Firebird 3gen pytanie

Pontiac
ODPOWIEDZ

Topic author
Alexander25

Firebird 3gen pytanie

Post autor: Alexander25 »

Witam
Mam małe pytanie dotyczące kontrolek wyświetlających się na desce. Czy w firebirdach 3ciej generacji było coś takiego ze wyświetlał sie warning gdy klocki były zużyte a usunięcie tego alertu możliwe było dopiero w serwisie po podłączeniu do kompa?
Pytam ponieważ sąsiad kupił grand-am'a i mu się wyświetlają tego typu rzeczy a ja nie chce śmigać do serwisu co chwile jak kupie pontiaca.


A i bardzo chciałbym wszystkich przeprosić za problemy z pisownią ale nie posiadam we wszystkich urządzeniach polskiej pisowni i czasem ciężko wysyła się info na forum przez ps3
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Firebird 3gen pytanie

Post autor: RadAg! »

Watpie zeby w 3 genie byly takie fajerwerki, toz to limuzyny najlepszej klasy nie maja takich bajerow...chyba :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
Alexander25

Re: Firebird 3gen pytanie

Post autor: Alexander25 »

Ten Grand Am to coupe i to marne bo bez skóry.

Awatar użytkownika

hodik
Posty: 666
Rejestracja: 16 cze 2010, 18:38
Samochód: Oldsmobile Cutlass 79'
Skąd: WrocLove ( Tel: 661-219-855 )

Re: Firebird 3gen pytanie

Post autor: hodik »

Moim zdaniem, nie ma takiej opcji tym bardziej jak to Naked Edition :)
Oldsmobile Cutlass Calais 5.0 V8 79'


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Re: Firebird 3gen pytanie

Post autor: brolcio »

W Firebirdach info o zużytych klockach masz akustyczne - blaszki "drapaki" na klockach. Faktem jest też to że tam nie ma hamulców tylko są spowalniacze.


Micho
Posty: 11
Rejestracja: 17 sty 2011, 21:09
Samochód: kilka sztuk V8
Skąd:

Re: Firebird 3gen pytanie

Post autor: Micho »

Firebird czy Grand Am czy inne auta z Usa nie maja tego "bajerku", no chyba ze moze cos najnowszego, jedynie gdzie spotkalem to nie ktore wersje europejskie, czyli sprzedawane w oficjalnej sieci dilerskiej w europie, ale to tylko spotkalem w Cadillacu po 98 roku, taki sam Cadillac z usa juz tego nie ma, za to bardzo prosty i skuteczny sposb informowania o zuzyciu klockow jak napisal Brolcio to wlasnie blaszka przynitowana do klocka ktora jak juz sie zbliza koniec to dotyka tarczy i piszczy i to praktycznie we wszystkich autach zza oceanu.


Topic author
Alexander25

Re: Firebird 3gen pytanie

Post autor: Alexander25 »

No wlasnie w pontiacu ktorego ogladalem swiecily sie takie glupoty:/ alego nie kupilem 13 tys za tak zniszczony woz i z gazem:/ za 13tys mam shelby cobre z 1995roku:/


Topic author
Gryzli

Re: Firebird 3gen pytanie

Post autor: Gryzli »

Jak bedziesz kupowal to upewnij sie ze nie ma w nim ABS IV generacji :razz: - bo wtedy slono bedziesz placil za usterki tego wynalazku :shoot: Juz lepiej aby wcale nie bylo scierwa, tylko zwykle serwo i porzadne tarcze i klocki ;)


kurczak
Posty: 404
Rejestracja: 18 sie 2010, 19:02
Skąd:

Re: Firebird 3gen pytanie

Post autor: kurczak »

brolcio pisze: Faktem jest też to że tam nie ma hamulców tylko są spowalniacze.
bo faktycznie tak się mówi najczęściej na heble w autach zza oceanu.


Topic author
Alexander25

Re: Firebird 3gen pytanie

Post autor: Alexander25 »

No i zostalem przy autach forda. Dalej dlubie w Mustangach Taurusach i Crown Victorii wersji mercurego i zwyklej.Moze jak sie trafi TransAm z silnikiem 5.7 V8 lub wiecej(po swapie) i dzialajaca skrzynia w rozsadnej cenie to sie skusze. Narazie jednak trzeba przywrocic wszystkie fordy do stanu uzywalnosci:D


Topic author
piotrekzet

Re: Firebird 3gen pytanie

Post autor: piotrekzet »

Może sąsiad powinien dolać płynu hamulcowego? :P
Jeśli w ogóle chodzi o spowalniacze to w moim grand prixie właśnie takie są - spowalniają i to wszystko, na co je stać... W porównaniu z taurusem to mam wrażenie, że w ogóle nie mam hebli... Kumpel ma takiego samego grand prixa, tyle że z ABS i ma ten sam problem.


Topic author
Alexander25

Re: Firebird 3gen pytanie

Post autor: Alexander25 »

Tam byly przewalki z pompa wspomagania ja widzialem ostatnio TransAma z hamulcami wyciagnietymi z forda:D


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Re: Firebird 3gen pytanie

Post autor: brolcio »

W moim Firebirdzie mam przebudowane hamulce - bo fabryczne to była porażka - zaciski mam z Mercedesa S 600 (czterotłoczkowe, dwuśrednicowe Lukasa) z tarczami z BMW 750 o średnicy 320 mm (bo mi pasował rozstaw szpilek) - to już hamuje, z tyłu mam tylko jednotoczkowe zaciski z tarczami o średnicy ok 295 mm - ale udało mi się odpowiednio zbalansować cały układ i najsłabszym ogniwem są opony - a właściwie ich przyczepność (a właściwie jej brak - uzyskuje opóźnienia podczas hamowania na poziomie 1G - na fabrycznym układzie max ok. 0.65 G ).


Topic author
Janek

Re: Firebird 3gen pytanie

Post autor: Janek »

Cherokee tez ma spowalniacze-przez bebny z tylu,ale konik hamuje calkiem przyzwoicie(4 tarcze).
Jak na amerykanca :D


Topic author
Janek

Re: Firebird 3gen pytanie

Post autor: Janek »

Alexander25 pisze:Ja mam kobyle z nacinanymi tarcza,i to dopiero zabawa:D tak zahamowalem ze mi w 3gen w tyl wjechalo scorpio:) bo sie gosc zdzwiwil:D
:D
Scorpio ma niezle,musial sie zdziwic ;D

ODPOWIEDZ