Ford Crown Victoria / Mercury Grand Marquis / Lincoln Town Car - pytania, odpowiedzi, tricki, lifehacki itp.

Ford
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Ford Crown Victoria / Mercury Grand Marquis / Lincoln Town Car - pytania, odpowiedzi, tricki, lifehacki itp.

Post autor: RadAg! »

crownvictoriase pisze: 02 mar 2017, 18:58
RadAg! pisze: 02 mar 2017, 17:35 Jest w zamku, tak samo jest z klapą bagażnika.
To znaczy gdzie w zamku? Jak to wyglada? Tam tez zaglądałem :)
Nie mam pojęcia. Karol jako elektryk pewnie się na tym zna ale moim zdaniem to może być w ogóle nie widoczne. Wystarczy przecież jakiś element w zamku który otwiera i zamyka obwód. Coś raczej co jest częścią konstrukcji więc raczej się nie psuje, raczej sprawdziłbym przewody elektryczne które są w drzwiach i prześledził.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

crownvictoriase
Posty: 340
Rejestracja: 01 kwie 2016, 14:00
Samochód: 2004 Ford Crown Victoria P71
Skąd: Sztokholm

Re: Ford Crown Victoria / Mercury Grand Marquis / Lincoln Town Car - pytania, odpowiedzi, tricki, lifehacki itp.

Post autor: crownvictoriase »

Tam musi być na jakiś docisk. Jak otworze inne drzwi z klamki jednocześnie trzymając drzwi żeby sie nie otworzyły to światło sie nie zapala, ale wystarczy, ze drzwi popuści sie 1-2 cm światło sie zapala
2004 Ford Crown Victoria P71 aktualnie. Nie zamienię na inny samochód

Awatar użytkownika

b182
Posty: 171
Rejestracja: 19 kwie 2012, 08:21
Samochód: 2003 Ford Taurus
Skąd: Gorlice

Re: Ford Crown Victoria / Mercury Grand Marquis / Lincoln Town Car - pytania, odpowiedzi, tricki, lifehacki itp.

Post autor: b182 »

Z innej beczki. Będe wymieniał świece w Lincolnie. Ostatnio sprawdzałem jak wyglądają i są zużyte mechanicznie. TJ. elektroda już nadpalona. Czy u was też są swiece takie jak na fotce?
Z takim krótkim gwintem? Pytam, bo szukając świec do swojego auta na allegro są również takie z gwintem na całej długości. Chyba że zdjęcia są tylko poglądowe a przyjdą i tak tego typu jak na fotce.

Kolejne pytanie. Co to za smar, jak się po polsku nazywa o którym często piszą na forach zagranicznych którym powinno się posmarować fajki cewek itp.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


JEDI_V

Re: Ford Crown Victoria / Mercury Grand Marquis / Lincoln Town Car - pytania, odpowiedzi, tricki, lifehacki itp.

Post autor: JEDI_V »

Swiece sciagnij sobie z RA, platyna kosztuje ok.2$, gdzie w PL placisz za taka sama od 25zl w gore.
Smar silikonowy.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Ford Crown Victoria / Mercury Grand Marquis / Lincoln Town Car - pytania, odpowiedzi, tricki, lifehacki itp.

Post autor: RadAg! »

Zastanawiam się od czego jest ten wątek ostatnio bo dyskusje tutaj prowadzone grubo odbiegają od tematu.

Długość gwintu nie ma znaczenia, tylko dystans między końcem świecy a jej kołnierzem, który uszczelnia otwór świecy i świeca się dalej nie wkręca. Chodzi o to aby świeca się wkręcała na odpowiednią głębokość. Czy to nagwintowana tylko w połowie czy na całym odcinku zawsze wkręci się do kołnierza.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Ford Crown Victoria / Mercury Grand Marquis / Lincoln Town Car - pytania, odpowiedzi, tricki, lifehacki itp.

Post autor: KARLone »

krańcówka otwarcia drzwi jest w samym zamku, ciężki temat, to trzeba zdemontować zamek, co przy nie ruszanych od dawna śrubach do łatwych zadań należeć nie będzie. Na początek proponuję zdemontować tapicerkę i przeczyścić styk biegnący do zamka, mógł zaruścieć ( chyba czarny kabelek z pojedynczym stykiem). Nie zgłębiałem tematu czy w razie awarii trzeba cały zamek wymieniać...

Mechanizm załączający światło w bagażniku jest zupełnie inny - przynajmniej u mnie - bo jest zainstalowany na klapie z lewej strony przy zawiasie. To taka mała czarna skrzyneczka, rozmiarów wtyczki jakich pełno w aucie.

Świeca pokazana na zdjęciu to świeca irydowa, najbadziej zaawansowana technicznie i najdroższych materiałów. Daje dobrą mocną iskrę i wystarcza na dłuższe przebiegi niż podwójna platyna. Ma ostrą elektrodę dzięki czemu iskra jest praktycznie taka sama przez cały czas użytkowania świecy. Dobra jest do gazu.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Ford Crown Victoria / Mercury Grand Marquis / Lincoln Town Car - pytania, odpowiedzi, tricki, lifehacki itp.

