1998 Ford Crown Victoria P73

Ford
ODPOWIEDZ

piotrekzet

Re: 1998 Ford Crown Victoria P73

Post autor: piotrekzet »

RadAg! pisze:
Piotrek, TAM NIE MA PIASTY. Weź to w końcu przyjmij, jako DOGMAT bo inaczej bede musiał przyjechać do Warszawy i spuścić ci łomot :D ;D


https://www.google.pl/search?q=axle+sha ... 40&bih=775" onclick="window.open(this.href);return false;
To na pewno piasta ;) To kiedy bedziesz w Wawie, może wreszcie się spikniemy na jakieś piwo? :D
A tak BTW, to dziwne coś na klucz, którego nie mam (tam gdzie powinna być nakrętka) - to jest rozkręcane czy to taki wynalazek do ustawienia wieloklinu?

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: 1998 Ford Crown Victoria P73

Post autor: RadAg! »

Nie :D
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


piotrekzet

Re: 1998 Ford Crown Victoria P73

Post autor: piotrekzet »

Nosz qwa, popis elokwencji :D

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: 1998 Ford Crown Victoria P73

Post autor: KARLone »

mmaciekk94 pisze:[...]

-auto czasem gaśnie, tak jakby falują obroty, szczególnie na wolnych telepie go troche (Pb i LPG to samo) jakieś sugetie? :)

-skrócone są śruby w piaście (ktoś założył dystanse do tych brzydkich felg i musiał je skrócić bo bym dystansu nie przykręcił, brakuje po za tym średnio po jedną szpilkę na koło) czy można jakoś wymienić/dolożyć brakujące szpilki czy cała piasta nowa musi być?

-i najgorsze, coś szumi z tyłu powyżej 30km/h. Nie jest to wycie (jak np w jeepach atak wyje) tylko szuranie takie raczej nie zależne od poziomy wciskania pedału gazu. Ponownie jakieś sugestie? :)

Wiem, że 1 i 3 pytanie to wróżenie z fusów trochę ale liczę na porady typu: "ja bym sprawdził to a potem to" bo nawet nie wiem jak ugryźć temat ;)
pierwsze: silnik krokowy do sprawdzenia - niesprawny nie zawsze wywala błąd. Raczej obstawiam coś z układem dolotu powietrza. Filtr powietrza, przepływomierz czy czysty i czy dobrze reaguje na zmiany przepływu

drugie i trzecie: szpilki chyba da się wymieniać, łożysk z przodu nie da się wymieniać i trzeba całą piastę zmieniać. Z tego co widziałem bez problemu można taką kupić na naszych portalach aukcyjnych. Z tyłu jest łożysko, które ma bieżnię po półosi, więc awaria łożyska powoduje sporo szkód. U mnie wyrobiło dziurę w moście. Ciekawe jest to, że nie miałem szumu tylko takie wibracje jak przy słabych oponach. Jako że byłem bezpośrednio po zmianie kół, więc założyłem błędnie, że musiałem odwrotnie zamontować koła. To był takie wibracje. Zakres naprawy: wymiana mostu, wymiana półosi i oczywiście łożysk. Awarii łożyska w dyfrze jeszcze nie miałem ale może warto sprawdzić czy się trzymają jeszcze kupy.

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: 1998 Ford Crown Victoria P73

Post autor: KARLone »

mmaciekk94 pisze:[...] Czy ktos wie w jakiej pozycji powinna byc wskazówka temperatury na desce bo u mnie podnosi sie tylko ok 2mm do góry ewentualnie skoczy jeszcze z 1mm w korku i spada.... W aucie piekarnik wiec termostat chyba odpada.
Sprawdź poziom płynu chłodzącego w zbiorniku. U mnie jak było za mało, to wskazówka długo się nie podnosiła.
To że nagrzewnica daje ciepło, nie znaczy że termostat jest sprawny. Równie dobrze niesprawny może być czujnik temperatury. Z tego coś się orientuję, mechanik mi napasował podobny czujnik od innego europejskiego auta i nie mam żadnych problemów. Szczegółów nie znam, wszystko działa jak należy. Wskazówka trochę poniżej połowy temperatury. Skaner OBDII i sprawdzisz czy czujnik hula. Termostat jak wykręcisz na zimnym i będzie trochę otwarty to też do zmiany.

