Nowy nabytek Cadillac Seville SLS 1996r

Cadillac
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
Grzechu
Posty: 39
Rejestracja: 11 kwie 2011, 22:26
Samochód: Buick Park Avenue '95
Skąd: Zabrze, ŚL

Nowy nabytek Cadillac Seville SLS 1996r

Post autor: Grzechu »

No i stało się, Sprzedałem Buicka i kupiłem Cadillaca. Po wielu tygodniach przetrzepywania allegro i otomoto jednak znowu zdecydowałem się na Amerykę :-)
cad111.jpg
cad222.jpg
cad333.jpg
Egzemplarz jest w miarę dobrym stanie, raczej nie był bity ani malowany.
Więcej zdjęć wrzucę później, jak go dopieszczę.

Pytanie: Czy ktoś z Was posiada schemat zawieszenia ? Chcę zamówić parę rzeczy (gumy drazki itp.)
Pytanie 2 : Czy zmiana z zawieszenia sterowanego elektronicznie na zwykłe znacząco obniży komfort?
Czy można dojść do tego, który amortyzator(y) jest walnięty na podstawie kodów błędów?
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec”
George Carlin

Awatar użytkownika

emilianox
Posty: 428
Rejestracja: 05 mar 2015, 18:08
Samochód: Ford Explorer II '96 4.0 OHV V6
Skąd: Piotrków Trybunalski

Re: Nowy nabytek Cadillac Seville SLS 1996r

Post autor: emilianox »

Witam, widzę że mamy podobne egzemplarze ;) Swoją drogą nie wiedziałem że w Seville IV było elektronicznie sterowane zawieszenie, wiedziałem że jest jakaś hydraulika i tyle. Jak to działa w ogóle?
W amcarach nie liczy się spalania, to spalanie liczy pojemność twojego portfela... XD

Obecnie:
Ford Explorer II '96 4.0 V6

Ex:
Cadillac Seville '97 4.6 V8
Jeep Grand Cherokee I '96 5.2 V8

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Nowy nabytek Cadillac Seville SLS 1996r

Post autor: RadAg! »

Fajny, jakiś normalny kolor w końcu wśród cadich na forum :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Nowy nabytek Cadillac Seville SLS 1996r

Post autor: KARLone »

wygląda na jakąś europejską wersję :) więc odpada połowa problemów z użytkowaniem :D tak na marginesie, to te modele z lat 90tych wyglądają o niebo lepiej od aktualnych, nie wiem, może to kwestia wychowania.

Awatar użytkownika

kelpin
Posty: 135
Rejestracja: 13 mar 2013, 11:56
Samochód: Camaro4gen / ex 95'Continental V8/ 99'Trep /94 TC
Skąd: Wawa

Re: Nowy nabytek Cadillac Seville SLS 1996r

Post autor: kelpin »

emilianox pisze:Witam, widzę że mamy podobne egzemplarze ;) Swoją drogą nie wiedziałem że w Seville IV było elektronicznie sterowane zawieszenie, wiedziałem że jest jakaś hydraulika i tyle. Jak to działa w ogóle?
A nie jest to przypadkiem pneumatyczne zawieszenie (sterowane elektronicznie)? Hydrauliki raczej tam nie ma...
A jak to działa? Kompresor + amory z poduszkami + sterownik + czujniki, elektrozawory i masa kabli, która po tylu latach zacznie siadać :razz: W Lincolnie ogarnąłem to zawieszenie, ale bez schematów byłoby ciężko :)

Awatar użytkownika

Topic author
Grzechu
Posty: 39
Rejestracja: 11 kwie 2011, 22:26
Samochód: Buick Park Avenue '95
Skąd: Zabrze, ŚL

Re: Nowy nabytek Cadillac Seville SLS 1996r

Post autor: Grzechu »

Amortyzatory na tył udało mi się kupić "okazyjnie" po $400.... z obecnym kursem dolara to już okazja, że ja p...
Przód będę zmuszony regenerować( na szczęście jest w pl. firma która to zrobi) bo jeden amortyzator od $600...
Gumy i inne pierdoły tez zamówię, musze jeszcze zmierzyć średnicę drążka stabilizatora.
Tak jak w Buicku zamierzam zrobić całe przednie zawieszenie, łącznie z piaskowaniem i malowaniem wahaczy, zwrotnic i innych pierdół. Myślę, że ten samochód zostanie ze mną na dłużej, Buicka też w sumie długo miałem, ale on był cholernie zmęczony życiem i ruda zaczynała go żreć (w miejscach szpachlowania uszkodzen po stłuczce). Ten nie był bity i nigdzie nie ma grama rdzy, więc jest dobrą bazą do takich inwestycji ;-)
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec”
George Carlin

ODPOWIEDZ