Cadillac DeVille Concorus 97' & Eldorado ETC 96'

Cadillac
ODPOWIEDZ

Topic author
Hetman
Posty: 15
Rejestracja: 29 cze 2010, 09:52
Samochód: Vandura 85'/ RoadMaster 93' / SeVille 84'
Skąd: 3jmiasto/Białystok

Cadillac DeVille Concorus 97' & Eldorado ETC 96'

Post autor: Hetman »

Witam,

Jako iż inni prezentują swoje bryczki to i ja pokażę co mam. Aktualnie posiadam Cadillacka Deville i Eldorado roczniki jak w opisie. Pierwszy z nich DeVille po wymianie silnika aktualnie v8 northstar 306hp z bliźniaczym silnikiem z STS'a, wersja Concorus, czarna perła zarówno z zewnątrz jak i w środku. Wszystko poza oryginalnym alternatorem i amortyzatorami jest. Będę z czasem montować oryginalne amortyzatorki by znieść blokadę prędkości (145km/h) oraz alternator - gdyż pokazuje brak ładowania.

Posiadam również Eldorado, które było moją perełką również po wymianie silnika - ten niestety wymieniany za mojej kadencji, wstawiona mocniejsza wersja 340+ hp northstar również z bliźniaczego STS'a silnik - silnik dość świeży - 70 tys mniej przebiegu niż autko (z 98'). Po wymianie amortyzatorów na oryginalne nie posiada juz blokady i w trasie przy 150-170 zejść może do ok 9 litrów. W mieście wygląda mniej więcej tak:
DeVille: 16,8-20 ( w zależności od samopoczucia i temperatury na zewnątrz)
Eldorado: 17,2-21 (j.w.)

Po włamaniu do auta zostały uszkodzone trzy elementy w środku auta, na szczęście wszystko przygotowane do wymiany już jest i czeka na cieplejsze dni. Zamierzam również zafundować mu nowy lakier myślę o tym by machnąć go na czarną perełkę.

Tak jak pisałem w innych postach, jeśli ktoś zastanawia się nad kupnem za okazyjną cenę niech patrzy na silnik, cokolwiek nie tak, stukanie pukanie lub choćby to że "zjadł" wodę, odrazu trzeba liczyć z tym że silnik może być już trachnięty. Jeśli zakupi się sprawny dbać o olej, niestety nie jest to żeliwny blok który jest nie do zarżnięcia gdzie raz w roku sobie przypominasz o sprawdzeniu oleju. Tu na to pozwolić sobie nie można, raz na dwa lata albo i szybciej... wymiana oleju, gdy komputer o tym poinformuje -> wykonać. Taka rada na przyszłość. Ja się przekonałem czym to się kończy.

Galeria zdjęć:
DeVille:
http://imageshack.us/g/841/imag0988m.jpg/

Eldorado:
http://imageshack.us/g/3/30191128118893525366010.jpg/

Po zrobieniu lakieru w Eldorado myślę że jednego z nich będę mógł sprzedać. Jeśli byłby ktoś zainteresowany pisać p.w.
Więcej zdjęć ze środka będzie dodane na dniach.

Pozdr
Hetman

Awatar użytkownika

Shakin_Bacon
Posty: 485
Rejestracja: 24 paź 2010, 11:58
Samochód: Dodge Viper Burago
Skąd: Bielsko-Biała

Re: Cadillac DeVille Concorus 97' & Eldorado ETC 96'

Post autor: Shakin_Bacon »

Bardzo fajne Cadillaki. Eldorado 11gen? Widziałem takowego na żywo, nawet w tym samym kolorze i wygląda elegancko.

Awatar użytkownika

krzemien323
Posty: 840
Rejestracja: 23 cze 2011, 20:55
Samochód: Grand Prix '88, Camaro '94 i 125p
Skąd: Ostrowiec Św.

Re: Cadillac DeVille Concorus 97' & Eldorado ETC 96'

Post autor: krzemien323 »

Bardzo fajne te Cadillaczki :pada:. Mam w planie kiedyś jakiegoś zakupić i właśnie słyszałem, że silniki często się przegrzewają :(. Z tego co piszesz to najczęściej z zaniedbań właścicieli. Możesz polecić któryś silnik jako wytrzymalszy i mniej awaryjny?
Kolega szykuje STS-a w czerni na blackrockach, jak coś się ruszy to zrobię zdjęcia i wrzucę do Cadillaców ;)


Topic author
Hetman
Posty: 15
Rejestracja: 29 cze 2010, 09:52
Samochód: Vandura 85'/ RoadMaster 93' / SeVille 84'
Skąd: 3jmiasto/Białystok

Re: Cadillac DeVille Concorus 97' & Eldorado ETC 96'

Post autor: Hetman »

Ostatnia generacja, Jedynie w 97' doszło doświetlanie zakrętów i nowe radio i onStar system, jeśli mam być szczery stare radyjko jest znacznie ładniejsze, z tym że moje jest jeszcze w drewnie. Także efekt jest dwa razy lepszy. Niedługo dodam zdjęcia z obydwu środków. DeVille jest dzielony, czyli środek podobny z nowym radyjkiem.

