Pontiac

Pontiac
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Pontiac

Post autor: Taurus_GL »

Pontiac
Oto na co natknalem sie ostatnio na szrocie. Oryginalny Pontiac, przypuszczam, ze jeszcze ze schylku lat 50 na szrocie :evil: :!: Dla mnie jako dla milosnika amerykanow, normalnie az krew buzuje :evil: Zeby tak zbeszczescic amerykanskiego krazownika, oryginalnego rekina. Przeciez to barbarzynstwo :cry: Zgodzicie sie chyba ze mna, ze te samochody sa piekne w kazdym calu, sa po prostu dzielami sztuki. Kazdy detal zostal dopracowany w najdrobniejszych szczegolach, nawet na pedalach ma chromowane wstawki z napisami BRAKE i POWER :!: Nie to, co nowoczesne samochody z chromowanym plastikiem, coraz bardziej zwarte w budowie, z poprzecznie umieszczonymi silnikami. Pod maska takiej limuzyny przewaznie znajdziemy osemke i jeszcze jest miejsca jak w trumnie. Sam zderzak nie osmielam sie w ogole zgadywac ile moze wazyc ale wyglada potezniej niz ten od Stara czy Gazika. Taki samochod jak nawet przy cofaniu wjechal na jakis slupek czy ciensze drzewo to kosil slupek :mrgreen: Jedno, co mnie zastanawia, to jak on sie tyle lat uchowal w oryginalnym lakierze, bo przeciez ludzie juz nie jezdza takimi normalnie do pracy. Nawet na zlomie jak sie zobaczy cos takiego raz na jakis czas to wyglada egzotycznie. Odkad jestem w Chicago juz 2,5 roku to takie amerykanskie limuzyny z lat 50-60 widzialem normalnie na ulicy moze z 10-15 razy, zwykle w rekach starszego pana, albo tez jako reklamy pod warsztatami, CPN-ami itd. Ten raczej nie byl tez u kolekcjonera, bo wyladowal na zlomie :cry: Skad on sie tam wzial? Na tylnej klapie mial jeszcze oryginalna kalkomanie dilera BURBANK AUTOSALES, ciekawe czy jeszcze zyje pierwszy wlasciciel :?:
Szkoda :roll: :cry:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zawsze mozecie liczyc na ciekawe fotorelacje :shock:
Pzdrawiam
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek


cofi7
Posty: 219
Rejestracja: 11 paź 2006, 21:28
Skąd: Zamość

Post autor: cofi7 »

no niezle, nie pierdziela sie z autami ci amerykanie
Ford Taurus 3.0V6 1988
Chrysler Intrepid 3.3V6 1994

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Post autor: GAZDA »

taki pontiac, ino starszy, miał to być mój pierwszy wózek, '55 pontiac catalina, straszny złom, ale był piękny, czerwono-biały, rodzice wybili mi ten pomysł z głowy, dobrze że go nie kupiłem, bo bym nie pojeździł, ale za to zbankrutował, auto było tak przerdzewiałe, progów już całkiem nie było, a silnik strasznie kopcił... ale i tak mi szkoda było :cry:

Awatar użytkownika

Maly#99
Posty: 606
Rejestracja: 11 paź 2006, 12:45
Skąd: Tarnobrzeg/ Kraków

Post autor: Maly#99 »

mi sie od zawsze marzył cadi eldorado bez dachu ten z 69roku 8-)
Ford Taurus `96 LX 24V V6 Duratec
Pozdrawiam
Obrazek


Aandrzej3
Posty: 54
Rejestracja: 11 paź 2006, 18:31
Skąd: mazowieckie

Post autor: Aandrzej3 »

Szkoda że aby takie auto doprowadzić do stanu idealnego potrzeba mase kasy .Znajomy kończy Lincolna Continentala 58r,koszt około 120000 złoty .A kupił go w stanach za 700 dolarów. :shock:

Awatar użytkownika

Maly#99
Posty: 606
Rejestracja: 11 paź 2006, 12:45
Skąd: Tarnobrzeg/ Kraków

Post autor: Maly#99 »

jedyne co nam pozostaje to emigracja :mrgreen:
Ford Taurus `96 LX 24V V6 Duratec
Pozdrawiam
Obrazek

ODPOWIEDZ