dobór świec do byczka, kto coś mądrego podpowie?

Dział poświęcony Taurusowi/Sable z lat 2000-2006
ODPOWIEDZ

Topic author
misiek
Posty: 31
Rejestracja: 13 sty 2007, 18:12
Skąd: Bodzechów

dobór świec do byczka, kto coś mądrego podpowie?

Post autor: misiek »

witam współujeżdżaczy byczków ;)
wysłałem do trzech internetowych sklepów zapytanie o świece do taurusa, podałem 8-mą pozycję kodu VIN i inne dane jakie chcieli :?
dostałem trzy typy świec i nie wiem za cholere które mam kupić;
8/ jedna wspólna cecha to to że mam kupic z koncówkami platynowymi jeśli to tylko benzyna a zwykłe jeśli to gaz i benzyna

podaję co mi wynaleźli: :o

AGSF-12PP

AWSF-32CC

AP103

czekam na Wasze opinie które mam kupić,
i proszę nie szukajcie już innych typów; bo to tylko mnie zestresuje bardziej
misiek
:razz:

Awatar użytkownika

Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Post autor: Taurus_GL »

Typy swiec sa jak najbardziej w porzadku- przynajmniej do silnika Vulcan, pozniej moge Ci napisac jaki typ jest zalecany fabrycznie- w instrukcji :D
Tutaj jest ciekawa stronka o swiecach http://www.iskra-kielce.pl/main.php Moze to nie Motorcraft :D ale tez jest troche ciekawych porad w dziale FAQ
Pozdro
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek


Topic author
misiek
Posty: 31
Rejestracja: 13 sty 2007, 18:12
Skąd: Bodzechów

Post autor: misiek »

witka
dzięki za odzew,
czyli mogę kupić którekolwiek z nich lub szukać w instrukcji coś innego.
nie mam i nie miałem żadnej literatury do byczka,
opieram się tylko na tym co tu wyczytam
narka
misiek

Awatar użytkownika

Bogdan
Posty: 131
Rejestracja: 16 gru 2006, 14:41
Skąd: Mielec

Post autor: Bogdan »

Może nie namieszam - skoro chcesz opierać się na tych trzech wskazanych- niech tak będzie.
Ale dla wiadomości własnej możesz popatrzeć:
http://www.ngk.de/index.php?id=1319&pd= ... 9&m=Taurus

lub
http://www.partsamerica.com/ProductList ... Spark+Plug
[jeśłi nie wejdziesz bezpośrednio na produkt to może cię zatrzymać zip kod - wpisz 5 cyfr na pewno trafisz na odpowiednią kombinację]
Bogdan

Awatar użytkownika

Maly#99
Posty: 606
Rejestracja: 11 paź 2006, 12:45
Skąd: Tarnobrzeg/ Kraków

Post autor: Maly#99 »

misiek, napisz ktory masz rocznik to ci podam instrukcje i moze ksiazke serwisowa jak znajde.
pzdr
Ford Taurus `96 LX 24V V6 Duratec
Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika

Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Post autor: Taurus_GL »

Swiece zalecane do Taurusa to generalnie do silnika 3.0 Motorcraft AWSF32P (to samo dotyczy takze tego samego silnika zastosowanego w Windstarach). Niestety nigdzie nie moge sie doszukac wartosci cieplnej- jesli ktos ma to bylbym wdzieczny jakby zechcial sie podzielic. W ksiazkach owszem wytlumaczone jest wszystko, co to jest wartosc cieplna, jak wplywa na prace silnika, odprowadzanie ciepla itd.itd.itd. ale nigdzie nie pisze jaka ma byc do silnika Taurusa 8/ W kazdym razie moj mechanik zalozyl mi ostatnio Motorcrafty platynowe AGSF32PM i jak mysle nie jest to tragedia.

----Do 3.0 SHO powinny to byc Motorcraft AGSP32PP
----Do silnika 3.8 Essex stosowanego zreszta generalnie czesciej w Continentalach i Tunderbirdach niz w Taurusach powinny to byc AWSF44C.

Osobiscie nie jestem za eksperymentowaniem z jakimis wynalazkami jak np. BOSH czteroelektrodowy i scisle stosuje sie do instrukcji. Nieco gorzej jest w Polsce bo jak sie orientuje tam nie maja Motorcraftow chyba nawet w dilerach Forda.
Pozdro
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Ja wlasnie, przy okazji zamawiania zarowek do swojego Taurusa, zakupilem rowniez swiece, oryginalne Motorcraft o symbolu: SP413 jakby komus to cos rozjasnialo...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

Jeśli chodzi o świece, to jest jedna zasada - jeśli masz gaz to bierzesz te "cieplejsze". Druga zasada jest taka - jeśli mieszkasz tam, gdzie jest głównie ciepło - to tez cieplejsze. Bardzo uprościłem, ale nie jeździmy samochodami wyczynowymi :)

