Ford Thunderbird

Ford

Topic author
piotrekzet

Re: Ford Thunderbird

Post autor: piotrekzet »

Teraz nie zrobię bo ciemno :)
Na Allegro są przejściówki, jak wpiszecie Ford OBD to zobaczycie :) taki trapezowaty kształt, chyba na 6 pinów, na pewno to, bo innych nie ma :) Mam jeszcze pod maską od ABS, dokładnie taka sama wtyczka :)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Ford Thunderbird

Post autor: RadAg! »

OBD i OBD2 to inne systemy i gniazdka. Ty masz OBD2 :)

http://www.obdii.com/connector.html
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
piotrekzet

Re: Ford Thunderbird

Post autor: piotrekzet »

Nie mam obd2!!!!!!!! :( Przypuszczam, ze Ford olał to w ostatnim roku produkcji T-birda, a wcześniej nie miał takiego obowiązku.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Ford Thunderbird

Post autor: RadAg! »

piotrekzet pisze:Nie mam obd2!!!!!!!! :( Przypuszczam, ze Ford olał to w ostatnim roku produkcji T-birda, a wcześniej nie miał takiego obowiązku.
Stawiam flaszke dobrego czerwonego wina ze piszesz glupoty :D

Ford nie mogl tego olac bo od 1996 roku wszystkie auta w USA musialy miec a jak wiemy wiekszosc aut miala OBD2 juz wczesniej. Bez OBD2 auto nie zostalo by dopuszczone do sprzedazy.

A tu z neta:

Hi!!

The OBD Diagnostic Link Connector is located in front seating area, passenger side, under dash, above kick panel, mounted rear of glove compartment.

http://www.fixya.com/cars/t4642857-searching_obd_2_port

Przetlumaczyc? :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
piotrekzet

Re: Ford Thunderbird

Post autor: piotrekzet »

RadAg! pisze:
piotrekzet pisze:Nie mam obd2!!!!!!!! :( Przypuszczam, ze Ford olał to w ostatnim roku produkcji T-birda, a wcześniej nie miał takiego obowiązku.
Stawiam flaszke dobrego czerwonego wina ze piszesz glupoty :D

Ford nie mogl tego olac bo od 1996 roku wszystkie auta w USA musialy miec a jak wiemy wiekszosc aut miala OBD2 juz wczesniej. Bez OBD2 auto nie zostalo by dopuszczone do sprzedazy.

A tu z neta:

Hi!!

The OBD Diagnostic Link Connector is located in front seating area, passenger side, under dash, above kick panel, mounted rear of glove compartment.

http://www.fixya.com/cars/t4642857-searching_obd_2_port

Przetlumaczyc? :)
Przywieź na zlot czerwone wytrawne, może być Egri Bikaver ;)
Poza tym czuję potrzebę sprostowania - od stycznia 1997 miał taki obowiązek :) Po drugie, zmuszasz mnie do tego, żebym again rozbebeszył schowek, zrobił foto i załączył :) Bo dokładnie tam mam coś innego :)


Topic author
piotrekzet

Re: Ford Thunderbird

Post autor: piotrekzet »

No i......? :D
Czerwone wino smakuje mi ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Topic author
piotrekzet

Re: Ford Thunderbird

Post autor: piotrekzet »

Oczywiście można stworzyć teorię spiskową, że robiłem fotki z taurusa.... ;) Ale tam mam pod maską :)
Albo, że mam starszego T-birda, ale deska rozdzielcza temu przeczy - co oczywiście też można obalić, bo ktoś mógł zmienić... Tylko po co tyle zachodu dla jednego OBD? ;)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Ford Thunderbird

Post autor: RadAg! »

Sprawdz po VIN-ie ktory masz rocznik, moze cos jest namieszane. Zdjecia kiepskiej jakosci, nic nie widac. Wino przywioze na zlot i wypije sobie jak znajde to OBD2 u ciebie :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
piotrekzet

Re: Ford Thunderbird

Post autor: piotrekzet »

