'98 Oldsmobile Aurora

Oldsmobile
Awatar użytkownika

Topic author
71Corvette454
Posty: 1423
Rejestracja: 10 paź 2010, 19:43
Samochód: Obecnie Volvo 850 :D
Skąd: Kanie

'98 Oldsmobile Aurora

Post autor: 71Corvette454 »

No może bym się WRESZCIE pochwalił ;)

Jako że ja nie umiem krótko, będzie cała opowieść :D

No więc jak pewnie wiecie, strasznie lubię swojego Cadillaca. Jednakowoż wszystko co mi się w nim podoba jest fajne, dlatego że jest podobne do Aurory ;) Jakiś czas temu jak wyszedłem z pracy po dość ciężkim dniu i z perspektywą raczej długiej próby (bo następnego dnia miałem grać koncert), stoję sobie rozumiecie na przystanku, czekając na tramwaj, a tu znienacka ten charakterystyczny pomruk - patrzę, no i to była oczywiście Aurora :cool: Zresztą ta jasnoniebieska na dużych felgach, która była ze 2 lata temu na sprzedaż za jakieś kosmiczne pieniądze (chyba ze 25k :shock: ). No i wtedy sobie pomyślałem, że tyle pieniędzy ładuję w tego Cadillaca, tylko dlatego, że jest podobny do Aurory, to może bym sobie zamiast tego w końcu kupił prawdziwą Aurorę! Wchodzę więc na otomoto i była akurat jedna, w dodatku w Warszawie i w dobrej cenie (8k). Zadzwoniłem od razu do właściciela, gadaliśmy chyba z pół godziny, okazało się, że to jest już jego czwarta i on jest w ogóle raczej bogaty, bo poza Aurorą ma jeszcze 13 innych aut. Wyglądało na to, że faktycznie może być w dobrym stanie, poza tym dokładał dużo części. W tym momencie jednak włączyło mi się myślenie zdroworozsądkowe: "Nie kupuj Aurory, dopóki nie sprzedasz Cadillaca - przecież nie masz nawet miejsca na dwa auta". Postanowiłem więc, że dopóki Cadillac się nie sprzeda, nic nie kupuję.

Minęło kilka dni, nikt nie chciał kupić mojego samochodu - miałem tylko dwóch potencjalnych zainteresowanych, ale nie bardzo zdecydowanych, stwierdziłem więc, że czas machnąć ręką - skoro jest okazja kupienia naprawdę ładnej Aurory, to trzeba to zrobić i już. Dzwonię więc jeszcze raz - nie odbiera. Spróbowałem później - to samo... Następnego dnia dostałem SMSa: "Witam, wczoraj sprzedałem Aurore."

:medit:

:sad:

No aż wrzuciłem to na fejsa z tej rozpaczy!

Ale :keep: Wtedy zaczęły się dziać niesamowite rzeczy :) Zacznę może od tego, że parę dni wcześniej jedna dziewczyna z mojej szkoły muzycznej napisała na szkolnej grupie, że w Bielsku-Białej będzie Bobby McFerrin i Chick Corea i zagrają koncert i może ktoś chciałby ją tam zawieźć samochodem. Jako że ci goście są po prostu REWELACYJNI, szybko się dogadaliśmy, że biorę Cadillaca i jedziemy jeszcze z jednym kolegą też z tej szkoły.

Wracając do momentu kiedy dowiedziałem się, że Aurora już sprzedana - wszedłem tego dnia jeszcze raz na otomoto i akurat pojawiła się druga... W dodatku wyglądała jakoś znajomo - '98, Diamond White, z szyberdachem... Zaraz skojarzyłem, że dokładnie taką miał Piotrek Szkuta - gość, który mnie zwerbował z forum Aurorowego do AECC, skąd Radek mnie przyciągnął tutaj :) Był tylko jeden kłopot - Piotrek mieszka w Katowicach, a ja pośród wszystkich moich obecnych aktywności po prostu nie mam czasu tam pojechać, żeby obejrzeć auto. No ale przypomniałem sobie właśnie o tym koncercie - przecież Katowice są po drodze do Bielska-Białej! Wpadłem więc na genialny pomysł, żeby pojechać do Katowic pociągiem, tam kupić Aurorę i nią się dalej wybrać na koncert i z powrotem do domu :D Na szczęście moi towarzysze się zgodzili :viva: To było bardzo miłe z ich strony, bo oznaczało, że możemy się spóźnić na koncert - i faktycznie się zresztą spóźniliśmy parę minut.

