Guma stabilizatora - Trans Sport

Pontiac
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Guma stabilizatora - Trans Sport

Post autor: KARLone »

Kupiłem gumy stabilizatora, mechaniory zaczęły rozbierać, a tam się okazuje, że jeszcze oprócz zwykłych gum są jeszcze takie wtopione w kawałek metalu. Sam stabilizator jest mocowany w 4 punkach, dwie gumy już mam, niestety na sklepach internetowych nie da rady kupić tych dwóch pozostałych. Oba typy gum się różną i raczej nie ma możliwości stosowania ich zamiennie. Może ktoś to przerabiał??? Zdjęcia wrzucę wieczorem, niestety mam jakieś techniczne problemy z połączeniem z internetem.

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Guma stabilizatora - Trans Sport

Post autor: KARLone »

odświeżam temat bo przypadkiem gdzieś znalazłem zdjęcie gumy którą potrzebuje, tzn potrzebuję komplet dwóch. Gdzie dostanę taką gumę? RA i sklepy internetowe do tej pory się nie natknąłem, czy ktoś już zmieniał? Może ktoś potrafi takie coś albo zregenerować albo wykonać nowe?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

duch_gdansk
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:28
Samochód: Camaro 86, Camaro 87
Skąd: Gdańsk

Re: Guma stabilizatora - Trans Sport

Post autor: duch_gdansk »

Jak miałem PTSa też ich szukałem może źle a może to prawda że są delikatnie mówiąc nie do zdobycia. Ja to rozwiązałem po polsku ;) , zmierzyłem średnicę stabilizatora, podjechałem do dużego sklepu motoryzacyjnego i dobrałem gumy które pasują. Reszta to już kawałek porządnej blachy i trochę pracy "twórczej", oryginalne blachy z takiego wózka jak były dobrane gumy a do nich dospawane od spodu blachy żeby nie osłabiać otworów nawiercanych pod rozstaw w wahaczach "Pontona" . Działało bez zarzutu przez rok i jak oddawałem złoma do kasacji to dalej wyglądało na wieczne. Branie używek nie ma sensu więc wolałem takie rozwiązanie.
Ps: miesiąc jeździłem bez przedniego stabilizatora i też nie było źle.
Camaro 86 SC , Camaro 87 SC GMC Vandura 3500 6,5d 94

Awatar użytkownika

Topic author
KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Guma stabilizatora - Trans Sport

Post autor: KARLone »

Duchu, dzięki za odpowiedź :) Mi się wydawało, że Amerykanie niezbyt chętnie zmieniają części w autach i tłuką je przez np 20 w ten sam sposób. A już GM to na pewno ;) Okazuje się, że roczniki 92+ mają otwory symetrycznie i takie można kupić ale starsze mają otwory asymetrycznie i takich ni chu chu. Jest to co najmniej dziwne, bo np cewka zapłonowa w tym aucie pasuje od wielu innych GMów i to nawet współczesnych.

Awatar użytkownika

duch_gdansk
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2013, 10:28
Samochód: Camaro 86, Camaro 87
Skąd: Gdańsk

Re: Guma stabilizatora - Trans Sport

Post autor: duch_gdansk »

Ja miałem 94 czy tam 95 i też takie asymetryczne, ale kto i co tam na przestrzeni lat nakombinował to tego już nikt się nie dowie ;)
Camaro 86 SC , Camaro 87 SC GMC Vandura 3500 6,5d 94

ODPOWIEDZ