t-bird skrzynia

Ford
ODPOWIEDZ

Topic author
piotrekzet

t-bird skrzynia

Post autor: piotrekzet »

Czołgiem! :D
Od jakiegoś czasu błyska mi kontrolka OD off. Olej i filtr wymieniony, jakieś pomysły? Sorry, że tak bez dłuższych wstępów, ale od jakiegoś czasu moje życie dzieli się na podróż do pracy, pracę, podróż z pracy i sen, w sumie te 5 godzin dziennie jest mi potrzebne...
Wracając do tematu - nie działało mi podświetlenie OD off przy wyłączaniu OD, żarówka okazała się być OK, bo - jak wspomniałem - teraz mruga. Podłączyłem taki gadżecik pod deskę rozdzielczą, pokazuje mi chwilowe i średnie spalanie, czas na Madagaskarze, temperaturę powierzchni Słońca itp, ale nie sądzę aby to miało wpływ... W necie znalazłem info, że może to być wtyczka przy skrzyni - super, tylko że są cztery, z czego dostęp do dwóch jet co najmniej dyskusyjny. Jeśli ktoś ma pomysł, która to wtyczka to jestem skłonny połamać sobie dłonie w trzech miejscach i wypiąć nawet tą najmniej dostępną...
Pozdrowionka dla brygady :)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: t-bird skrzynia

Post autor: RadAg! »

Piotrek ale czy tylko kontrolka ci wariuje czy jak masz skrzynie na 4 biegu i zapala ci się kontrolka OD OFF to zrzuca na trójkę. Nie wiem czy masz problem ze skrzynią czy tylko z tą kontrolką?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: t-bird skrzynia

Post autor: KARLone »

przydałby się lepszy gadżecik albo lepsze oprogramowanie do gadżeciku - skrzynia też wyświetla ewentualne błędy


Topic author
piotrekzet

Re: t-bird skrzynia

Post autor: piotrekzet »

Moim zdaniem problem jest ze skrzynią, kontrolka włącza się po drugim biegu, przy wejsciu na trzeci. Nie znalazłem info, przy jakiej prędkości który bieg powinien mi się wpinać, Radek, może masz coś na ten temat?
Czasem odnoszę wrażenie, że się przymula, ale nie wiem czy przyczyną nie jest silnik, który ciągle ma fochy.
A gadżecik jest zupełnie inną historią i jest zajebiaszczy:)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: t-bird skrzynia

Post autor: RadAg! »

Takimi rzeczami steruje komputer. Muszę poszukać danych konkretnie dla t'birda. Daj mi trochę czasu. A nie czujesz sam kiedy sie biegi zmieniają?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


Topic author
piotrekzet

Re: t-bird skrzynia

Post autor: piotrekzet »

Radek, spokojnie, na przejażdżkę samochodem mam czas jedynie w weekendy...:)
Czuję, kiedy zmienia, ale nie mam się gdzie rozpędzić, więc na dobrą sprawę nie do końca jestem pewien, na którym biegu jadę...
Tak czy inaczej dzięki za odzew, bo już zaczynałem się rozglądać za solidną ścianą...
Anyway 3maj się ciepło:)


Topic author
piotrekzet

Re: t-bird skrzynia

Post autor: piotrekzet »

O matko, ta kontrolka mi świeci już ponad rok! Dopiero teraz sobie to uświadomiłem! :) I zrobiłem z tym około 10k km!:)
Przy okazji mały update - łożyska kół są bardzo interesującym elementem, zwłaszcza gdy kupi się takie do ABS, ale trochę innego. Koronka ze starego łożyska, butelka PET, opalarka i wszystko można dopasować.... :) Przepływomierz od taurusa 3.0 1992 sprawdza się w t-birdzie 4.6 1997, pod warunkiem, że posiadamy wtyczkę od 3.0, która w 4.6 jest trochę inna. Maglownica od taurusa 92, sable 90 czy taurusa 90 NIE pasuje do t-birda. Podobnie jest z pompą wspomagania.
Do t-birda 1997 można założyć aluminiowe felgi 15'. (w standardzie 16") ALE tylko od taurusa II gen, od I gen (takie pseudo szprychowe) są ciut za małe. I to chyba wszystko z ciekawostek serii "co i od czego pasuje do t-birda z ostatniego roku produkcji w starej budzie" ;)

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: t-bird skrzynia

Post autor: siwrelax »

Dużo rzeczy pasuje z Mark VIII, wiem, bo mam m.in. pompę wspomagania z Twojego modelu :)
A tak wracając do kontrolki... Dalej mruga, czy już świeci ciągle? Jeśli świeci ciągle i nadal masz 4 biegi, to tylko kontrolka. Po naciśnięciu przycisku OD off nie zrzuca niżej?
Innymi słowy - masz normalnie 4 biegi, a na żądanie trzy? To może być elektrozawór OD w skrzyni, albo kabelki, albo przycisk... W każdym wypadku pierdoła raczej łatwa do naprawy :)


Topic author
seba4x4

Re: t-bird skrzynia

Post autor: seba4x4 »

.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2018, 17:00 przez seba4x4, łącznie zmieniany 1 raz.


Topic author
piotrekzet

Re: t-bird skrzynia

Post autor: piotrekzet »

Siwrelax - mruga bez zmian, ale normalnie redukuje, OD działa, tylko wizualnie mnie drażni, bo, jak wspomniałem, mruga, bez względu na to, co namieszam. Z drugiej strony już się przyzwyczaiłem, tym bardziej, że dla kontrastu świeci ABS i kontrola trakcji :D
Seba 4x4 - obydwaj mamy w "starej budzie", widziałeś nowego, tfu, thunderbirda? To moało być nawiązanie do najstarszych, ale moim zdaniem jest beznadziejny :)


Topic author
seba4x4

Re: t-bird skrzynia

Post autor: seba4x4 »

.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2018, 17:00 przez seba4x4, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

kitt94
Posty: 560
Rejestracja: 24 wrz 2012, 20:44
Samochód: '94 ZJ 5.2; '90 Skylark 3.3; '89 Ford Taurus
Skąd:

Re: t-bird skrzynia

Post autor: kitt94 »

Kręci się taki po mejej okolicy, bodajże młody Mikiciuk nim jeździ. Jakoś nie przyjarzałem mu się dokładniej z bliska, może w końcu trzeba będzie.
Knight Rider. A shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist. Michael Knight, a young loner on a crusade to champion the cause of the innocent, the helpless, the powerless, in a world of criminals who operate above the law.

ODPOWIEDZ