Sam Ci postawię wino jak znajdziesz obd2 u mnie :D
Zaraz powiesz, że fotki photoshopem obrobiłem...;)
A są niewyraźne, bo jak zrobiłem wyraźne to kazałeś mi zmniejszyć, a miałem takie ładne 1024x1280 z mojego okropnego telefonu, mimo że ustawiłem średnią jakość :P
Ale VIN sprawdzę, tylko nigdy mi się nie chce ;)


Topic author
piotrekzet

Re: Ford Thunderbird

Post autor: piotrekzet »

W końcu dojrzałem do napisania tego postu. Dokładbie tydzień temu tbird oddał ostatnią przysługę 30 km od Kielc, ratując życie dwóch osób, niestety kosztem przekoszonej budy, urwanego wachacza z tyłu, urwanych tłumików, skasowanego przedniego zderzaka, pogubionych lamp z przodu, rozbitej prawej z tyłu i nadszarpniętego zderzaka z tyłu oraz kilku innych uszkodzeń, w tym złamanego fotela kierowcy. Po oględzinach doszedłem do wniosku, że przyczyną lądowania w rowie po przeciwnej stronie ulicy był urwany drążek kierownicy.
Tytułem podsumowania - jestem pewien, że jadąc eurogównem do tej pory wygrzebywano by zwłoki dwóch osób z bagażnika. Gdy wysiadaliśmy z niego to ludzie, którzy widzieli ten wypadek nie wierzyli, że praktycznie nic poważnego nam się nie stało.
Silnik, skrzynia, wał, tylny most - nadal sprawne.
Szukam tbirda z roczników 1993-1997, może być sprowadzony, bez przeglądu, ubezpieczenia itp. Byle w atrakcyjnej cenie.
Mam sporo fotek, ale z racji tego, że mogę wrzucać do 1MB to musicie obejść się smakiem :P


Topic author
piotrekzet

Re: Ford Thunderbird

Post autor: piotrekzet »

Jeszcze jedno - bez LPG :) Nie chce mi się zaczynać od przekładania silnika :)

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Ford Thunderbird

Post autor: cezar62 »

Szkoda Birda, ale biorąc pod uwagę fakt ratowania życia, cieszmy się!
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6


Topic author
piotrekzet

Re: Ford Thunderbird

Post autor: piotrekzet »

Amen! :)
Tbird już ściągnięty do domu, więc przynajmniej mam go pod ręką. Z wszystkich kosztów najtaniej wyszedł mandat - 220 PLN i 6 punktów. Laweta do Kielc (duża) 450, laweta z Wawy do Kielc i z powrotem do Wawy 800. Mam namiar na tę drugą lawetę, naprawde polecam w razie problemów.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Ford Thunderbird

Post autor: RadAg! »

Rozumiem, że nie uderzyłeś w inne auto, po prostu wjechałeś do rowu? Współczuje. Sam miałem wypadek swoją Vic i mimo, że wiedziałem zawsze, że to pancerne auto to wtedy, faktycznie się o tym przekonałem. Szkoda że nie przysługuje ci żadne ubezpieczenie bo jednak reanimacja, czy zakup innego auta, to zawsze spory, no i niespodziewany, koszt.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
piotrekzet

Re: Ford Thunderbird

Post autor: piotrekzet »

Nie uderzyłem w nikogo, ale nie powiedziałbym, że "po prostu" wjechałem do rowu. Przeleciałem w poprzek drogi, przez dwa swoje pasy i jeden w przeciwnym kierunku, część odcinka pokonując tyłem, część przodem, tuż przed rowem zawijając o 180 stopni i wjeżdżając w niego tyłem, lekko po skosie. Zaorałem jakieś 20 metrów rowu bokiem i w końcu się zatrzymałem. A wszystko przy ok. 70 km/h.
Pancerne auto - tego słowa mi brakowało.
Niespodziewane wydatki to nie jest coś, na co byłem przygotowany, ale tak jak pisałem wcześniej - na szczęście nic się nikomu nie stało. Jakbym trafił kogoś jadącego z przeciwka, to o ile nie byłby to TIR, to pewnie miałbym kogoś na sumieniu. No poleciałem jak taran i to chyba najtrafniejsze określenie.

ODPOWIEDZ