91 Cadillac Seville STS

Cadillac
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
Materli
Posty: 2
Rejestracja: 01 paź 2015, 10:00
Samochód: 91 Cadillac Seville STS
Skąd:

91 Cadillac Seville STS

Post autor: Materli »

Witam,
mam duzy poblem z odpaleniem silnika 4,9L rozrusznik kreci wszystko powinno byc ok a jednak.W ubieglym roku odwiedzilem dwa zaklady w Lodzi i mimo pieknych zapowiedzi nie mogli sobie poradzic,wymieniony zostal kompletny aparat zaplonowy jeden z wtryskiwaczy ,przewody .Mialem nadzieje ze bedzie ok ale nic z tego prosze o porade lub podanie mi adresu warsztatu (nie tylko do skasowania) .
Mieszkam w okolicy Sieradza a ubiegly stracony rok mnie boli nie chcialbym abym i ten rok nie stracil.


piotrekzet

Re: 91 Cadillac Seville STS

Post autor: piotrekzet »

Jest iskra na świecach? Dochodzi paliwo?

Awatar użytkownika

Topic author
Materli
Posty: 2
Rejestracja: 01 paź 2015, 10:00
Samochód: 91 Cadillac Seville STS
Skąd:

Re: 91 Cadillac Seville STS

Post autor: Materli »

Krotko mowiac iskra jest paliwo dostaje mysle ze w nadmiarze bo po kilku probach uruchomienia czuc paliwo ostatni mechanik (Lodz- prowadzi zaklad naprawczy am.aut) twierdzil ze dostaje za duzo paliwa ???? i ze sobie z tym nie moze poradzic.
Ogolnie na dzisiejszy dzien tak wyglada sytuacja ze jak nastepuje start silnik dostaje kopa czego nigdy dawniej nie bylo nieodpala wiec probuje w krotkich odstepach czasu ponownie startowac rozrusznik kreci ale motor milczy za ktoryms kolejnym razem odpalal (cieple warunki na dworze) ale teraz w zimie nie daje rady .

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: 91 Cadillac Seville STS

Post autor: KARLone »

szczegóły mają znaczenie. Rozumiem, że silnik wyposażony jest elektronikę. Jeszcze raz bym sprawdził wszystko. Zaczął bym od świec. Każdą po kolei trzeba sprawdzić, czy iskra jest mocna i jasna, czy nie przeskakuje gdzieś po izolatorze. Dla porównania załatw sobie drugą nową świecę, to będziesz widział różnicę. Warto też podmienić cewkę z innego dużego, podobnego silnika.

Nie znam tego auta ale czy jest jednopunktowy wtrysk czy wielopunktowy? U mnie lejące wtryski benzyny zalewały świece i ciężko odpalał. Po zmianie wtrysków odpala po ćwierci obrotu i bez wysiłku. Jak wtryskiwacz robi ładną mgiełkę to jest ok, jak rzyga kroplami - do wymiany.

To że iskra się pojawia to jedno, drugie to ważne żeby pojawiała się w odpowiednim momencie. Dobrze jest sprawdzić czujnik położenia wałka. Najlepiej mieć drugi na podmianę. Jak dostęp jest dobry, to stosunkowo tania naprawa może się okazać. Czasami dzieją się prawdziwe cuda po wymianie i trudno uwierzyć, że tylu się z tym męczyło, a zamiana czujnika rozwiązała wszystkie problemy z pracą silnika.

Tak dla formalności proponuję sprawdzić kolejność podpięcia przewodów do świec. Jak jest rozdzielacz zapłonu z pewnością będzie to miało znaczenie.

U mnie Pontiacu ogromne znaczenie ma szczelność dolotu. Jakakolwiek nieszczelność objawia się trudnościami z odpaleniem. Są tam jakieś spraje które wyłapują nieszczelność ale tylko na pracującym silniku, bo psikasz okolice dolotu i jak wciągnie tą mieszankę przez nieszczelność, natychmiast zaczyna się telepać ;) Jak nie pali w ogóle, to trzeba rozebrać dolot, wymienić uszczelki na nowe, wszystko dokładnie pouszczelniać.

Pamiętaj, by się nie zniechęcać. O ile mechanicznie wszystko jest ok, to nie ma takiego silnika który by nie odpalił. Ja w zeszłym roku głupią geometrię ustawiałem chyba 4 razy, bo za każdym razem nie byłem zadowolony. Mechanicy twierdzili, że wszystko jest ok, ale ten ostatni mechanik, ustawiając wszystko jeszcze raz od początku do końca, dał mi dowód, że to ja miałem rację i że wcześniej wcale nie było ok.


piotrekzet

Re: 91 Cadillac Seville STS

Post autor: piotrekzet »

Rozumiem, że w ogóle nie chce odpalić? Jeśli śmierdzi paliwem to zacznij tak jak mówi Karlone, od sprawdzenia kolejności przewodów. Mieszanka się nie spala, bo iskra na świecy pojawia sie kiedy chce, czasem może coś strzelić, w wydech albo w dolot. Od początku był problem czy jeździł i sie zesrało?

ODPOWIEDZ