Nie, jeśli chodzi o przegrzewanie się to naprawde nie ma co się martwić - dając w gaz czyli bawiąc się w upokarzanie BMW/Audi/VW chłodzenie włącza się dopiero gdy wskazówka dojdzie do czerwonej linii. Tak jest we wszystkich Northstarach, Bardzo szybko się nagrzewają - osiągają dobrą temp i w miarę wolno się chłodzą gdy silnik gaśnie. Jest to oszczędne rozwiązanie - blok aluminiowy.. Lecz trzeba dbać. Nie może brakować płynu chłodniczego ani oleju. Jeśli jest zadbany długo pociągnie. Obydwa postaram się zrobić na igłę.

p.s
Chętnie bym zobaczył tego STS'a. Nie jest to przypadkiem 93/94 rocznik któremu wyskoczył wsteczny bieg ? ( z allegro )

Awatar użytkownika

krzemien323
Posty: 840
Rejestracja: 23 cze 2011, 20:55
Samochód: Grand Prix '88, Camaro '94 i 125p
Skąd: Ostrowiec Św.

Re: Cadillac DeVille Concorus 97' & Eldorado ETC 96'

Post autor: krzemien323 »

Czyli jeśli się dba to się ma ;) Bardzo podobają mi się Caddillaci z lat 90-tych, szkoda tylko, że większość jest przednionapędowa.

Co do STS-a to mój znajomy kupił go już dawno, ale przy remoncie okazało się, że jest bardzo poszpachlowany i kompletował powoli wszystkie drzwi, maskę, zderzak... Teraz robi blacharkę.


Topic author
Hetman
Posty: 15
Rejestracja: 29 cze 2010, 09:52
Samochód: Vandura 85'/ RoadMaster 93' / SeVille 84'
Skąd: 3jmiasto/Białystok

Re: Cadillac DeVille Concorus 97' & Eldorado ETC 96'

Post autor: Hetman »

No to czekam na zdjęcia BlackRock'a :)

Co do najnowszych cadillacków to się nie wypowiem. Manual 1.9tdi zaplastikowany z welurem mówi sam za siebie.
Kiedyś na Allegro była ciekawostka. Opel Omega w wersji Cadillack'a za 16 tys. Może ktoś z forum zakupił ? Chętnie bym się dowiedział czegoś więcej na jego temat.


MichaŁ
Posty: 3048
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:04
Samochód: brak amcara
Skąd: Bierutów, dolnośląskie/opolskie

Re: Cadillac DeVille Concorus 97' & Eldorado ETC 96'

Post autor: MichaŁ »

Jeśli chodzi Ci o Cadillaca Catere to jest to normalna Omega właściwie. Wnętrze się nieco różni. Tył w Caterze zdecydowanie bardziej spektakularny :)
Silnik to do pewnego rocznika to co maksymalnie było w Omegach czyli 3.0 V6, a później 3.2 V6. Mają nieco mniej mocy niż Omegi z tymi samymi silnikami i chyba więcej sond lambda :)
Były:
1991 Chevrolet Caprice Classic 5.0 V8
2007 Chevrolet Express CargoVan 4.8 V8
1993 Cadillac Fleetwood 5.7 V8
2005 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1997 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 Chrysler Voyager LE 3.0V6
2000 Chevy Tahoe LT 5.3 V8 Vortec
1986 Mercury Grand Marquis 5.0 V8
1993 Chrysler Le Baron Cabrio 3.0 V6
1996 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 GMC Vandura 5.7 V8 Explorer
2000 Chevrolet Impala 3.4 V6
1998 Chevrolet Blazer LT 4.3 V6
1989 Plymouth Grand Voyager SE 3.0 V6
2000 Chrysler 300M 3.5 V6
1999 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1999 Chrysler Grand Voyager LX 3.3 V6


Topic author
Hetman
Posty: 15
Rejestracja: 29 cze 2010, 09:52
Samochód: Vandura 85'/ RoadMaster 93' / SeVille 84'
Skąd: 3jmiasto/Białystok

Re: Cadillac DeVille Concorus 97' & Eldorado ETC 96'

Post autor: Hetman »

Dodane zdjęcia ze środka - w pierwszym poście w galerii, z czasem będzie więcej dodatkowo dźwięki wydechów:
Jazda -


Start zimnego silnika -

Awatar użytkownika

71Corvette454
Posty: 1423
Rejestracja: 10 paź 2010, 19:43
Samochód: Obecnie Volvo 850 :D
Skąd: Kanie

Re: Cadillac DeVille Concorus 97' & Eldorado ETC 96'

Post autor: 71Corvette454 »

O, a słuchaj skąd i z kiedy jest to zdjęcie? Bo ten najdalszy to mój nowy nabytek :)
Sprzedane:
'99 Cadillac Seville SLS (L37 swap)
'98 Oldsmobile Aurora Autobahn
'93 Pontiac Trans Sport SE 3.8

ODPOWIEDZ