Awatar użytkownika

Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Post autor: Taurus_GL »

piotrekzet pisze:Jeśli chodzi o świece, to jest jedna zasada - jeśli masz gaz to bierzesz te "cieplejsze". Druga zasada jest taka - jeśli mieszkasz tam, gdzie jest głównie ciepło - to tez cieplejsze. Bardzo uprościłem, ale nie jeździmy samochodami wyczynowymi :)
Tylko, że jakoś w żadnym manualu do Taurusa nie podali wartości cieplnej świec a jedynie symbole, co jest według mnie wielkim niedopatrzeniem. Ja chcę sam znać wartość cieplną świecy i taką sobie dobrać jak potrzebuję a nie, że muszę sobie z książki przepisać oznaczenie tylko po to, żeby mi sprzedawca sprawdził na komputerku, że takich już nie mają i zaproponował jakieś zastępcze. Wszystko tutaj opiera się tylko na katalogach, komputerach i oznaczeniach nic nie ma normalnie na zdrowy chłopski rozum ;(
Niedawno byłem jak szukałem kabli zapłonowych w duzym sklepie motoryzacyjnym Murrays Auto Parts. Pytam się sprzedawcy, czy macie kable Motorcrafty do Taurusa 86, poszperał na komputerku i mówi, że nieeeeeeeee nie mamy do takiego modelu będziemy musieli zaorderować żeby przyszło za dzień albo dwa. Na co ja, że k...a mać przecież rok temu kupowałem u was Motorcrafty do Taurusa z 91 i mieliście całą półkę przecież to ten sam silnik. No i rzeczywiście poszedł sprawdził I'm sorry sir but we got the list just from 1989 model on the computer. Get the fuck out of here 8/ sobie pomyślałem i ty gościu jeszcze pracujesz w sklepie motoryzacyjnym??? Za co ci płacą??? Żeby to takich głąbów zatrudniać w sklepie motoryzacyjnym, co nawet o Taurusie nic nie wiedzą [najlepiej sprzedający się samochód w USA] Takich numerów to w Polsce nie było do takich podstawowych samochodów jak Poldek czy Fiat a nawet Syrena to sprzedawca wszystko na pamięć znał :D
To samo jak szukałem PCV valve- chciałem oryginalny plastikowy Motorcraft i to samo mówię, że do modelu 86 to oni na to, że takich nie mają ale mogą zaorderować. Na co przyjeżdżam na następny dzień i mi mówią, że nie mieli w centrali Motorcraftów to przysłali badziewiaszczego FRAM-a identycznego jak chyba ze cztery były na sklepie. Głupota co niektórych po prostu mnie poraża. Oczywiście oddali mi kasę za tamten PCV a ja przeczyściłem tylko swój oryginalny i zasysa, że prawie palca urywa :what: :cool:
Pozdro
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

To może kupuj do mustanga albo thunderbirda ;) Właśnie ostatnio oglądałem, obydwa 90 rocznik, silniki 3.8 są takie same jak w byczku, tylko że wzdłuż a nie w poprzek :) I myślę że opis ciepłoy świec będzie łatwiej dostępny :) Hamerykanin w mustangu to jak jeleń na rykowisku ;) Cokolwiek miało znaczyć to porównanie :)
Jeszcze CHYBA któryś Lincoln miał identyczny silnik, mówię o 3.8, mnie tylko takie interesowały :)


BoMBowiec
Posty: 151
Rejestracja: 08 lut 2007, 17:34
Skąd: Małopolska

Post autor: BoMBowiec »

BOSCH

0 242 229 559

powinny byc OK.


Inne kody

HR8DCX BOSCH

E5RE 12405 AA FORD

E83E 12405 BA FORD

AGSF 32 C MOTORCRAFT

AWSF 32 MOTORCRAFT

AWSF 32 C MOTORCRAFT

AWSF 42 C MOTORCRAFT

BAT 216 VW
Maciej Mikler - Van Klub Polska - http://www.van-club.com
'85 Dodge Ram Van 5.2V8 - http://www.salonka.prv.pl
'04 Dodge Ram 1500 5.7V8
'95 Cadillac Eldorado TC 4.6V8 ,
Obrazek

Awatar użytkownika

Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Post autor: Taurus_GL »

Ja używam właśnie AGSF-32C platynowych :D Oczywiście poza Taurusem, Sable i Thunderbirdem silnik 3.8 miał także Lincoln Continental. Lincolny są fajne taki typowy wypasiony amerykański samochód, zawsze z elektronicznym licznikiem.
Teraz amerykańskie samochody to jak dla mnie jedno pośmewisko- Chevy Cavalier, Aveo czy jakiś tam inny Focus to już takie typowe małe blaszanki bardzo podobne do samochodów europejskich i japońskich. Dla mnie Amerykan to ma być porządna duża maszyna, bench seat, biegi przy kierownicy tak jak Taurus, Caprice czy Crovn Victoria station wagon z lat 80 :] A Lincoln, przynajmniej jak narazie pozostaje wierny tym tradycjom. Nawet wygląd Lincolnów zmienił się nieznacznie i wygląda jak Continental z przełomu lat 80 i 90 po modernizacji.
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek


piotrekzet

Post autor: piotrekzet »

No Taurus, masz u mnie plusa :) Jak dla mnie to taki pontiac grand prix to już nie jest "to"... Już taki... europejski :( I chyba najmłodszy "prawdziwy" amerykaniec to tak z 1995 roku... a do rocznika 1990 mam sentyment :)

Awatar użytkownika

Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Post autor: Taurus_GL »

piotrekzet pisze:No Taurus, masz u mnie plusa :) Jak dla mnie to taki pontiac grand prix to już nie jest "to"... Już taki... europejski :( I chyba najmłodszy "prawdziwy" amerykaniec to tak z 1995 roku... a do rocznika 1990 mam sentyment :)
Tylko czekać aż zaczną jeszcze montować koła mocowane na 4 śruby w amerykańcach :x
Szczerze mówiąc to już nawet nowy Taurus chociaż fajnie wygląda na zewnątrz to nie ma już nawet w opcji bench seat a biegi i hamulec ręczny są zawsze w podłodze :?
Po prostu producentom podobno nie opłaca się ciągnąć linek pod tablicę rozdzielczą skoro mogą dać prostego pręta z podłogi prosto do skrzyni. DUMB 8/
http://www.taurusclub.com/forum/index.p ... eat&st=125
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Caly czas jest Victoria i bedzie jeszcze przynajmniej do 2009 :)
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

ODPOWIEDZ