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3289
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: 1998 Ford Crown Victoria P73

Post autor: cezar62 »

Przepraszam mmaciekk94, ja tu jeszcze muszę zaspamować.
Radek, jak będziesz jechał na ten łomot do Warszawy, to daj znać. Może bym też pojechał, popatrzeć ;)
Jest:
2008 Dodge Nitro 4.0 V6 R/T 4WD 256 KM

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6
2008 Jeep Compass Sport 2,4L


piotrekzet

Re: 1998 Ford Crown Victoria P73

Post autor: piotrekzet »

cezar62 pisze:Przepraszam mmaciekk94, ja tu jeszcze muszę zaspamować.
Radek, jak będziesz jechał na ten łomot do Warszawy, to daj znać. Może bym też pojechał, popatrzeć ;)
Dawaj, może we dwóch będziecie mieli jakieś szanse, żeby potem nie było, że byłem aż sam :D

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3289
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: 1998 Ford Crown Victoria P73

Post autor: cezar62 »

Głupi :P "popatrzeć" napisałem, "po-pa-trzeć"! Wierzę w Radka ;D
Jest:
2008 Dodge Nitro 4.0 V6 R/T 4WD 256 KM

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6
2008 Jeep Compass Sport 2,4L


piotrekzet

Re: 1998 Ford Crown Victoria P73

Post autor: piotrekzet »

Dlaczego chcesz trzeć popa? ;)
Ale tak BTW, zupelnie poważnie, zdałem celująco test na psychopatę :) Mina osoby, która mi robila ten test - bezcenna :) Podsumowując - wiara czyni cuda, ale wariaci są nieobliczalni :D

Awatar użytkownika

Topic author
mmaciekk94
Posty: 201
Rejestracja: 03 sty 2014, 13:05
Samochód: Ford Taurus LX 1996
Skąd: Mińsk Mazowiecki

Re: 1998 Ford Crown Victoria P73

Post autor: mmaciekk94 »

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika

Topic author
mmaciekk94
Posty: 201
Rejestracja: 03 sty 2014, 13:05
Samochód: Ford Taurus LX 1996
Skąd: Mińsk Mazowiecki

Re: 1998 Ford Crown Victoria P73

Post autor: mmaciekk94 »

felgi przyszły, swoją drogą smieszne są bo takie wklęsłe jakby do środka :) troche dziwnie zdjęcia zrobiłem:D

i pytanie za sto punktów czy można tymczasowo (zanim przyjdą mi nakrętki z kołnierzykami) przykręcić je na nakrętkach takich:
http://www.carid.com/ic/dorman/lug-nuts ... 67-1_6.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

czy lepiej nie ryzykować (poprostu wkurzają mnie te felgi które są obecnie i łyse opony)


piotrekzet

Re: 1998 Ford Crown Victoria P73

Post autor: piotrekzet »

A na czym ma polegać ryzyko? Jeśli masz takie nakrętki to śmiało zakładaj, od wszystkiego przesmaruj śruby towotem i luzik.
Fajne te felgi, ale najfajniejsza plakietka - przynajmniej wiadomo, że są stalowe, a nie, że leżały w pobliżu stali - gdyby tam było Made in China ;)

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: 1998 Ford Crown Victoria P73

Post autor: RadAg! »

Mam te nakrętki i szpilki do Crown Vic nadal ;)

Fele ciągnąłeś z RA kurierem?
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Topic author
mmaciekk94
Posty: 201
Rejestracja: 03 sty 2014, 13:05
Samochód: Ford Taurus LX 1996
Skąd: Mińsk Mazowiecki

Re: 1998 Ford Crown Victoria P73

Post autor: mmaciekk94 »

Felgi z ebay z USA. Zamówiłem je w tamtym tygodniu. Szybko przyszły. Radku, szpilki bede brał napewno ale nakrętki zamówiłem na ebay tez bo musza byc takie z kołnierzami zeby dekielek sie trzymał a mam obecnie dystanse przykręcone na takie nakrętki jak wysłałem zdjęcie (czyli nie z kołnierzami)

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: 1998 Ford Crown Victoria P73

Post autor: KARLone »

mmaciekk94 pisze:felgi przyszły, swoją drogą smieszne są bo takie wklęsłe jakby do środka :) troche dziwnie zdjęcia zrobiłem:D

i pytanie za sto punktów czy można tymczasowo (zanim przyjdą mi nakrętki z kołnierzykami) przykręcić je na nakrętkach takich:
http://www.carid.com/ic/dorman/lug-nuts ... 67-1_6.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

czy lepiej nie ryzykować (poprostu wkurzają mnie te felgi które są obecnie i łyse opony)
Wklesłe? To jest właśnie fajny oldskólowy styl. Szeroki rant na zewnątrz. :) Teraz już takich nie robią do obecnych modeli. Auto wygląda bardziej muskularnie.

ODPOWIEDZ