Mój Ford Taurus

Dział poświęcony Taurusowi/Sable z lat 2000-2006
Awatar użytkownika

Topic author
b182
Posty: 171
Rejestracja: 19 kwie 2012, 08:21
Samochód: 2003 Ford Taurus
Skąd: Gorlice

Mój Ford Taurus

Post autor: b182 »

Witajcie. Po dość długiej nieobecności na forum przychodzę aby się pochwalić nabytkiem. Kupiłem Tauruska 2003. Bardzo fajny samochód. To jest jednak zdecydowanie amerykańskie auto. Miałem do tej pory Chryslery (Neon, Stratus- tego to uwielbiałem, PT cruiser - KTen kto w PT wsadził taki silnik 2.0 r4 powinien wisieć za jaja w centrum Detriot). Po sprzedaży Pitka (bo za słaby) szukałem auta z usa ale z właściwym silnikiem i automatem. Niestety guzik zadowalającego znalazłem. Kupiłem BMW e46 prosto z rzeszy (piekny stan) ale to nie to. W końcu kupiłem Taurusa. Miałem go pod nosem i stwierdziłem a co mi tam. Jeździ się nim po prostu bosko. W porównaniu do Stratusa jest dużo miększy, tapczanowaty i strasznie mi to pasuje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

KARLone
Posty: 3657
Rejestracja: 29 sty 2010, 12:07
Skąd: Górny Śląsk

Re: Mój Ford Taurus

Post autor: KARLone »

cześć,
super kolor lakieru.

Awatar użytkownika

wojtekrobert
Posty: 841
Rejestracja: 09 lis 2014, 17:41
Samochód: Ford Crown Victoria V8
Skąd: Opole

Re: Mój Ford Taurus

Post autor: wojtekrobert »

Czesc, napisalem posta ze dwie godz temu ale wywalilo mi 502 bad gate i zrezygnowalem
1998 Ford Crown Victoria LX 4.6 V8
Był: 1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8

Awatar użytkownika

Topic author
b182
Posty: 171
Rejestracja: 19 kwie 2012, 08:21
Samochód: 2003 Ford Taurus
Skąd: Gorlice

Re: Mój Ford Taurus

Post autor: b182 »

Jakiego post? O czym?

Awatar użytkownika

bluecard88
Posty: 304
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:56
Samochód: Lincoln Town Car '99 V8 4.6
Skąd: Łomża

Re: Mój Ford Taurus

Post autor: bluecard88 »

Ładny Taurusik, kawał gabloty. 3.0 V6 ?
1999 Lincoln Town Car Executive Series 4.6 105k mil


Charon
Posty: 356
Rejestracja: 27 lip 2015, 21:32
Skąd:

Re: Mój Ford Taurus

Post autor: Charon »

Cześć, RK Krosno?

Awatar użytkownika

Pan Arek
Posty: 1079
Rejestracja: 09 lut 2015, 14:07
Samochód: nope
Skąd: Kiełczów k. Oleśnicy

Re: Mój Ford Taurus

Post autor: Pan Arek »

Nie chcę gasić entuzjazmu, ale dla mnie Taurus to nuda, ma bardzo europejski styl, niemniej po neonie, statusie i PT ta zmiana może cieszyć i na pewno jest zmiana na plus :)
To 3.0?
Jak w środku? z przodu dwa osobne fotele. Czy coś na kształt kanapy? Jak dynamika i ekonomia?

