Mercon V

Ford
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Topic author
crownvictoriase
Posty: 340
Rejestracja: 01 kwie 2016, 14:00
Samochód: 2004 Ford Crown Victoria P71
Skąd: Sztokholm

Mercon V

Post autor: crownvictoriase »

Przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni biegów
Wiem ze zalecany jest Mercon V Motrocraft, googlujac znalazłem kilka Mercon V, czy one są równie dobre czy lepiej unikać taki zamienników?
2004 Ford Crown Victoria P71 aktualnie. Nie zamienię na inny samochód

Awatar użytkownika

emilianox
Posty: 428
Rejestracja: 05 mar 2015, 18:08
Samochód: Ford Explorer II '96 4.0 OHV V6
Skąd: Piotrków Trybunalski

Re: Mercon V

Post autor: emilianox »

To co lejesz ma się z książką zgadzać, marka oleum to już twoja sprawa co chcesz zalać do przekładni. Prawda jest taka że ilu kierowców tyle opini na temat olejów :) U mnie np w asb mam Castrola Dex III, a w silniku Amsoil syntetyk 10W30.
W amcarach nie liczy się spalania, to spalanie liczy pojemność twojego portfela... XD

Obecnie:
Ford Explorer II '96 4.0 V6

Ex:
Cadillac Seville '97 4.6 V8
Jeep Grand Cherokee I '96 5.2 V8

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Mercon V

Post autor: RadAg! »

Oleje silnikowe Valvoline są dobre. Nigdy nie lałem valvoline do skrzyni ale myślę że będzie git. Gdybyś jednak robił pełną wymianę z płukaniem skrzyni to bym zalał oryginalny Motorcraft.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

saint benji
Posty: 655
Rejestracja: 10 lut 2015, 12:39
Samochód: Ford Crown Victoria
Skąd: Warszawa

Re: Mercon V

Post autor: saint benji »

Moim zdaniem to walą w chuja z tym oryginalnym motorcraftem, który w USA kosztuje około 28 złotych za litr, a więc tyle, ile u nas valvoline. Z kolei valvo kosztuje tam około 23 złotych za litr. U nas motorcraft jest za około 60-70 zł/l, więc jak widać, główny koszt to koszty sprowadzenia i chyba hype. O ile tam można sobie pozwolić na droższy olej, o tyle u nas nie widzę sensu, zwłaszcza jeśli spełnione są specyfikacje.

Awatar użytkownika

siwrelax
Posty: 518
Rejestracja: 05 lip 2013, 23:21
Samochód: PTS '90
Skąd: Aktualnie: Hoge Hexel, NL

Re: Mercon V

Post autor: siwrelax »

Wymieniłeś juz? Ja lałem Ravenol, który wg producenta spełniał normę Mercon V. Tylko. Żadnych dextron atf+4 itp nie było wymienionych na opakowaniu. Inne, niby kompatybilne z Mercon jakiś mnie nie przekonały. Jednak cena to ok. 50zł/litr.

---
Wysłano z przenośnej maszyny cyfrowej zagranicznego producenta przy użyciu popularnego oprogramowania społecznościowego

ODPOWIEDZ