Wymiana oleju w skrzyni biegow

Dział poświęcony Taurusowi/Sable z lat 2000-2006
ODPOWIEDZ

Topic author
misiek
Posty: 31
Rejestracja: 13 sty 2007, 18:12
Skąd: Bodzechów

Post autor: misiek »

witka
pojechałem do mechanika aby się umówic na wymiane oleju w skrzyni biegów; kupiłem juz uszczelkę ale kostek kazał mi jeszcze kupic filtr do skrzyni biegów - powiesz mi o co mu biega ?????????
czy on mi cos nie ściemnia ????
narka \odpisz

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Zazwyczaj jak zmienia sie olej w skrzyni to z filtrem, tak jak w przypadku oleju silnikowego, choc spotkalem sie z opinia ze ten filtr w skrzyni zazwyczaj jest czysty i nie ma potrzeby zeby go zmieniac, tym bardziej ze Twoje auto jest w miare nowe
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Maly#99
Posty: 606
Rejestracja: 11 paź 2006, 12:45
Skąd: Tarnobrzeg/ Kraków

Post autor: Maly#99 »

jak kupujesz filtr to kupujesz go razem z uszczelka.
Ford Taurus `96 LX 24V V6 Duratec
Pozdrawiam
Obrazek


Topic author
misiek
Posty: 31
Rejestracja: 13 sty 2007, 18:12
Skąd: Bodzechów

Post autor: misiek »

witka wam
może i kupuje się filtr do skrzyni razem z uszczelką ;
ale ja na razie mam trochę części od poprzedniego właściciela dlatego też mam uszczelkę a nie mam filtru, ale OK ; czego to się człowiek nie dowie nowego. w manualnych skrzyniach nawet nie wiem czy kiedykolwiek dolewałem oleju do skrzyni, chyba że wyciek był a tu jeszcze filtr zmieniaj :x .
jeszcze więcej zabawy było jak dałem mechanikowi filt kabinowy do wymiany; szukał nieborak pod deska rozdzielczą po stronie pasażera ale w środku samochodu a nie pod maska - sam chłopina niewiedział co ja od niego chcę :shock:
coś mi sie wydaję że juz mnie nie lubi a może bardziej mojego byczka;
a prowadzi serwis firmowy forda z autroyzacją ;
tłumaczył mi sie że tylko modele na europę naprawia :what:
narka


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Post autor: brolcio »

Serwisy to koszmar - pojechałem kiedyś do jednego z specjalizacją (i podobno autoryzacją) Forda - jak zobaczyli Taurusa to zaniemówili i stwierdzili, że takiego to oni nie robią. Zresztą w tym samym serwisie jak podjechałem Firebirdem na wymiane oleju to powiedzieli, że w tym Porsche oni tego nie zrobią.

Awatar użytkownika

Maly#99
Posty: 606
Rejestracja: 11 paź 2006, 12:45
Skąd: Tarnobrzeg/ Kraków

Post autor: Maly#99 »

umnie we fordzie mam to samo mowia ze oni sa ford ale europa a nie usa :razz:
Ford Taurus `96 LX 24V V6 Duratec
Pozdrawiam
Obrazek


michal_5000
Posty: 450
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:45
Skąd: Warszawa

Post autor: michal_5000 »

Panowie...

1. oczywiscie ze zawsze zmienia sie olej+filtr+uszczelke, jest to najbardziej podstawowa czynnosc eksploatacyjna jesli chodzi o skrzynie automat. Spece od Taurusa na amerykanskich forach zalecaja robic to (o ile dobrze pamietam) co 60 000 mil.

2. oczywiscie ze "autoryzowany serwis" Forda w Polsce nie jest przygotowany na Taurusa/Windstara/etc., bo to zupelnie inne konstrukcje niz Fordy europejskie. Przeciez oni tam pewnie nawet kluczy calowych nie maja... :hah:
Marka wspolna, ale auta projektowane i budowane gdzie indziej dla innego klienta (dopiero w ostatnich latach zaczelo sie to zmieniac - np. Focus). Tak samo w USA w autoryzowanym serwisie Chevroleta zdziwiliby sie widzac Lacetti. :hah:
'00 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
Ex: '91 Mercedes-Benz 560 SEC, perlmuttgrau


BoMBowiec
Posty: 151
Rejestracja: 08 lut 2007, 17:34
Skąd: Małopolska

Post autor: BoMBowiec »

60.000mil?
Skrzynie Fordowskie co 30.000km... Lepiej dmuchac na zimne...

Za to nie zdzwili by sie w USA widzac Aveo ;)
http://www.chevrolet.com/aveo/
Maciej Mikler - Van Klub Polska - http://www.van-club.com
'85 Dodge Ram Van 5.2V8 - http://www.salonka.prv.pl
'04 Dodge Ram 1500 5.7V8
'95 Cadillac Eldorado TC 4.6V8 ,
Obrazek


brolcio
Posty: 695
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:55
Samochód: Astro, Camaro, Firebird, Sable
Skąd: Lublin

Post autor: brolcio »

Z skrzyniami fordowskimi to jest ruletka - w poprzednim aucie - Ford Aerostar olej w skrzyni (AOD) wymieniłem po 180 tyś km - skrzynia nie sprawiała żadnego kłopotu, zero szarpania itd, a Tauruse po 40 tyś km przebiegu skrzynia (AN4S) zachwywała sie gorzej niż Aerostarze po 220 tyś km (miałem lekkie szarpanie przy przełaczaniu z jedynki na dwójkę i to całkiem przypadkowo), obecnie mam skrzynie AX4N - i nie mam z nią problemów (zachowyje się o niebo lepiej od AX4S - zupełnie inna kultura pracy).

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12235
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Post autor: RadAg! »

Jezdizlem z AXODem z Sable'u mojem mamy z silnikiem 3.8 i AX4N u siebie w Taurusie (3.0).Bez watpienia AX4N to lepsza skrzynia. Szybsza, bardziej elastyczna - to o kulturze pracy. O awaryjnosci nic nie powiem bo obydwie chodza bez zarzutu...
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

Taurus_GL
nasz człowiek z Chicago
Posty: 468
Rejestracja: 16 paź 2006, 20:51
Skąd: Chicago

Post autor: Taurus_GL »

brolcio pisze:Z skrzyniami fordowskimi to jest ruletka - w poprzednim aucie - Ford Aerostar olej w skrzyni (AOD) wymieniłem po 180 tyś km - skrzynia nie sprawiała żadnego kłopotu, zero szarpania itd, a Tauruse po 40 tyś km przebiegu skrzynia (AN4S) zachwywała sie gorzej niż Aerostarze po 220 tyś km (miałem lekkie szarpanie przy przełaczaniu z jedynki na dwójkę i to całkiem przypadkowo), obecnie mam skrzynie AX4N - i nie mam z nią problemów (zachowyje się o niebo lepiej od AX4S - zupełnie inna kultura pracy).
No wlasnie a moze mi ktos powie czym moze byc spowodowane mocne haczenie dzwigni biegow przy wrzucaniu z P na wsteczny a pozniej ostre "wbijanie" sie biegu tak ze wali w kolumne kierownicy??????????????????? ;(
1991 Ford Taurus GL Wagon;
1988 Ford Taurus GL Wagon;
1986 FORD TAURUS LX

Obrazek

ODPOWIEDZ