Sam przez chwilę, przed PA myślałem o Taurusie, był taki z 2005 roku chyba, 3.0 vulcan w skórach w W-wie, nie zdecydowałem się się jednak nawet na oglądanie. Wydaje się być mimo wszystko rozsądnym kompromisem między amerykańskim sedanem a codzienną taczką. No i ceny zakupu są mega kuszące w tej chwili.
był Chevrolet Caprice 1990 r. 5.0 V8
był Lincoln Mark VIII 1993 r. 4.6 V8
był Buick Park Avenue 1992 3.8 V6

Awatar użytkownika

Topic author
b182
Posty: 171
Rejestracja: 19 kwie 2012, 08:21
Samochód: 2003 Ford Taurus
Skąd: Gorlice

Re: Mój Ford Taurus

Post autor: b182 »

Ja wiem czy on jest taki europejski? Oczywiście nie jest to Park Avenue ale pod koniec lat 90 i początek 2000 nie było już praktycznie aut wyglądających jak PA z nielicznymi wyjątkami. CV, PA, lincolny. Ale generalnie dupowozy z USA zaczęły wyglądać jak Taurus itp. Upodobniły się nieco do aut z kraju kwitnącej wiśni bo i klienci takich aut oczekiwali. Mimo wszystko zachowały swoją unikalność. To autko to 3.0 Vulcan. Coś koło 155KM. Z przodu kanapa ale składasz podłokietnik i już, zostają 2 fotele. Mega wygodne fotele. Nie spodziewałem się aż tak wygodnych.
Silnik cały żeliwny wraz z głowicą. Wałek rozrządu w kadłubie. (coś jak w maluchu). Pięknie brzmi, moment ma dość nisko. Jednak z racji niezbyt dużej mocy i sporej wagi auta żeby nim pogonić trzeba trochę wkręcić. Czyli tak 3,5 -4 tys i naprawdę zasuwa. Spala około 12-13l gazu ale instalka do regulacji. (sekwencja). Jeśli ktoś znajdzie ładnego, polecam. Śmieszna kasa, kawał auta. Ono na zdjęciach wydaje się nieduże ale w rzeczywistości ma ponad 5m długości i jest cholernie szerokie. Silniki Vulcan słyną niezawodności (rozrząd na łańcuchu i to bardzo krótkim).
Jeśli chodzi o jazdę to jest poezja. W trasie masz wrażenie, że koła nie dotykają jezdni. Tak jakby na poduszce jechał. Kocham amerykańskie auta. Mam piękne BMW e46. Lepiej wykonane od amerykańców, wnętrze jest perfekcyjnie zrobione, pod maską każdy plastik idealnie dopasowany. Auto w ogóle się wizualnie nie zużywa, jeździ bezawaryjnie, cicho, a mimo to nie specjalnie lubię nim jeździć. Bardzo mi się podoba obecna tendencja w autach w USA. Otóż, właśnie wnętrze auta zaczyna być dobrze wykonane. W latach 2004-2009 to było jakieś nieporozumienie. Wnętrza większości aut z usa były fatalne. Koronny przykład to dodge i jego caliber (którego mieli moi rodzice)m, Avenger itp). Naprawdę trudno było bronić takich aut kiedy ktoś ze znajomych oglądał i z uznaniem patrzył na samochód dopóki nie wsiadł do środka. Żenujące było jego wykonanie choć przynajmniej solidnie zmontowane bo nie skrzypiało. Obecnie widać niesamowity skok jakościowy. Zawsze byłem fanem Chryslera i Dodga więc akurat te marki obserwowałem. Odkąd Chryslera przejął Fiat wnętrza tych aut są obłędne. W końcu deski rozdzielcze sa miękkie, każdy detal jest ładnie wykonany. Naprawdę, aż chce się kupić takiego 300C nowego Durango itp. Alem odszedł od tematu ale jakoś tak, chciałem przelać swoje przemyślenia.
PS. Ktoś pisał, ze auto z Krosna. Tak. Ja co prawda jestem z Gorlic ale auto kupiłem w Krośnie i jeszcze nie przerejestrowałem na siebie. Jakoś na razie nie chce mi sie stać w wydziale komunikacji. :)

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Mój Ford Taurus

Post autor: GAZDA »

bardzo fajny byczek, i w porównaniu do innych amerykańców z ostatnich lat jest w chuj amerykański

