Przednie zawieszenie.

Dział poświęcony Taurusowi/Sable z lat 1996-1999

Topic author
brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Post autor: brolcio »

Cło jest od wartości i transportu - Vat od wszystkiego. Dlatego w ostatecznym rozliczeniu koszt transportu jest istotny.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Czyli zalozmy ze zamawiam same amory. Koszt 2 sztuk 85$ plus wysylka 100$. Razem 185$. Zakladamy ze clo placimy maxymalne czyli 4,5% to daje 193,33 i na to 22% VAT czyli razem 236$. Nie jest wcale tak zle. Pominalem cos w tych obliczeniach?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Post autor: brolcio »

Nie wiem czy w transporcie uwzgledniłeś "shiping and handling" - z tego co pamiętam to ok. 20 $.


Topic author
brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Post autor: brolcio »

Ostatnio znowu zrobiłem remoncik przedniego zawieszenia - tym razem wymieniłem wahacze na nowe, sprężyny, amorki na nówki KYB GR-2 i łożyska McPhersona - powód - pękła mi spręzyna, rozwaliła łożysko McPhersona i pociekło z amorka, miałem też małe luzy na tulejkach wahacza. Dodatkowo mam nowe oponki Goodyeara HydraGrip - auto się świetnie prowadzi - tydzień temu miałem awaryjny "zjazd" do rowu bo nie chciałem czołówki z SUV- em, który wyprzedzał trzy TIRy na podwójnej ciągłej i zmusił mnie do zjechania z drogi (oczywiście SUV szybko się oddalił) - auto zachowało się neutralnie i bez najmniejszego problemu powróciłem na drogę i pojechałem dalej bez oznak uszkodzeń, dwa dni temu w ulewnym deszczu zrobiłem testy prowadzenia na mokrym - bez najmniejszych zastrzeżeń - dopiero w głębokich kałużach odczuwałem na kierownicy nieznaczne szarpanie. Te doświadczenie przekonały mnie, że warto dbać o zawieszenie - będzie to wynagrodzone naszym bezpieczeństwem.


EnamoradaKennel
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2009, 13:44
Skąd: Parzymiechy

Re: Przednie zawieszenie.

Post autor: EnamoradaKennel »

Witajcie, powiedzcie mi jakie i gdzie zakupic amory przednie do naszego byczka 96 kombi ? Najlepiej w kraju bo nie ma czasu na zamowienia z rockauto :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Przednie zawieszenie.

Post autor: RadAg! »

Ja do swojego bralem monroe na rockauto. Powinny byc tez w PL. Zobacz na rockauto jakie modele sa dedykowane do Byka i poszukaj takich w Polsce. Na przod z tego co wiem sa identyczne do sedana i wagona. Na tyl do wagona sa inne.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

ODPOWIEDZ