Taurus nie wrzuca na wyższe biegi

Dział poświęcony Taurusowi/Sable z lat 1996-1999
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
DarYousH
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2013, 10:22
Samochód: Ford Taurus III 3.0 Vulcan
Skąd:

Taurus nie wrzuca na wyższe biegi

Post autor: DarYousH »

Witam

Otóż mam pytanko może ktoś miał podobny problem: ostatnio jakieś 3 dni temu dodam że u mnie były duże upały nie bardzo chciało wrzucać na wyższy bieg nieraz przerzucało przy 4k obrotów jak przerzuciło to na chwile i z powrotem na niższy bieg, co może być tego przyczyną temperatura zewnętrzna? czy może trzeba zmienić olej według poprzedniego właściciela jeszcze nie czas na wymianę. Dodam że ostatnio miałem problem z TRS ale poczyściłem styki i problem ustał radio świrowało i brak wspomagania święcące pasy itp problem dość już na forum znany.

Taurus 3.0 V6 Vulcan 96-

Pozdrawiam


kecaj73

Re: Taurus nie wrzuca na wyższe biegi

Post autor: kecaj73 »

ja tak miałem,
dawał na 2 gi i nic więcej, czasami 3 ci ale b rzadko
co prawda jak był ściągany, przed gen remontem i nie wiadomo było co jak, w jakim stanie, itp ale oczyszczenie i wymiana, potem następna wymiana oleju tak ,,by było jeszcze lepiej,, i od tego czasu skrzynia śmiga wzorowo

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Taurus nie wrzuca na wyższe biegi

Post autor: GAZDA »

też coś takiego miałem, ale u mnie był to trs, były już czyszczone styki ale zaś świrowało biegi, radio itd...
dopiera wymiana na nowy wyeliminowała problemy...

Awatar użytkownika

Topic author
DarYousH
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2013, 10:22
Samochód: Ford Taurus III 3.0 Vulcan
Skąd:

Re: Taurus nie wrzuca na wyższe biegi

Post autor: DarYousH »

Kecaj dokładnie tak samo mi się działo ale od 4 dni spokój po czyszczeniu styków radio i itp. wróciło do normy, w najbliższym czasie postaram się wymienić olej krucho z kasą po weselu:) Tak od razu dodam że robię w częściach (tylko nowe) jakby ktoś potrzebował to dać znać na priv
Jeszcze jedno pytanko jaki olej do skrzyni książka pokazuje Motorcraft Mercon ATF XT-2-QDX ale nie wiem na jaki europejski olej się to przekłada, myślałem nad Valvoline Max Life ATF ma specyfikacje Mercon V.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Taurus nie wrzuca na wyższe biegi

Post autor: RadAg! »

Mercon V można lać zamiast Mercon ponieważ jest on kompatybilny w dół. Jeżeli Valvoline ma taką specyfikację to myślę, że można zalewać :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


babar

Re: Taurus nie wrzuca na wyższe biegi

Post autor: babar »

na pewno TRS

" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

CorradoGl
Posty: 99
Rejestracja: 08 lis 2008, 18:38
Samochód: Taurus GL '96 3.0v6; Jeep GCH '99 4.7v8
Skąd: Wielbark 12-160

Re: Taurus nie wrzuca na wyższe biegi

Post autor: CorradoGl »

jak w upaly tak leci to olej zmien, tylko prawidlowo a nie tyle co scieknie i dolewka, nie wiem z reszta czy ktos poza mna wymienia 100% oleju podczas wymiany - warto o to pytac mechanika, jak nie wie o co kaman to niech lepiej nie podchodzi -jak bys robil to sam to zrobienie tego to tylko kilka wezykow wiecej i wio

trs lubi swirowac czasem ale nie oszukujmy sie calkowicie elektronicznie sterowana to skrzynia nie jest ;-)
'96 Taurus GL Wagon, 3.0 V6, '99 Jeep GCH 4.7v8, '00 Windstar 3.0 V6, i corsa mojej pieknej o pojemnosci bliskiej rozrusznika z byka ;-) - 533887313

Awatar użytkownika

Topic author
DarYousH
Posty: 55
Rejestracja: 31 maja 2013, 10:22
Samochód: Ford Taurus III 3.0 Vulcan
Skąd:

Re: Taurus nie wrzuca na wyższe biegi

Post autor: DarYousH »

Działo się tak tylko w upały pomogła wymiana oleju niestety wymieniłem tylko tyle co z ciekło ale jest wyraźna poprawa pracy :) olej jaki zalałem to Liqui Moly Top Tec 1100 przy okazji wymieniłem olej w silniku wcześniej Mobil 5w30 FE teraz Liqui Moly 5w30 zdecydowanie ciszej:)

ODPOWIEDZ