Awatar użytkownika

RadAg!
Sheriff
Posty: 12237
Rejestracja: 13 paź 2006, 13:27
Samochód: 2001 Ford Crown Victoria Police Interceptor
Skąd:
Kontakt:

Re: Mój Ford Taurus

Post autor: RadAg! »

GAZDA pisze:bardzo fajny byczek, i w porównaniu do innych amerykańców z ostatnich lat jest w chuj amerykański
Nie znam 4 gena ale miałem drugiego (95) i wbrew zewnętrznemy wyglądowi jak się wsiadło i jechało to był bardzo amerykański. Miękki, elastyczny (silnik OHV), dobrze brzmiący, kanapa, plusze i welurki, automacik. Minusem była delikatność - no ale na polskich drogach to tylko CV daje radę i korozja. Miałem ze swoim mnóstwo problemów ale miałem powypadkowy egzemplarz dość zaniedbany więc problemy zwalam na to.
Były:
2001 Ford Crown Victoria P71 od 2009
1995 Chevy Lumina APV 3.1
1995 Mercury Sable 3.8
1995 Ford Taurus 3.0
>>>RoadRunners.pl na Facebook'u<<<
>>>Crown Vic na Facebook'u<<<

Awatar użytkownika

GAZDA
Posty: 2419
Rejestracja: 16 paź 2006, 13:05
Samochód: FORD kurwa!
Skąd:

Re: Mój Ford Taurus

Post autor: GAZDA »

no ja miałem trójke zewnętrzny wygląd to z przodu jak kia z tyłu jak zdećka spłaszczone galaxy taka faza była że wszystko okrągłe robili w środku też nawet radio, ale kanapa była biegi przy kierownicy i setki tysięcy kilometrów przejechane dość bezproblemowo i super wygodnie...
no poza problemami które miałem :) ale to przy moich kilometrach to normalne że sie ciągle coś psuje
więc nie narzekam i jedno z najlepszych aut które miałem, a miałem ich troche, miło wspominam

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Mój Ford Taurus

Post autor: cezar62 »

b182 - również miałem Taurusa '96, chyba z siedem lat nim powoziłem i oprócz wymiany silnika ;) nie robiłem przy nim nic szczególnego. Żadnych awarii. Byczek był boski i do dziś żałuję, że musiałem go sprzedać :(
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6

Awatar użytkownika

Topic author
b182
Posty: 171
Rejestracja: 19 kwie 2012, 08:21
Samochód: 2003 Ford Taurus
Skąd: Gorlice

Re: Mój Ford Taurus

Post autor: b182 »

A co sie z silnikiem stało?

Awatar użytkownika

cezar62
Posty: 3273
Rejestracja: 19 lut 2008, 15:03
Samochód: 2008 Jeep Compass Sport 2,4L
Skąd: Opole
Kontakt:

Re: Mój Ford Taurus

Post autor: cezar62 »

Silnik wybuchł w czasie jazdy i trzeba było go wymienić :)
Pękł tłok i wszystko w okolicy się pokiereszowało solidnie.
Ale spoko - naprawa kosztowała troszkę mniej niż wcześniejsza cena zakupu Taurusa ;)
Jest:
2008 Jeep Compass Sport 2,4L

Były:
1996 Ford Taurus GL 3.0 V6
1995 Dodge Stratus SE 2.0 R4
2000 Chrysler PT Cruiser Touring Edition 2.0 R4
1995 Mercury Grand Marquis LS 4.6 V8
2006 Jeep Grand Cherokee Limited WK Series 4.7 V8
2004 Ford Taurus SES 3.0 V6

Awatar użytkownika

Topic author
b182
Posty: 171
Rejestracja: 19 kwie 2012, 08:21
Samochód: 2003 Ford Taurus
Skąd: Gorlice

Re: Mój Ford Taurus

Post autor: b182 »

O kurcze, a jakiż to miał przebieg, że aż tłok pękł?

ODPOWIEDZ