91 Grand Prix 3100

Pontiac
ODPOWIEDZ

Topic author
piotrekzet

91 Grand Prix 3100

Post autor: piotrekzet »

1991, 3100, oczywiście automat i V6 :) Ten tyłem to mojego kumpla, identyczny, róznica jest tak, że mój ma gaz za to jego ma pasy na drzwiach. Nie odsuwane, tylko mocowane, ściągają się w boczek drzwi i dołem już klasycznie. Skrzynia 5 stopniowa, zrywniejszy od taurusa i szybszy. Ja jechałem jakieś 175-180 km/h w 4 osoby. Kumpel swoim d0ciągnął chyba do 200.

20 Gru 2010 Edycja moderatora: do tytułu wątku dodano rok i pojemność silnika
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Grand Prix

Post autor: RadAg! »

Ale to jest jednak mniejsze auto od Byka i chyba troche mniej, ze tak sie wyraze, luksusowe...co?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


jmichlicki
Posty: 313
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:48
Samochód: Ford Taurus 1999, GMC Suburban 6,5 TD 1994
Skąd: Torun

Re: Grand Prix

Post autor: jmichlicki »

mialem odpowiednik grand prix czyli buick regal z tego samego roku i tez 3,1 . zrywniejszy od taurusa (160 koni chyba|) wielka zalaeta czyli overdrive. w trasie z londynu zszedl mi ponizej 9 litrow a czesto lecialem 150. tez mialem pasy mocowane do drzwi , ktorych nie da sie zblokowac szarpaniem (myslalem , ze popsute). jesli chodzi o luksus :) to przynajmniej buick to wyzsza klasa lub co najmniej rownorzedna (wynalazki typu ABS potrafia doprowadzic do pasji :) ) . niestety podobnie jak taurus auto grzeszy przednim napedem.


Topic author
piotrekzet

Re: Grand Prix

Post autor: piotrekzet »

Na długość taki sam, wydaje mi się trochę węższy od byczka. Mniej trwałe plastiki, zwłaszcza przełączniki elektrycznych szyb. I to, co mnie trochę wkurza, że nie mam wyczucia gdzie się kończy :) Śmieszne wycieraczki, wycierają symetrycznie :) Zaletą są kontrolki ciśnienia oleju i naładowania akumulatora.


Topic author
Gryzli

Re: Grand Prix

Post autor: Gryzli »

RadAg! pisze:Ale to jest jednak mniejsze auto od Byka i chyba troche mniej, ze tak sie wyraze, luksusowe...co?
Nie no, jest super! Jezdzilem Coupe 3,1 SE 5 latek :cool: Audio Ac Delco 6 glosnikow dzialalo zajefajnie :) Fotele wyprofilowane super no i... 5 lat samo za siebie mowi... ja mialem dwu kolorowa tapicerke i deske - przod mialem ciut inny niz ten na zdjeciu kolegi (troche inny zdezak) teraz mam Jeepa 04' a Ponti byl 91' i komfort po za CD i skora bym rzekl porownywalny - Ponti o wiele lepiej w zakrety wchodzil ale zmora jego to byly hamulce :shoot:


Topic author
piotrekzet

Re: Grand Prix

Post autor: piotrekzet »

Fakt, hamulce nie powalają, za to wspomaganie chodzi ciężej niż w byczku ;) Ja mam jednokolorową tapicerkę, taki jasny brąz czy ciemny beż... A Ty miałeś pewnie w dwóch szarościach? Kumpel (na fotce tyłem) ma właśnie takiego.


Topic author
Gryzli

Re: Grand Prix

Post autor: Gryzli »

Tak... 2 odcienie szarosci :cool:
Hamulce mialem ABS IV generacji z pompa elektryczna - wiem ze byly jeszcze bez ABS i te miale hamulce zadowalajace... Bo w tym moim systemie ciagle zbiorniczek cisnienia pekal :sad:
Ja mialem fabryczne tlumiki sportowe - ryczal az milo :cool: Niektorzy mysleli, ze mam V8 :viva:


Topic author
piotrekzet

Re: Grand Prix

Post autor: piotrekzet »

Ja mam bez ABS, kumpel z ABS ale co i rusz ma jakiś problem. Niemniej jednak mogłyby być lepsze te hebelki...
A kierownice ze sterowaniem radia miałeś czy taką "gołą"? :)
Tłumik mam wymieniony, ale nie na sportowy :D


Topic author
Gryzli

Re: Grand Prix

Post autor: Gryzli »

Kiere mialem wypasiona :cool:
A co do wydechu to ja mialem od silnika tylko kat, a pozniej dlugo nic i rura rozchodzila sie na dwa sportowe - fajnie bulgotal :)


Topic author
Gryzli

Re: Grand Prix

Post autor: Gryzli »

Choc troche juz minelo latek jak go mialem, to wciaz milo go wspominam i troche rzal, ze go nie zostawilem - teraz mial bym pieknego pelnoletniego klasyka :D

ODPOWIEDZ