No więc już nie przedłużając, pojechaliśmy, kupiłem Aurorę, wróciliśmy nią do Warszawy, jest rewelacyjna!!! :viva: Autentycznie tu jakiś Palec Boży był w tym wszystkim, bo pewniejsze źródło Aurory niż Piotrek to ciężko by było w Polsce znaleźć :)

No i muszę Wam powiedzieć, że jednak bardziej się ten samochód różni od Cadillaca niż się spodziewałem - po pierwsze widać, że jest o generację starszy, brzmi bez porównania lepiej (jak dojeżdżaliśmy do Bielska to był taki długi zjazd, a na dole światła - jak przy 90 zredukowałem na dwójkę to na wyhamowaniu był taki nascar, że sobie nie wyobrażacie :cool: ). Poza tym jest zauważalnie niższa, znacznie znacznie większa w środku, znacznie bardziej przeszklona, dzięki czemu jest tak ładnie jasno, ma faktycznie miękkie fotele, jak ją otworzę z kluczyka, to mi oświetla drogę (Cadillac np. nie), ma doświetlanie zakrętów i DRL (Cadillac tego też nie ma, ale w amerykańskich było jedno i drugie) i właściwie to wydaje się nawet szybsza, przy czym trzeba tu podkreślić to "wydaje się", bo to tylko za sprawą większego przełożenia (3,71 vs 3,11), lepszego dźwięku silnika i (co mnie bardzo zdziwiło) znacznie szybszej reakcji skrzyni na gaz - w Cadillacu trzeba czekać na redukcję nawet ze 2 sekundy, a tu jest praktycznie natychmiastowa!

Mam nawet kilka zdjęć :) Wybaczcie, że nie wrzucam bezpośrednio na forum, ale ostatnio naprawdę cierpię na niedobór czasu :P
https://www.dropbox.com/sh/h4q9qaik1in1 ... n=56924640" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedane:
'99 Cadillac Seville SLS (L37 swap)
'98 Oldsmobile Aurora Autobahn
'93 Pontiac Trans Sport SE 3.8

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: '98 Oldsmobile Aurora

Post autor: RadAg! »

Fantastyczna opowieść. Cieszę się Łukaszu, że masz w końcu Aurorę. Caddy był fajny ale sam wiesz... był raczej na zasadzie "jak się nie ma co się lub ..." ;)
Mam nadzieję, że znajdziesz czasem troszkę czasu na update'y. Oczywiście życzę bezawaryjnej jazdy i jak najtańszego paliwa :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


MichaŁ
Posty: 3048
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:04
Samochód: brak amcara
Skąd: Bierutów, dolnośląskie/opolskie

Re: '98 Oldsmobile Aurora

Post autor: MichaŁ »

Gratulacje Łukasz :)
Cadziaka w końcu ktoś kupił ?
Były:
1991 Chevrolet Caprice Classic 5.0 V8
2007 Chevrolet Express CargoVan 4.8 V8
1993 Cadillac Fleetwood 5.7 V8
2005 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1997 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 Chrysler Voyager LE 3.0V6
2000 Chevy Tahoe LT 5.3 V8 Vortec
1986 Mercury Grand Marquis 5.0 V8
1993 Chrysler Le Baron Cabrio 3.0 V6
1996 Chrysler Voyager LE 3.3 V6
1990 GMC Vandura 5.7 V8 Explorer
2000 Chevrolet Impala 3.4 V6
1998 Chevrolet Blazer LT 4.3 V6
1989 Plymouth Grand Voyager SE 3.0 V6
2000 Chrysler 300M 3.5 V6
1999 Chrysler Town&Country Limited 3.8 V6
1999 Chrysler Grand Voyager LX 3.3 V6


Azariasz
Posty: 47
Rejestracja: 12 sty 2015, 09:46
Samochód: Seville STS 1994
Skąd: Kraków

Re: '98 Oldsmobile Aurora

Post autor: Azariasz »

Gratuluję Aurory, magiczny samochód - zdecydowanie coraz bardziej rozważany przeze mnie.
A Caddy został?

Awatar użytkownika

EdMar79
Posty: 204
Rejestracja: 05 lis 2013, 19:07
Samochód: Aurora 4.0 V8 '95 Jeep GC 5.7 HEMI '05
Skąd: Legionowo
Kontakt:

Re: '98 Oldsmobile Aurora

Post autor: EdMar79 »

No to super... Teraz trzeba zrobic spota ;)
Zachorowałam na amcary, ale dobrze mi z tym ;)
Aurora 4.0 V8 '95
Jeep GC 5.7 HEMI '05

Awatar użytkownika

Topic author
71Corvette454
Posty: 1423
Rejestracja: 10 paź 2010, 19:43
Samochód: Obecnie Volvo 850 :D
Skąd: Kanie

Re: '98 Oldsmobile Aurora

Post autor: 71Corvette454 »

Dzięki chłopaki :) Faktycznie Aurora jest dużo fajniejsza od Cadillaca! W końcu nikt go nie kupił, więc póki co mam dwa - plus tego jest taki, że jak wychodzę z domu, to mogę sobie popatrzeć na zaparkowanego pod nim Cadillaca (bo garaż mam tylko jeden) :D Ale Caddy nadal jest na sprzedaż, gdyby ktoś chciał :)

Co jakiś czas pewnie update będę wrzucał :)

Spota koniecznie!

