil i przywalil w jakas fure. Poza tym z jakiej racji ty placiles za 3 tygodniowy postoj??
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
kecaj73

Re: Cadillac Sedan deVille 1959

Post autor: kecaj73 »

Poza tym z jakiej racji ty placiles za 3 tygodniowy postoj??
Brak było już sił na spory z tymi pajacami. Zresztą jak twierdzili by wydać samochód musiałem wpierw uiścić opłaty, jak nie to dupa blada.


Topic author
kecaj73

Re: Cadillac Sedan deVille 1959

Post autor: kecaj73 »

Izba celna robi co chce (przypadek Hetmana z innego forum)
Czytałem o tym.
Ja ze swoim Camaro też przechodziłem.
Ściągnięty z GB, złożyłem AKC-U z poj zabytkowym + opinia rzeczoznawcy. Potrzeba jednak im zaświadczenie Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków-wystąpiłem o to. Dalej zobligowany czasowo przepisami /musiałem/zapłaciłem akcyzę i jak miałem już wspomniane zaświadczenie złożyłem korektę AKC-U z poj zabytkowym. Zawołali jeszcze raz opinię rzeczoznawcy, ponownie decyzję Konserwatora, książkę serwisową?????, przykładowe zdjęcia-zrobiłem dodatkowe by mieli do poprzednich i dupa blada. Dołączyłem ksero dow rejestracyjnego/pojazd zabytkowy/ oni uparcie nie jest pojazdem zabytkowym...


Topic author
kecaj73

Re: Cadillac Sedan deVille 1959

Post autor: kecaj73 »

cd blacharz magik. Z polecenia, podobno potrafi dłubać syrenki, nysy,126 i takie tam.W bliskiej ok nie znam nikogo, przez ostatnie lata siedziałem w IT. Zostawiłem rozebrany wóz jak magik chciał i odlot. Wracam za 2 miesiące, nic nie ruszyło bo okres zima i są stłuczki do roboty, ale mówi że jak ruszy to pójdzie szybko.Wracam znów za jakiś czas, auto na zewnątrz pod resztkami plandeki.Kieruję krok do magika, on poszło panie do przodu ale trzeba poczekać do końca zimy bo znów stłuczki. Zaglądam pod te resztki plandeki i 8/ jest zimno ale się gotuję.Co to jest?Szybko poszło ale ....tony szpachli.Gdzie najbliżej pałka?, nie no, pałować mało...
Obrazek
potem trafiłem na chłopaków z normcar-u....cd


BOB
Posty: 630
Rejestracja: 11 gru 2010, 10:42
Skąd:

Re: Cadillac Sedan deVille 1959

Post autor: BOB »

Gratuluje spełnienia marzeń, choć droga nie była łatwa. Też mam, jak mi się wydawało nieciekawe doświadczenia związane z "fachowcami", ale po porównaniu z Twoją historią, dochodze do wniosku, że nie trafiałem najgorzej...
Myslę, że warto podać nazwę tej "super-firmy", która sprowadzała samochód. Dzieki temu inni zaoszczędzą kłopotów
MOPAR - My Old Plymouth Always Runs

Awatar użytkownika

jadaniel
Posty: 1727
Rejestracja: 05 maja 2010, 19:22
Samochód: Merc ML W164 3.5 V6 2008
Skąd: Barwice - PL ; Peterborough - UK

Re: Cadillac Sedan deVille 1959

Post autor: jadaniel »

Cadi przepiękny a historia b. ciekawa czekam na cd :viva:
Daniel
ex Chevy Tahoe 5.3 V8 '02
ex Chevy Camaro Z28 LS1 5.7 V8 '99
ex Chevy Caprice 5.0 V8 '91

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Cadillac Sedan deVille 1959

Post autor: RadAg! »

Caddiego widzialem :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
kecaj73

Re: Cadillac Sedan deVille 1959

Post autor: kecaj73 »

miło że się podoba,
dobrze że w garażu mam wnękę/na lewo/ bo inaczej trzeba by było wchodzić/wychodzić bagażnikiemObrazek

Awatar użytkownika

m4ni3k
Posty: 831
Rejestracja: 20 kwie 2011, 21:50
Samochód: pacifica 4.0 AWD
Skąd: Warszawa

Re: Cadillac Sedan deVille 1959

Post autor: m4ni3k »

nie ma co, gazar robiony pod caddiego :D pozazdroscic auta :)
Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Cadillac Sedan deVille 1959

Post autor: KARLone »

Ładne ufo parkuje w garażu :D Zazdroszczę i Cadiego i garażu ;)

ODPOWIEDZ