Post autor: RadAg! »

KARLone pisze: 03 mar 2017, 14:31 Mechanizm załączający światło w bagażniku jest zupełnie inny - przynajmniej u mnie - bo jest zainstalowany na klapie z lewej strony przy zawiasie. To taka mała czarna skrzyneczka, rozmiarów wtyczki jakich pełno w aucie.
Zrób zdjęcie.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

crownvictoriase
Posty: 340
Rejestracja: 01 kwie 2016, 14:00
Samochód: 2004 Ford Crown Victoria P71
Skąd: Sztokholm

Re: Ford Crown Victoria / Mercury Grand Marquis / Lincoln Town Car - pytania, odpowiedzi, tricki, lifehacki itp.

Post autor: crownvictoriase »

Dziekuje :)
2004 Ford Crown Victoria P71 aktualnie. Nie zamienię na inny samochód

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3658
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Ford Crown Victoria / Mercury Grand Marquis / Lincoln Town Car - pytania, odpowiedzi, tricki, lifehacki itp.

Post autor: KARLone »

RadAg! pisze: 03 mar 2017, 15:51
KARLone pisze: 03 mar 2017, 14:31 Mechanizm załączający światło w bagażniku jest zupełnie inny - przynajmniej u mnie - bo jest zainstalowany na klapie z lewej strony przy zawiasie. To taka mała czarna skrzyneczka, rozmiarów wtyczki jakich pełno w aucie.
Zrób zdjęcie.
znalazłem stare zdjęcie
odłącz wtyczkę to się przekonasz ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

b182
Posty: 171
Rejestracja: 19 kwie 2012, 08:21
Samochód: 2003 Ford Taurus
Skąd: Gorlice

Re: Ford Crown Victoria / Mercury Grand Marquis / Lincoln Town Car - pytania, odpowiedzi, tricki, lifehacki itp.

Post autor: b182 »

A ja wrócę jeszcze do olejów do Modulara. Wiem ze 5W20 lub 5W30. Ale czy to sa typowe oleje syntyetyczne czy jakies wynalazki 5w30 ale mineralne bądź połówki? (takie jak do np. chryslerów)


JEDI_V

Re: Ford Crown Victoria / Mercury Grand Marquis / Lincoln Town Car - pytania, odpowiedzi, tricki, lifehacki itp.

Post autor: JEDI_V »

5W20 lub 5W30 to specyfikacja i nie wazne jest czy full, semi czy mineral. Np. Petrocanada ma 5W30 od fulla do minerala.


Z Tatooine

Awatar użytkownika

saint benji
Posty: 655
Rejestracja: 10 lut 2015, 12:39
Samochód: Ford Crown Victoria
Skąd: Warszawa

Re: Ford Crown Victoria / Mercury Grand Marquis / Lincoln Town Car - pytania, odpowiedzi, tricki, lifehacki itp.

Post autor: saint benji »

Zalecany motorcraft 5w30 to synthetic blend, ale coś gdzieś kiedyś czytałem, że amerykańskie oleje, podobnie jak paliwa, są inaczej oznaczane i tam bazowe oleje są półsyntentyczne.

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12244
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Ford Crown Victoria / Mercury Grand Marquis / Lincoln Town Car - pytania, odpowiedzi, tricki, lifehacki itp.

Post autor: RadAg! »

full synthetic to olej w pełni syntetyczny
synthetic blend to olej blendowany czyli mieszany syntetyczny z mineralnym
mineral wiadomo co oznacza.
Oryginalny olej Motorcrafta 5W20 czy 5W30 to oleje full synthetic lub blendowane. W USA można dostać mineralne oleje 5W20 lub 5W30 co u nas w sumie jest ewenementem bo oleje o tej klasie są traktowane jako pełne syntetyki ale osobiście nie polecam. Zakupiłem kiedyć mineralny 5W20 z USA firmy Penzoil i nie byłem zadowolony, może to wina firmy , nie wiem ale lałbym pełen syntetyk jeśli mozesz lub olej mieszany, polecam Valvoline durablend, którego sam stosuję z powodzeniem od wielu lat.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

b182
Posty: 171
Rejestracja: 19 kwie 2012, 08:21
Samochód: 2003 Ford Taurus
Skąd: Gorlice

Re: Ford Crown Victoria / Mercury Grand Marquis / Lincoln Town Car - pytania, odpowiedzi, tricki, lifehacki itp.

Post autor: b182 »

Dzieki Radek


JEDI_V

Re: Ford Crown Victoria / Mercury Grand Marquis / Lincoln Town Car - pytania, odpowiedzi, tricki, lifehacki itp.

Post autor: JEDI_V »

Valvoline MaxLife i odpowiednia specyfikacja


Z Tatooine

ODPOWIEDZ