A i dzięki Radku za zdjęcia :)
Sprzedane:
'99 Cadillac Seville SLS (L37 swap)
'98 Oldsmobile Aurora Autobahn
'93 Pontiac Trans Sport SE 3.8

Awatar użytkownika

EdMar79
Posty: 204
Rejestracja: 05 lis 2013, 19:07
Samochód: Aurora 4.0 V8 '95 Jeep GC 5.7 HEMI '05
Skąd: Legionowo
Kontakt:

Re: '98 Oldsmobile Aurora

Post autor: EdMar79 »

Jak coś to ja w piątek mam wieczór wolny :)
Zachorowałam na amcary, ale dobrze mi z tym ;)
Aurora 4.0 V8 '95
Jeep GC 5.7 HEMI '05

Awatar użytkownika

Topic author
71Corvette454
Posty: 1423
Rejestracja: 10 paź 2010, 19:43
Samochód: Obecnie Volvo 850 :D
Skąd: Kanie

Re: '98 Oldsmobile Aurora

Post autor: 71Corvette454 »

Hm, ja bym wolał szczerze mówiąc wcześniej, bo piątek mam cały wolny, a w sobotę od rana arbeit - ale to może jakoś po południu? :)
Sprzedane:
'99 Cadillac Seville SLS (L37 swap)
'98 Oldsmobile Aurora Autobahn
'93 Pontiac Trans Sport SE 3.8

Awatar użytkownika

EdMar79
Posty: 204
Rejestracja: 05 lis 2013, 19:07
Samochód: Aurora 4.0 V8 '95 Jeep GC 5.7 HEMI '05
Skąd: Legionowo
Kontakt:

Re: '98 Oldsmobile Aurora

Post autor: EdMar79 »

W tygodniu to nie dam rady, chyba ze w następnym.
Tak wiec Łukasz jak chcesz, moze ktos jeszcze sie dołączy.
Zachorowałam na amcary, ale dobrze mi z tym ;)
Aurora 4.0 V8 '95
Jeep GC 5.7 HEMI '05

Awatar użytkownika

Topic author
71Corvette454
Posty: 1423
Rejestracja: 10 paź 2010, 19:43
Samochód: Obecnie Volvo 850 :D
Skąd: Kanie

Re: '98 Oldsmobile Aurora

Post autor: 71Corvette454 »

Hm, no to może w przyszłym faktycznie - jakoś pomyślimy ;)
Sprzedane:
'99 Cadillac Seville SLS (L37 swap)
'98 Oldsmobile Aurora Autobahn
'93 Pontiac Trans Sport SE 3.8

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: '98 Oldsmobile Aurora

Post autor: KARLone »

Gratulacje. :) ty na prawdę masz fioła na punkcie tego modelu

Awatar użytkownika

Topic author
71Corvette454
Posty: 1423
Rejestracja: 10 paź 2010, 19:43
Samochód: Obecnie Volvo 850 :D
Skąd: Kanie

Re: '98 Oldsmobile Aurora

Post autor: 71Corvette454 »

Ano nie da się ukryć :D
Sprzedane:
'99 Cadillac Seville SLS (L37 swap)
'98 Oldsmobile Aurora Autobahn
'93 Pontiac Trans Sport SE 3.8

Awatar użytkownika

xKornik
Posty: 255
Rejestracja: 28 cze 2013, 22:48
Samochód: Chevrolet Tahoe 2001 (5,3 V8)
Skąd: Radzyń Podlaski

Re: '98 Oldsmobile Aurora

Post autor: xKornik »

Gratuluję Aurory. Piękna


piotrekzet

Re: '98 Oldsmobile Aurora

Post autor: piotrekzet »

Gratki, fajny ten samochodzik, chociaż zupełnie nic o nim nie wiem :)
Jak to mówią - szerokości :)

Awatar użytkownika

Topic author
71Corvette454
Posty: 1423
Rejestracja: 10 paź 2010, 19:43
Samochód: Obecnie Volvo 850 :D
Skąd: Kanie

Re: '98 Oldsmobile Aurora

Post autor: 71Corvette454 »

Dzięki panowie :) W tym tygodniu wreszcie udało mi się ją przerejestrować (urząd czynny do 16, to weź tu przyjdź :P), a przedwczoraj byłem nad morzem :) Zapodam jedną fotkę póki co - ładnie widać, że to Diamond White, a nie tam jakiś zwykły White :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Sprzedane:
'99 Cadillac Seville SLS (L37 swap)
'98 Oldsmobile Aurora Autobahn
'93 Pontiac Trans Sport SE 3.8

ODPOWIEDZ